GSK به واکسن گریزان ترک برای ویروس تنفسی رایج نزدیک تر است

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 24 Second

لندن: هدف GSK این است که واکسن ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) خود را برای بازنگری در اواخر امسال به تنظیم‌کننده‌ها برساند، پس از اینکه داده‌های موقت نشان داد واکسن در یک مطالعه در مراحل پایانی که به‌دقت تماشا شده بود و شامل بزرگسالان مسن‌تر بود، مؤثر بود.

RSV یکی از علل اصلی ذات الریه در کودکان نوپا و افراد مسن است، اما ساختار مولکولی پیچیده ویروس و نگرانی‌های ایمنی از زمانی که ویروس برای اولین بار در سال 1956 کشف شد، تلاش‌ها برای ساخت واکسن را متوقف کرده است.

شرکت‌هایی از جمله Pfizer، J&J، Sanofi، Moderna و AstraZeneca نیز برای دریافت واکسن یا درمان RSV در حال رقابت هستند.

این داروساز بریتانیایی درباره این مطالعه در حال انجام در روز جمعه (10 ژوئن) گفت که آخرین کارآزمایی GSK اولین آزمایشی است که اثر آماری قابل توجهی را برای RSV در بزرگسالان 60 ساله و بالاتر نشان می دهد.

سهام این شرکت در معاملات اولیه حدود 2.4 درصد افزایش یافت.

در صورت تایید، انتظار می‌رود واکسن RSV میلیاردها دلار برای GSK که در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده واکسن در جهان از نظر فروش است، تولید کند، اما با فشار سرمایه‌گذاران فعالی مانند Elliott Management که از شرکت مستقر در لندن خواسته‌اند تا خط لوله دارویی خود را تقویت کند، مواجه شده است.

داده‌های RSV یک تقویت حیاتی برای نرخ موفقیت توسعه دارویی GSK است زیرا آماده می‌شود تا سرمایه‌گذاری سلامت مصرف‌کننده خود را در ماه آینده به یک شرکت بورسی مستقل به نام Haleon تقسیم کند. پس از تقسیم، GSK تنها بر روی واکسن ها و داروهای تجویزی تمرکز خواهد کرد.

GSK همچنین در حال ارزیابی این است که آیا واکسن داده شده به زنان باردار می تواند به کودکان متولد نشده ایمنی بدهد.

در ماه فوریه، شرکت ثبت نام و واکسیناسیون را در سه آزمایش RSV در زنان باردار، پس از توقف اولیه مطالعات بر اساس توصیه‌های ایمنی کمیته مستقل، متوقف کرد.

در کارآزمایی با افراد مسن، GSK گفت که هیچ نگرانی ایمنی غیرمنتظره ای در تجزیه و تحلیل موقت مشاهده نشد.

RSV یکی از شایع ترین ویروس های بیماری زا است. طبق آمار GSK، اکثر موارد خفیف هستند، اما هر ساله باعث حدود 360000 بستری شدن در بیمارستان و بیش از 24000 مرگ در سراسر جهان می شود.

درمان ماهانه Synagis یتیم سوئدی Biovitrum در حال حاضر تنها درمان پیشگیرانه علیه RSV در نوزادان پرخطر است.

روز جمعه، GSK بزرگی محافظت اعطا شده توسط واکسن را فاش نکرد، مگر اینکه گفت که واکسن “محافظت استثنایی” را برای افراد مسن در برابر عواقب جدی عفونت RSV ارائه می کند.

در عوض، جزئیات در مجلات پزشکی و یک نشست علمی آتی ارائه خواهد شد.

تحلیلگران جفریز در یادداشتی که ماه گذشته منتشر شد، پیش‌بینی کردند که واکسن برای افراد مسن می‌تواند 2.5 میلیارد دلار در اوج فروش جهانی ایجاد کند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.