برچسب های پرطرفدار

530 هزار نفر تحت عنوان برنامه اقدام ملی برای مسکن – آژانس خبری بیشتر بخوانید | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما ، محمد اسلامی در برنامه “نگاه” شبکه یک سیما افزود: تاکنون 28 هزار و 800 واحد مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی مسکن به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: “وقتی کار را به دست گرفتیم ، 480 هزار واحد مسکونی نیمه تمام داشتیم که اکنون فقط واحدهای مسکونی هستند که دارای مشکلات حقوقی هستند و پرونده آنها در دادگاه است.” میزبان، ماند اند که آن هم در دست ما نیست.

اسلامی افزود: “ما اخیراً بیش از 22200 واحد در مهر افتتاح کردیم.”

وی گفت: 50 هزار هکتار زمین برای برنامه اقدام ملی مسکن توسط اداره جهاد کشاورزی تصرف شده است ام و وام مسکن را از 100 میلیون تومان به 250 میلیون تومان افزایش داده است ام که بیش از 50٪ هزینه ساخت خانه را پوشش می دهد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به زمانی که برای بازپرداخت تسهیلات مسکن طول می کشد ؛ بانک های دیگری به غیر از بانک مسکن قادر به پرداخت این تسهیلات نیستند و ما در حال بحث با سایر بانک ها هستیم تا هزینه این تسهیلات را پرداخت کنیم.

اسلامی با بیان اینکه بازار مسکن تابع بازارهای موازی است و نرخ ارز و طلا بر قیمت مسکن تأثیر می گذارد ، افزود: “با توجه به شرایط اقتصادی کشور ، مسکن یک سرمایه گذاری محسوب می شود.

وی گفت: با شناسایی یک میلیون و 300 هزار واحد رایگان ؛ اطلاعات خود را به اداره مالیات منتقل کنید ام و قانون جدید مالیات بر جای خالی از آگوست سال جاری اجرا می شود.

اسلامی افزود: ویژگی قانون جدید مالیات بر جای خالی ؛ مالیات آپارتمانهای خالی دو برابر آپارتمانهای واقعی است.

وی گفت: تاکنون سه میلیون نفر در سامانه جامع املاک و مسکن ثبت نام کرده اند اند با توجه به شرایط تاج ، مهلت ثبت نام خانواده ها در این سیستم تا پایان ماه سپتامبر تمدید شده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: البته وضعیت مسکن حدود 25 میلیون خانوار مشخص شده است ام این وضعیت برای تأیید یا رد آن از طریق پیام کوتاه برای شما ارسال می شود.

اسلامی گفت: با احراز وضعیت مالکیت خانه ها ؛ نرخ رشد تقاضای مسکن از نظر آماری تعیین می شود و می توانیم براساس این برنامه کار کنیم طراحی شده انجام دادن.

وی افزود: در سالهای گذشته سازمانی به عنوان یک سرمایه گذاری آنها قبلاً 1500 تا 2000 واحد مسکونی خریداری می کردند که باعث تلاطم زیادی در بازار شد ، اما اکنون این مسئله کاهش یافته است و ما همه خانه های خالی م institutionsسسات و بانک ها را شناسایی کرده ایم تا قانون مالیات بر جای خالی را اجرا کنیم ام.

اسلامی افزود: “ما همچنین بورس مسکن و خودمان به عنوان خط شکن راه اندازی کرده ایم.” برخی موارد را قرار داده ایم تا دستگاه های دیگر بتوانند ویژگی های خود را در این تبادل بفروشند.

وی گفت: “او از کسانی که در طبقه متوسط ​​می سازند س askedال کرد ام واحدهای تولید شده اند، اما به دلیل وضعیت اقتصادی ؛ خالی اند آنها طبق برنامه اقدام ملی مسكن تهیه می كنند و ما زمینی را برای بازسازی به آنها می دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سیاست های متناقض باعث آشفتگی بازار مسکن می شود ، افزود: “این سیاست باید همراه با ارزش پول ملی باشد. وضعیت آسیب ندیده و مسکن اذیت نشو

اسلامی گفت: به دلیل قطعی برق در صنایع سیمان و فولاد؛ قیمت سیمان و آسیاب های گرد که دود آن برای سازنده قابل مشاهده است افزایش یافته و کلیه پروژه های مسکن به تعویق افتاده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بازار مسکن در کشور ما تحت تأثیر عرضه و تقاضا نیست.

اسلامی گفت: برای پاسخگویی به جامعه هدف ؛ چه کسی توانایی خرید خانه را ندارد. ما از 2.5 میلیون متقاضی پنج بار برای برنامه اقدام ملی مسکن ثبت نام کردیم. 530،000 نفر واجد شرایط بودند.

وی افزود: برای دهک اول و دوم با اجماع سازمان های حامی مالی و تمرکز بنیاد مسکونی ؛ پیش بینی ساخت 200،000 واحد مسکونی ام.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در برنامه اقدام ملی برای مسکن ؛ متقاضیان واقعی را مشخص کنید و برای آنها برنامه ریزی کنید طراحی شده انجام شده ام.

اسلامی افزود: این پروژه بیش از 135000 واحد توسط گروه های مردمی دو تا هشت خانوار احداث می شود.

