FirstFT: بایدن موفقیت نادر قانونگذاری را جشن می گیرد

اقتصادی
0 0
Read Time:7 Minute, 11 Second

صبح بخیر. این مقاله یک نسخه در سایت خبرنامه FirstFT ما است. در ما ثبت نام کنید آسیا، اروپا / آفریقا یا قاره آمریکا نسخه را دریافت کنید تا هر روز صبح آن را مستقیماً به صندوق ورودی خود ارسال کنید

سلام و امروز صبح را با یک خبر خوب نادر برای جو بایدن آغاز می کنیم.

کنگره شب گذشته قانون چیپس و علم را تصویب کرد، بسته ای 280 میلیارد دلاری برای تقویت صنعت نیمه هادی داخلی.

رای 243 در مقابل 187 مجلس نمایندگان به این قانون، ساعاتی پس از آن صورت گرفت که جو مانچین، سناتور دموکرات، به طور غیرمنتظره ای پشت یک لایحه گسترده مالیات و هزینه ها قرار گرفت.

علاوه بر این، لایحه ازدواج همجنس گرایان نیز ممکن است در هفته آینده آرای کافی را از جمهوری خواهان سنا برای تصویب در قانون به دست آورد – که به طور بالقوه به دولت بایدن سه موفقیت در قانونگذاری در آستانه انتخابات میان دوره ای در نوامبر خواهد داد.

اما یک نگرانی برای کاخ سفید وجود دارد: کیرستن سینما. سناتور دموکرات آریزونا هنوز در مورد قانون کاهش تورم سال 2022 موضع علنی اتخاذ نکرده است، زیرا لایحه Build Back Better تغییر نام خواهد داد. او مدت‌هاست که از پیشنهاد بستن شکاف بهره حمل‌شده انتقاد کرده است.

از اینکه FirstFT Americas را خواندید متشکریم و من دوشنبه به صندوق ورودی شما باز خواهم گشت — گوردون.

1. گردآوری درآمدهای فنی اینتل پس از بسته شدن بازار دیروز با هشدار سود، وال استریت را شوکه کرد. پس از کاهش چشم انداز مالی و گزارش کاهش درآمد سه ماهه دوم، سهام این سازنده تراشه 10 درصد سقوط کرد. اپل گفت که مشکلات زنجیره تامین در حال کاهش است زیرا افزایش درآمد را بهتر از حد انتظار گزارش کرده است. آمازون، برخلاف اینتل، انتظارات تحلیلگران را شکست داد و چشم‌اندازی خوش‌بینانه برای بقیه سال ارائه کرد.

2. شی جین پینگ به جو بایدن هشدار داد که با آتش بازی نکند. رؤسای جمهور چین و ایالات متحده دیروز یک تماس دو ساعته داشتند که اولین تماس آنها از زمانی بود که پکن به دلیل سفر برنامه ریزی شده نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان به تایوان، خشمگین شد. پکن سفر قانونگذاران آمریکایی به تایوان را نقض سیاست واحد چین خود می داند. پلوسی ارشدترین قانونگذار آمریکایی خواهد بود که در ۲۵ سال گذشته به تایوان سفر کرده است.

3. جک ما قصد دارد کنترل گروه مورچه ها را کنار بگذارد این میلیاردر چینی قصد دارد از کنترل گروه فناوری مالی که خود یکی از بنیانگذاران آن بود دست بردارد و برنامه های عرضه اولیه عمومی را بیشتر به تأخیر بیاندازد. تعلیق IPO Ant در نوامبر 2020 باعث سرکوب گسترده نظارتی گروه های فناوری چینی شد، از جمله جریمه میلیاردی برای شرکت خواهر Ant، ​​Alibaba.

4. بدهی های ناخواسته ناشی از رونق خرید در بانک های سرمایه گذاری گیر کرده است ده ها میلیارد دلار بدهی در ترازنامه بانکی باقی مانده از تامین مالی که قبل از فروش بازارهای مالی متزلزل امسال انجام شده بود، گیر کرده است. وی ادامه داد: «غمگین بودن ترازنامه بانکی اساساً یکی از عوامل کلیدی تأمین مالی جدید است [takeovers] یک بانکدار بدهی گفت: دشوارتر است.

نمودار خطی میانگین قیمت اوراق قرضه شرکتی ایالات متحده بر اساس رتبه بندی (سنت بر دلار آمریکا) که نشان می دهد قیمت اوراق قرضه شرکتی در سال جاری کاهش یافته است و میلیاردها دلار برای بانک ها ضرر دارد.

لبرون جیمز در برند آلمانی دوچرخه سرمایه گذاری می کند کانیون 30 میلیون یورو در دور مالی به رهبری لبرون جیمز بسکتبالیست آمریکایی جمع آوری کرده است و ارزش گروه آلمانی را 750 میلیون یورو می داند. کانیون دوچرخه‌های جاده، کوهستان و سنگ‌ریزه ممتاز را به قیمت 8000 یورو مستقیماً از طریق وب‌سایت خود به مصرف‌کنندگان می‌فروشد و در شش سال گذشته از رشد فروش متوسط ​​21 درصدی برخوردار بوده است.

چقدر از اخبار این هفته مطلع شدید؟ ما را بگیر مسابقه.

روزهای پیش رو

چشم انداز بازار بازارهای سهام جهانی در مسیر بهترین ماه خود از اواخر سال 2020 قرار گرفته اند. سهام آمازون در معاملات پس از ساعت کاری در نیویورک 14 درصد بالاتر رفت و بخش فناوری را که بر شاخص های ایالات متحده تسلط دارد و وزن زیادی در بازارهای جهانی دارد، بالا برد. قراردادهای آتی که شاخص نزدک 100 را دنبال می کنند امروز 1.5 درصد افزایش یافت در حالی که S&P 500 گسترده تر 0.8 درصد افزایش یافت.

