UNGA مرده است. این نمایش های فرعی است که واقعا مهم است.

سیاسی
0 0
Read Time:7 Minute, 6 Second

شهر نیویورک در نیمه دوم سپتامبر اکنون یک جشنواره دو هفته ای است که همه کسانی را که با چالش های جهانی سر و کار دارند را به خود جذب می کند.

اغلب این مربوط به دیدن و دیده شدن است.

سلبریتی ها در اینجا می توانند بدون عبور از خطوط سیاسی حزبی داخلی، موضعی آسان بگیرند. همه از ستاره های بزرگ کره ای BTS گرفته تا بازیگران آمریکایی مانند مت دیمون و گلدی هاون از UNGA به عنوان پلت فرمی برای اهداف خود استفاده می کنند.

چیزی که زمانی فرصتی برای رهبران ملی برای سخنرانی در صحنه جهانی یا گرفتن گوش رئیس جمهور ایالات متحده در راهرو بود، اکنون نسخه اواخر تابستان داووس است، اما بزرگتر.

وقتی برای اولین بار در دهه 1990 به UNGA آمدم، بسیار عقیم بود. یکی پس از دیگری سخنرانی آماده می کردند. ورنر هویر، رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا، گفت: امروز برعکس عقیم است، اینجاست که ایده‌های جهانی مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

دسترسی به UNGA برای هر نفر 50000 دلار هزینه ندارد – همانطور که مجمع جهانی اقتصاد انجام می دهد – و خرید در نیویورک برای همسران دیکتاتورها بهتر است. جای تعجب نیست که UNGA به WEF در مورد استروئیدها تبدیل شده است.

بسیار شبیه مرحله اصلی WEF، برنامه رسمی UNGA از سخنرانی رهبران اغلب در حال حاضر نمایش فرعی است.

در سایه تشییع جنازه ملکه الیزابت، و با حضور قدرتمندترین رهبران اقتدارگرای جهان، این امر مسلماً در سال 2022 خواهد بود.

ریچارد گوان، کارشناس فرآیند سازمان ملل که ریاست دفتر سازمان ملل متحد در گروه بحران بین‌المللی را بر عهده دارد، گفت: سخنرانی‌های امسال نمی‌تواند بدتر از UNGA کاملاً از راه دور 2020 باشد – که به یک تماس ویدیویی 30 ساعته تبدیل شد – اما با این وجود «بسیار بی‌ارزش» خواهد بود. .

تا حدی به این دلیل است که رهبران به سخنرانی‌های یکدیگر گوش نمی‌دهند – و سخنان خود را به مخاطبان داخلی خطاب می‌کنند. گووان گفت: «پس از خروج پوتوس، شما روسای جمهور و نخست وزیرانی دارید که با همتایان دیپلماتیک دو مرد و یک سگ صحبت می کنند.

مارک سوزمن، مدیر عامل بنیاد گیتس، که بیش از هر سازمان غیردولتی دیگری در کمپین های بهداشتی و اجتماعی تحت حمایت سازمان ملل سرمایه گذاری می کند، برای همه کسانی که در این هفته به منهتن می آیند، زنگ هشداری دارد.

کشورهای ثروتمند حواسشان پرت شده است. سوزمان با ابراز تاسف از عدم پیشرفت در برنامه های کلیدی سهام جهانی، به پولیتیکو گفت: تمرکز زیادی وجود ندارد. “[We’re]به طور جدی از مسیر اکثریت قریب به اتفاق اهداف توسعه پایدار خارج شده است.”

خیلی بزرگ است و شکست می خورد

بسیاری از شرکت کنندگان در این هفته تردید دارند که UNGA مجهز به بازگرداندن جهان به کار باشد.

دیوید میلیبند، رئیس و مدیر عامل کمیته بین المللی نجات گفت: «UNGA تبدیل به یک گابفست شده است». بیایید از مشروعیت و اقتدار و مسئولیتی که بر دوش ملت ها است غافل نشویم. اگر سیستم چندجانبه کار نکند، هر چیز دیگری جبران کننده آن است.

لوئیز بلیز، سفیر سابق کانادا در سازمان ملل متحد، موافق است که UNGA از پتانسیل خود کوتاهی می کند. او گفت: “صدا دادن به جامعه مدنی بسیار مهم است”، اما “تلاش تا جایی که ممکن است” به این معنی است که UNGA “کارنامه ضعیفی در کمک به دستیابی به اهداف توسعه پایدار دارد.”

بلیز گفت که UNGA برای بسیاری از سازمان ها، حتی بزرگ، غیرقابل مدیریت است.

او گفت که در طول تصدی خود به عنوان سفیر از سال 2017 تا 2021، 40 تا 50 دیپلمات کانادایی مأمور شدند تا از طریق یک صفحه گسترده 50 صفحه ای از دعوت نامه ها برای بین 400 تا 500 رویداد در طول UNGA کار کنند تا تصمیم بگیرند که آیا یک مقام کانادایی باید اعزام شود یا نه.

ضیا خان، معاون ارشد نوآوری در بنیاد راکفلر، می‌گوید که UNGA بر مشکلات درست تمرکز می‌کند، اما هم فعالان داخلی و هم فعالان بیرونی سازمان ملل اغلب در پیوند با نقاط قوت خود شکست می‌خورند. او گفت: «بین کارآفرینانی که می‌توانند نوآوری کنند و مؤسسه‌هایی که می‌توانند مقیاس‌پذیر باشند، گسست وجود دارد».

بسیاری از کارآفرینان اجتماعی برای رسیدن به مقیاس مشکل دارند. آنها شجاع و الهام بخش هستند، اما این مانند تلاش برای تغییر نحوه خوردن پنیر توسط مردم با راه اندازی یک فروشگاه پنیر برتر در بروکلین است. خان گفت باید به زنجیره های بزرگ خواربار فروشی برسی.