وی گفت: البته در این طرح؛ سازندگان بزرگ نیز حضور دارند و برخی واحدها با مشارکت در حال ساخت هستند.

اسلامی افزود: دولت سیزدهم برنامه ساخت سالانه یک میلیون خانه را اعلام کرده است ، زمین ، زیرساخت ها و فناوری آماده است اما تعداد متقاضیان باید بررسی شود.

وی گفت: در برنامه اقدام ملی مسکن 400 هزار واحد مسکونی مستقر شده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: “صنعتی سازی مسکن با تولید انبوه مخلوط می شود ، در حالی که صنعتی سازی ؛ ساخت کلیه قسمتهای ساختمان در کارخانه و نصب آنها بر روی زمین.

اسلامی گفت: برای صنعتی شدن مسکن ؛ مشوق هایی مانند بازپرداخت مالک ملک به مدت 10 سال اعطا می شود.

وی افزود: کارخانه صنعتی سازی طی روزهای آینده به بهره برداری می رسد و زمینی در اطراف تهران به آنها داده است. ام.

اسلامی گفت: صنعتگران این ساختمان می گویند 12 طبقه از ساختمان را ظرف چند ماه تحویل می دهند.

وی افزود: 15 هزار خانه دیگر در شهرک پردیس تحویل داده شده است اما صاحبان آنها به آنها احتیاج ندارند و در آنها زندگی نکرده اند. اند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: وی هفت میلیارد تومان سرمایه گذاری در زیرساخت ها در دانشگاه قرار داده است ام و امکانات زیادی را در آن ساخته است اماما تا زمانی که صاحبان واحدها در آن زندگی کنند ؛ این شهر در حال توسعه نیست.

اسلامی افزود: 11000 کیلومتر در دولت یازدهم و دوازدهم ، به طور متوسط ​​یک سال. هزاران کیلومتر بزرگراه و بزرگراه ساخته شده است ام.

وی می گوید: “بیشتر مناطق حادثه خیز نیز بهینه شده اند.” ام در ماه های آینده 500 کیلومتر بزرگراه که در مرحله آسفالت هستند شبکه راه کشور را گسترش می دهد.

ثبت 250،000 خانوار برای گرفتن وام رهنی

وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال 10 میلیارد تومان برای وام های رهنی برای افرادی پیش بینی شده كه هنوز آنها را دریافت نكرده اند. اند.

محمد اسلامی در ادامه برنامه نگاه -1 گفت: “در این دولت سعی کرده ایم حق داشته باشیم.” الزحمه مشاوران املاک و مستغلات را از این وضعیت خارج کنید و اتحادیه املاک و مستغلات به خوبی کار کرده است و ما امیدواریم که این راه خود را طی کند ، مورد استقبال مشاوران املاک و مستغلات صادق و متخصصانی که نیازهای جامعه را برآورده می کنند و همچنین کمک به جریان کسب و کار سیستم تجارت قابل اعتماد تر بودن.

وی همچنین درباره قراردادهای اجاره گفت: “بخش اجاره یک بخش خصوصی است و املاک حق مردم است و بر این اساس شخص نمی خواهد واحد خود را اجاره دهد و طبق گفته دولت ، فقط مالیات می تواند دریافت شود. ” و یک شخص چیزی بیشتر از قانون اجاره می خواهد. “از آن شخص باید مالیات گرفت ، و این در دنیا انجام می شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این اولین بار در تاریخ کشور است که دولت به دلیل ویروس کرونا به طور طبیعی اجاره را تنظیم می کند و تنها راه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این منطقه اجاره است قانون ، که در حال اجرا بود. “

اسلامی گفت: “در سال 1999 ، میزان مبلمان تحت همین قانون حداقل 65٪ کاهش یافت و این آمار در شهرهای دیگر به غیر از تهران بیش از 80٪ بود.”

وی با اشاره به اینکه در سال 1999 و قبل از مصوبه جدید ، شورای حل اختلاف 1300 شکایت دریافت کرده است ، گفت: مالکان از تخلیه واحد خود شکایت کرده اند اند حدود 300 دستور تخلیه صادر شده و بقیه در شورای حل اختلاف حل و فصل شده اند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: نکته دیگر انصاف مالکان در اجاره مستاجر است.

اسلامی گفت: سال گذشته وثیقه منازل اجاره خانه را گذاشتیم و پنج هزار میلیارد تومان به 225000 خانوار پرداخت شد.

وی افزود: “مهمترین اقدام این بود که هم سقف اجاره اعلام شود و هم سپرده ای به مردم پرداخت شود.”

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال 10 میلیارد تومان برای وثیقه مسکن پیش بینی کردیم ادامه داد: تاکنون 250 هزار خانوار ثبت نام کرده اند اند و این وام مخصوص افرادی است که هنوز آن را دریافت نکرده اند اند و سقف فوقانی این وام برای تهران به 70 میلیون تومان رسیده است.

اسلامی گفت: “دلیل اصلی پرداخت این وام این است که مردم مبلمان را جابجا نمی کنند و ما قصد داریم زمین 99 ساله را برای ساخت یک واحد اجاره بدهیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post قهرمانی زنیت با گل سردار آزمون – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان
Next post ممنوعیت واردات قیمت های برنج را در ماه های آینده افزایش می دهد – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان