OECD هشدار داد که رشد بریتانیا در گروه 20 به جز روسیه بدترین خواهد بود

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 48 Second

OECD روز چهارشنبه پیش بینی کرد که رشد اقتصادی در بریتانیا در سال آینده متوقف خواهد شد و تنها روسیه که به دلیل تحریم های غرب دچار مشکل شده است، عملکرد بدتری در میان اقتصادهای پیشرو G20 خواهد داشت.

پیش‌بینی این سازمان مستقر در پاریس، تأثیرات تورم بالای بریتانیا را که همچنان بر درآمد خانوارها و شرکت‌ها در سال 2023 فشار می‌آورد، در کنار دور دیگری از افزایش مالیات به عنوان محرک‌های اصلی فعالیت‌های اقتصادی ضعیف مورد انتظار این کشور را برجسته می‌کند.

این پیش‌بینی‌ها بر مشکلاتی تأکید می‌کند که بوریس جانسون، نخست‌وزیر ضعیف‌شده، احتمالاً در ماه‌های آینده با آن مواجه خواهد شد، زیرا او تلاش می‌کند پس از زنده ماندن از رای عدم اعتماد در روز دوشنبه، حمایت حزب محافظه‌کار خود را تقویت کند و نشان دهد که دولت می‌تواند اقتصاد را به‌طور مؤثر مدیریت کند.

لورنس بون، اقتصاددان ارشد OECD، در مورد ضعف های خاص اقتصاد بریتانیا در مقایسه با سایر کشورهای ثروتمند، گفت که بریتانیا در دست و پنجه نرم کردن همزمان با تورم بالا، افزایش نرخ بهره و افزایش مالیات منحصر به فرد است.

تورم در مقایسه با سایر کشورهای OECD در G20 بالا است. . . این یک چیز است. نکته دیگر این است که انقباض پولی سریع وجود دارد که آشکارا پاسخگوی آن است [the inflation] و یکپارچگی مالی وجود دارد که بالاترین میزان در G7 است.

«حساسیت تولید به زنجیره تامین جهانی وجود دارد و احتمالاً کمی برگزیت نیز وجود دارد. [in explaining the poor performance] اگرچه ما واقعاً قادر به تفکیک هر یک از این عوامل به طور خاص نیستیم. ”

OECD پیش بینی کرد که اقتصاد بریتانیا در سال 2022 رشد 3.6 درصدی را ثبت کند، اگرچه بیشتر آن نشان دهنده بهبودی از ویروس کرونا در پایان سال گذشته است.

اما این رشد در سال آینده به صفر خواهد رسید زیرا خانوارها به طور فزاینده ای تحت فشار قرار می گیرند. تورم در سال آینده بالا باقی خواهد ماند و به طور متوسط ​​7.4 درصد خواهد بود و در اواخر امسال دو رقمی خواهد شد. OECD گفت که اقتصاد در سال 2023 به دلیل کاهش تقاضا در حال رکود خواهد بود.

در این بیانیه آمده است که خطرات زیادی وجود دارد و بسیاری از آنها در صورت تحقق این موارد، وضعیت را بدتر می کنند. در این گزارش آمده است: «سرریزهای ناشی از تحریم‌های اقتصادی و قیمت‌های انرژی بالاتر از حد انتظار با طولانی شدن جنگ اوکراین، و وخامت وضعیت بهداشت عمومی به دلیل سویه‌های جدید کووید، خطرات منفی قابل توجهی هستند.»

این گزارش افزود که قیمت کالاها و انرژی بالاتر از حد انتظار می تواند درآمد واقعی را حتی بیشتر کاهش دهد و هیچ تضمینی وجود ندارد که بانک مرکزی انگلیس بتواند به سرعت تورم را به هدف 2 درصدی خود بازگرداند.

OECD گفت: “دوره طولانی مدت کمبود شدید عرضه و نیروی کار می تواند بنگاه ها را مجبور به کاهش دائمی ظرفیت عملیاتی خود کند یا تورم دستمزدها را بیشتر افزایش دهد.”

این سازمان گفت که انتظار دارد BoE نرخ های بهره را از 1 درصد فعلی به 2.5 درصد افزایش دهد که نتیجه فشار تورمی قابل توجه است و به دلیل اینکه متوجه “انتظارات رو به بالا” در انتظارات پیش بینی کنندگان حرفه ای از تورم در انگلیس شده است. در سایر اقتصادهای پیشرفته به جز ایالات متحده.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.