FirstFT: پاول به رکود “احتمال” هشدار داد

اقتصادی
0 0
Read Time:7 Minute, 41 Second

صبح بخیر. این مقاله نسخه ای از خبرنامه FirstFT ما در سایت است. در ما ثبت نام کنید آسیا، اروپا / آفریقا یا قاره آمریکا نسخه را دریافت کنید تا هر روز صبح آن را مستقیماً به صندوق ورودی خود ارسال کنید

جی پاول گفت که رکود اقتصادی ایالات متحده “مسلماً یک احتمال” است زیرا فدرال رزرو با بزرگترین جهش قیمت ها در چهار دهه اخیر مبارزه می کند.

در شهادت کمیته بانکی سنا دیروز، رئیس فدرال رزرو اذعان کرد که ریشه کن کردن تورم فزاینده به دلیل عوامل خارج از کنترل آن، مانند جنگ در اوکراین و سیاست کووید-19 چین، اکنون برای بانک مرکزی آمریکا چالش برانگیزتر است.

پاول در پاسخ به سوالی در مورد خطری که برنامه های فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در سال جاری می تواند منجر به رکود شود، گفت: “این اصلاً نتیجه مورد نظر ما نیست، اما مطمئناً یک احتمال است.”

وی افزود که به دلیل “رویدادهای چند ماه اخیر در سراسر جهان”، دستیابی بانک مرکزی به اهداف خود یعنی تورم 2 درصدی و بازار کار قوی “در حال حاضر دشوارتر” شده است.

قانونگذاران بارها پاول را در مورد بار تحمیل شده توسط افزایش 75 واحد پایه اخیر فدرال رزرو در نرخ اصلی سیاست خود، که بزرگترین افزایش نرخ بهره از سال 1994 است، تحت فشار قرار دادند.

می دانید چه چیزی بدتر از تورم بالا و بیکاری کم است؟ الیزابت وارن، سناتور مترقی دموکرات از ماساچوست، گفت: “این تورم بالا و رکود اقتصادی با میلیون ها نفر بیکار است.”

پاول در یک مبادله جداگانه گفت، اگر فدرال رزرو برای بازگرداندن ثبات قیمت ها و با تثبیت تورم اقدام نکند، خطرات قابل توجهی وجود خواهد داشت.

در همین حال، طرح جو بایدن برای تعلیق سه ماهه مالیات های فدرال بر بنزین و گازوئیل برای کمک به خانواده های آمریکایی برای مقابله با تورم فزاینده، با مخالفت اولیه دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره مواجه شده است.

جان تون، سناتور جمهوری خواه از داکوتای جنوبی، به خبرنگاران گفت که طرحی که شامل حذف 18.4 سنت مالیات فدرال برای هر گالن بنزین و مالیات 24 سنت بر گازوئیل تا سپتامبر خواهد بود، یک “حیله” است.

پیتر دیفازیو، دموکرات اورگان و رئیس کمیته حمل و نقل مجلس نمایندگان آمریکا، گفت، اگرچه این طرح با نیت خوب، «تنها تسکین جزئی» را برای خانواده‌های آمریکایی که با سریع‌ترین افزایش قیمت‌ها در یک نسل مواجه هستند، به دست می‌آورد.

یکی از مقامات ارشد دولت بایدن دیروز به طور رسمی به خبرنگاران گفت که انتظار می رود رهبران گروه 7 در نشستی که آخر هفته در آلمان برگزار می شود، درباره اقداماتی برای «ثبات کردن بازارهای جهانی انرژی» بحث کنند.

برای خواندن FirstFT Americas متشکریم. در اینجا بقیه اخبار روز – گوردون است

1. تورم باعث افزایش پرداخت های بهره بدهی بریتانیا می شود داده های رسمی منتشر شده امروز نشان داد که پرداخت بدهی های بهره بریتانیا در ماه گذشته به یکی از بالاترین سطوح ثبت شده رسیده است. هزینه های بهره در ماه می به 7.6 میلیارد پوند رسید، زیرا تورم فزاینده هزینه های استقراض دولت را افزایش داد.