داده های اقتصادی به گفته اقتصاددانان نظرسنجی Refinitiv، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو -شاخص اصلی قیمت مخارج مصرف شخصی – امروز منتشر شد و احتمالاً در ژوئن 0.5 درصد افزایش یافته است، در حالی که در ماه می 0.3 درصد بود. اقتصاددانان تخمین می زنند که افزایش سالانه در ژوئن 4.7 درصد ثابت مانده است. شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان نیز منتشر شد و پیش بینی می شود که نسبت به 50 در ماه گذشته اندکی بهبود یابد.

درآمد شرکتی تولیدکنندگان نفت و گاز شورون و اکسون موبیل امروز درآمد خود را منتشر کردند و انتظار می‌رود از افزایش قیمت‌های انرژی در سال جاری سود ببرند. دیروز شل رکورد سود خود را برای دومین سه ماهه متوالی شکست و صبح امروز Eni ایتالیا سود بیشتری را گزارش کرد و برنامه های بازخرید سهام خود را افزایش داد.

نشست EPCC ایالات متحده و ژاپن آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده و جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، میزبان اولین نشست کمیته مشورتی سیاست اقتصادی ایالات متحده و ژاپن در واشنگتن بودند.

فینال یورو زنان یوفا انتظار می‌رود که تماشاگران تلویزیونی برای یک مسابقه فوتبال زنان، روز یکشنبه در فینال یورو 2022، انگلیس و آلمان را تماشا کنند. شیرزنان انگلیس با پیروزی قاطع مقابل سوئد جایگاه خود را در ومبلی رزرو کردند در حالی که آلمان با غلبه بر آزمون سخت تری مقابل فرانسه به فینال مسابقات رسید.

دیگه چی میخونیم

آیا اقتصاد آمریکا در رکود است؟ پس از آن که داده های منتشر شده دیروز نشان داد که اقتصاد ایالات متحده در سه ماه منتهی به ژوئن کوچک شده است، بحث های شدیدی بین اقتصاددانان، سیاست گذاران، سرمایه گذاران و سیاستمداران درگرفت. این انقباض برای دومین سه ماهه متوالی با یک تعریف فنی از رکود مطابقت دارد، اما داوران رسمی ایالات متحده هنوز تصمیم نگرفته‌اند. شما چی فکر میکنید؟ به من ایمیل بزنید [email protected] یا به این ایمیل پاسخ دهید.

دیزنی بعد از «نگو همجنسگرا» از زمان تأسیس، غول سرگرمی به خانواده سنتی هسته ای رسیدگی کرده است، اما در 30 سال گذشته به مکه ای برای افراد دگرباش جنسی+ نیز تبدیل شده است. دیزنی با بدترین بحران تبلیغاتی در تاریخ خود به دلیل پاسخ نادرست مدیران به لایحه ای در فلوریدا مبنی بر جلوگیری از بحث “گرایش جنسی یا هویت جنسیتی” در مدارس دست و پنجه نرم می کند.

گرمای شدید زنگ خطری برای سرمایه گذاران زیرساخت است موج گرمای اروپا نقص زیرساخت‌ها را در شرایط آب و هوایی شدید آشکار کرده است. قطارها کندتر حرکت می کردند. یک باند فرودگاه لوتون خم شد. مدارس تعطیل شد در دنیای داغ‌تر، زیرساخت‌ها باید سازگار شوند. آلیس راس می نویسد: همه اینها فرصت هایی را برای سرمایه گذاران ایجاد می کند.

“الان آنجا هرج و مرج است” هفته گذشته سازمان سرمایه گذاری کم سابقه کویت پس از اخراج رئیس بازوی سرمایه گذاری لندن خود در کانون توجه قرار گرفت. خبرنگاران FT وارد یکی از قدرتمندترین و معتبرترین صندوق های ثروت دولتی می شوند که به دلیل درگیری های داخلی متلاشی شده است.

بحث‌های WFH باید شامل چیستی «خانه» باشد اما جاکوبز می نویسد: از محل اقامت مقرون به صرفه در مراکز شهر گرفته تا مدت زمان رفت و آمد، این سوال که کارمندان کجا زندگی می کنند مهم است. او می‌گوید که کار در یک آپارتمان خفه‌کننده با ورود از یک خانه مطبوع بسیار متفاوت است، و استدلال می‌کند که تصمیم‌های کارمندان برای جابجایی بیشتر از محل کار در طول همه‌گیری باعث ایجاد تنش می‌شود.

سینما

منتقد فیلم FT فیلم‌های این هفته سینما را مرور می‌کند، از جمله روایت ران هاوارد از غار نجات تایلند در سال 2018 از 12 فوتبالیست جوان و مربی آنها، و داستان عشقی به آتشفشان‌ها – «یکی از الکتریکی‌ترین عکس‌های سال».

آتشفشان شناس کاتیا کرافت با لباس آلومینیومی که در نزدیکی انفجار گدازه در آتشفشان کرافلا، ایسلند ایستاده است © Image’Est

از اینکه خواندید متشکریم و به یاد داشته باشید که می توانید FirstFT را به myFT اضافه کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که هر روز صبح یک اعلان فشاری FirstFT در برنامه دریافت کنید. توصیه ها و بازخورد خود را به [email protected] ارسال کنید. ثبت نام اینجا.

زمان های مختل شده – مستندسازی تغییرات در تجارت و اقتصاد بین کووید و درگیری. ثبت نام اینجا

کار کردنش – با یک خبرنامه هفتگی از ایزابل برویک، سردبیر کار و مشاغل، ایده های بزرگی را که محیط های کاری امروز را شکل می دهند، کشف کنید. ثبت نام اینجا

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.