معادل UNGA این زنجیره های بزرگ، سازمان های غیرانتفاعی جهانی مانند بنیاد گیتس و GAVI، اتحاد واکسن هستند.

سازمان ملل به طور فزاینده‌ای به این سازمان‌های خارجی برای پاسخ به چالش‌های جهانی متکی است و جمعیت UNGA به این نکته اشاره کرده‌اند.

مهمتر این است که برای انتشار گزارش دروازه بانان بنیاد گیتس یا در رویدادهای یک هفته ای مانند خانه اهداف – نقطه ملاقاتی که توسط شرکت مشاوره فرویدز سازماندهی شده است که در رویدادهای جهانی در طول سال ظاهر می شود – به جای جمع کردن مقامات ملی با مقامات بهداشت و توسعه.

و تجارت بزرگ نیز وارد عمل شده است. قبلا بیشتر به عنوان اهدا کنندگان دیده می شد – یونیسف سالانه حدود 2 میلیارد دلار از منابع خصوصی جمع آوری می کند – شرکت ها نقش خود را به عنوان منبع ایده و شریک در رویدادهای مهم سازمان ملل گسترش داده اند.

مایکروسافت “حامی اصلی استراتژیک” اجلاس آب و هوای COP27 است برای نوامبر در شرم الشیخ مصر برنامه ریزی شده است. این شرکت همچنین در اواسط سپتامبر یک دفتر جدید سازمان ملل را افتتاح کرد، که بزرگتر از بسیاری از سفارتخانه های سازمان ملل است – طبقه 34 یک آسمان خراش مشرف به مقر سازمان ملل در میانه شهر منهتن با صفحات گردو.

مدیران مایکروسافت می گویند تمرکز آنها بر استفاده از قدرت گردهمایی خود برای مهندسی تغییرات در مقیاس بزرگ است، کاری که این شرکت با نرم افزار و سایر بازارهای دیجیتال انجام داده است.

«دیروز، رئیس مجمع عمومی را در اینجا داشتیم که برنامه‌های خود را برای شرکت در نشست SDG در سال آینده تنظیم کرد. قبل از صحبت در مورد اهمیت داده ها و توسعه پایدار، عصر معاون دبیرکل را داشتیم. کریس شاروک، معاون مایکروسافت در امور سازمان ملل و سازمان‌های بین‌المللی، گفت: در سه روز اول باز بودن این مکان، به نظر می‌رسد که ما گفتگوهای بسیار مهمی داریم.

“یک ظرف پتری غول پیکر”

جشنواره حاشیه ای در اطراف UNGA قربانی موفقیت خودش است.

یکی از مدیران یک سازمان بشردوستانه جهانی که خواست نامش فاش نشود، گفت: «همه ما می دانیم که این یک نمایش شیطانی مطلق است. او گفت: «اما به همین ترتیب هم رشد می‌کند: ما سعی می‌کنیم کارهای بیشتری را زودتر انجام دهیم، تا از نمایش‌های مزخرف جلوگیری کنیم، اما در نهایت آن را تمدید می‌کنیم».

خان گفت: «این یک ظرف پتری غول‌پیکر است که همه در آن با هم برخورد می‌کنند، اما برای اینکه واقعاً کاری انجام شود، به یک برنامه و یک ضرب الاجل برای پس از خاموش شدن وزوز UNGA نیاز دارید.

شاروک موافق است. او گفت: «با توجه به مقیاس چالش‌های جهانی واقعاً دشوار، درست نیست وانمود کنیم که می‌توانی راه‌حل‌هایی را در عرض یک هفته ارائه دهیم.»

اگر مفهومی وجود داشته باشد که به بازدیدکنندگان UNGA روحیه دهد، آن مشارکت است: «مردم می خواهند در UNGA هوشمند به نظر برسند. من همیشه می‌شنوم “ما به مشارکت‌های بیشتری نیاز داریم” و “ما باید سیلوها را بشکنیم.”

او گفت که مشارکت‌های بیشتر به‌طور خودکار به معنای موفقیت بیشتر در محدود کردن تغییرات آب‌وهوایی یا تضمین پاسخ‌های همه‌گیر منصفانه نیست، «اما رویکرد سیلو به مردم کمک می‌کند زمان، توجه و منابع را برای انجام کاری متمرکز کنند».

رنا گریفینگر، که ریاست امور بشردوستانه تجربی در PSI، یک سازمان غیرانتفاعی مراقبت های بهداشتی را بر عهده دارد، و مدیر عامل ماوریک کالکتیو، جامعه ای از زنان نیکوکار است، دیدگاه متفاوتی دارد. «این یک هفته برای هماهنگی است. اغلب کمبود منابع نیست، بلکه عدم هماهنگی است که ما را جذب می کند.»

گریفینگر گفت: «این هفته به رسمیت شناختن این موضوع تبدیل شد که اکوسیستم بزرگ‌تری از مردم وجود دارد، و برای رسیدن به اهداف جهانی سازمان ملل و ایجاد تغییرات سیستمی، نیاز به انواع مختلفی از بازیکنان است.

همانطور که رهبران به آن می رسند 1400 دلار برای دریافت جوایز برای بهبود امنیت غذایی، و به عنوان تندیس‌های کریستالی و ادای احترام به سران کشورها و دولت‌هایی که مجبور به استعفا شدیا ترور شدندجای تعجب است که آیا تغییرات سیستمیک بیشتری باید از خانه شروع شود.

اما آنها همیشه نیویورک را خواهند داشت.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.