2. آلمان از تعطیلی کامل خط لوله گاز روسیه می ترسد دولت در برلین نگران است روسیه بتواند از تعمیر و نگهداری سالانه خط لوله اصلی صادرات خود برای قطع کامل گاز به این کشور استفاده کند و خطر بحران انرژی زمستانی در بزرگترین اقتصاد اروپا را افزایش دهد.

2. امانوئل مکرون خواستار سازش است رئیس جمهور فرانسه از مخالفان خود خواسته است پایان دادن به بن بست سیاسی کشور با پیوستن به دولت اقلیت خود در رأی گیری از طریق قوانین در پارلمان. درخواست مصالحه در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت، سه روز پس از آن مطرح شد که دولت وی کنترل مجلس ملی را در انتخابات قانونگذاری از دست داد.

4. صندوق های تامینی کمی از آشفتگی ارزهای دیجیتال سود می برند گروه کوچکی از صندوق های تامینی الگوریتم محور دارند برنده ها را برداشت از کاهش سریع دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین و لونا، زیرا آشفتگی که تریلیون ها دلار را از ارزش ارزهای دیجیتال پاک کرد، فرصت سودآوری ایجاد کرد.

5. رئیس PGA Tour مسابقات جدایی را منفجر می کند جی موناهان، کمیسر PGA Tour، گفته است که LIV Golf که اکثریت آن متعلق به صندوق دارایی 620 میلیارد دلاری عربستان سعودی است، در تلاش بود تا “بازی گلف” را بخرد. بروکس کوئپکا شماره یک سابق جهان به آخرین بازیکنی تبدیل شده است که جدا شده است. در مورد تجارت ورزش بیشتر بخوانید با ثبت نام به خبرنامه هفتگی تابلوی امتیازات ما.

روز پیش رو

شهادت جی پاول رئیس فدرال رزرو در دومین روز شهادت در کنگره در مقابل پانل خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت خواهد داد. به طور جداگانه، فدرال رزرو نتایج آزمون استرس سالانه بانکی خود را منتشر خواهد کرد که ارزیابی می کند بانک چگونه به رکود اقتصادی واکنش نشان می دهد. در اینجا چیزی است که باید مراقب آن باشید.

مکزیک تصمیم نرخ بهره انتظار می رود بانک مرکزی این کشور برای هشتمین بار متوالی نرخ سیاستی معیار خود را افزایش دهد. اقتصاددانان انتظار دارند هزینه استقراض 0.75 درصد افزایش یابد و به 7.75 درصد برسد.

درآمد گروه لجستیک FedEx که اغلب به عنوان نماینده رشد اقتصادی در نظر گرفته می شود، انتظار می رود پس از بسته شدن بازار، سود 6.86 دلاری و 24.6 میلیارد دلاری از درآمد را به اشتراک بگذارد. اسمیت اند وسون سازنده اسلحه نیز تنها چند هفته پس از دو تیراندازی گسترده در ایالات متحده درآمد خود را گزارش خواهد کرد. و شرکت خدمات حرفه ای Accenture نتایج را قبل از زنگ گزارش می دهد.

داده های اقتصادی انتظار می‌رود درخواست‌های جدید برای کمک‌های بیکاری در ایالات متحده در هفته منتهی به 18 ژوئن اندکی کاهش یابد و به 227,000 برسد. در هر یک از دو هفته گذشته درخواست‌ها به 229,000 رسیده است که هر دو بار فراتر از انتظارات اقتصاددانان مورد نظرسنجی رویترز است.

جلسه دادرسی 6 ژانویه یک کمیته منتخب ایجاد شده برای تحقیق در مورد حمله سال گذشته به ساختمان کنگره آمریکا، پنجمین جلسه استماع عمومی خود را در واشنگتن برگزار خواهد کرد. روز سه‌شنبه کمیته شنید که دونالد ترامپ و وکلای او تلاش کردند تا بر مقامات جمهوری‌خواه برای لغو انتخابات ۲۰۲۰ فشار بیاورند.

اوکراین انتظار می رود در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل، اوکراین به عنوان یک کشور نامزد پذیرفته شود، زیرا جنگ علیه روسیه در حال افزایش است. گفتگو با کشورهای بالکان در مورد بلندپروازی های آنها برای عضویت احتمالاً تحت الشعاع سرنگونی دیروز دولت طرفدار اتحادیه اروپا در بلغارستان قرار خواهد گرفت.

چه چیز دیگری می خوانیم

زمان محاکمه دونالد ترامپ نزدیک است شواهد جمع آوری شده توسط کمیته 6 ژانویه مجلس نمایندگان ایالات متحده، چشم پوشی مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده را بسیار دشوارتر می کند. ادوارد لوس می نویسد، اما هرگونه پیگرد قضایی رئیس جمهور سابق با خطرات حاد همراه است.

چرا قربانیان خشونت با اسلحه در نیویورک ممکن است روز خود را در دادگاه بگذرانند؟ تولیدکنندگان اسلحه به طور گسترده ای از شکایت های فدرال علیه آنها در ایالات متحده محافظت می شوند، اما نیویورک تلاش می کند راهی برای دور زدن آن بیابد. زنی که در ماه آوریل در متروی نیویورک مورد اصابت گلوله قرار گرفت، علیه سازنده تپانچه مورد استفاده در این حمله شکایت کرد: گلاک.

Revlon به یک سهام میم تبدیل شده است سهام رولون از حدود 1 دلار در هر سهم به 8 دلار در هر سهم افزایش یافته است – کمتر از یک هفته پس از ورشکستگی شرکت. سوجیت اینداپ می‌گوید، اما انتظار تجدید حیات این شرکت را نداشته باشید که یادآور شرکت کرایه خودرو هرتز باشد.

بحران غذایی سراسر آفریقا را تهدید می کند افزایش شدید جهانی قیمت مواد غذایی، سوخت و کود از زمان حمله روسیه به اوکراین، درد اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا را تشدید کرده و میلیون‌ها آفریقایی را با مشکل مواجه کرده است.اورژانس غذایی بی سابقه“، برنامه جهانی غذا هشدار داده است. همچنین خطر ناآرامی اجتماعی در کشورهای فقیرتر را افزایش داده است.

چگونه «معاون سیگنالینگ» سیاست های انتخاباتی را بلعید سیاستمداران در سرتاسر جهان همیشه غمگین بوده اند. اما اخیراً شیرین کاری‌های سیاسی، از دیوار مرزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده تا پروازهای روآندا، نخست‌وزیر بریتانیا، بوریس جانسون، مسیر تاریک‌تری پیدا کرده است. استیون بوش می نویسد.

پوتینیسم چرخش اصلاح طلبان را به تاخیر می اندازد تغییر در روسیه در راه است. تونی باربر می نویسد: دقیقاً “تغییر بزرگ” – نام جنبش جوانانی است که کرملین در زمان ولادیمیر پوتین راه اندازی می کند و ریاست جمهوری آن با سرکوب داخلی و دستکاری ذهن تعریف شده است.

کتاب ها

ویراستار نوآوری، جان تورنهیل، بهترین مطالب خوانده شده در اواسط سال را از دنیای فناوری انتخاب می‌کند، از جمله راهنمای کوتاهی درباره اخلاق توسط استفانی هیر و کتابی که به قدرت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز اثر سباستین مالابی نگاه می‌کند. صفحه کتاب‌های تابستانی 2022 ما گردآوری کاملی از بهترین مطالب خوانده شده امسال از سوی منتقدان و ستون‌نویسان FT دارد.

از اینکه خواندید متشکریم و به خاطر داشته باشید که می توانید FirstFT را به myFT اضافه کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که هر روز صبح یک اعلان فشاری FirstFT در برنامه دریافت کنید. توصیه ها و بازخورد خود را به [email protected] ارسال کنید. ثبت نام اینجا.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.