5 نکته تغذیه سالم برای دانشجویان

ورزشی
0 0
Read Time:5 Minute, 46 Second

“مراقب بدن خود باشید زیرا تنها جایی است که می توانید زندگی کنید” یک ضرب المثل رایج است. وقتی صحبت از حفظ سلامتی به میان می‌آید، دانشگاه می‌تواند برای دانش‌آموزان دشوار باشد. برای کنار آمدن با زندگی دانشگاهی، باید به بدن خود سوخت بدهید. شما باید غذای سالم بخورید.

پیگیری تمام استرس هایی که کالج به شما وارد می کند می تواند دشوار باشد.

کالج نیز می تواند طاقت فرسا باشد. ممکن است کاغذها و تکالیف زیادی برای تکمیل داشته باشید و زمان کمی برای سلامتی خود باقی بگذارید.

برای شما اشکالی ندارد که از کار استراحت کنید و در صورت نیاز به دنبال کمک باشید. سلامتی شما باید همیشه اولویت شما باشد. MyPaperWriter می تواند در مورد مقاله به شما کمک کند تا بتوانید روی خوب غذا خوردن و کمتر روی کار خود تمرکز کنید.

همچنین ممکن است نیاز به بهبود عادات غذایی خود را احساس کنید، اما زمان یا دانش مناسب را ندارید. موافق؟

این نکات به شما کمک می کند در شرایط استرس زا از رژیم های جدید استفاده نکنید.

1. به یاد داشته باشید که صبحانه بخورید

منبع: unsplash.com

مهمترین وعده غذایی روز، صبحانه اولین وعده غذایی است. حتی اگر شب بیدار هستید، یک صبحانه سالم و مقوی بخورید. پرهیز از صبحانه می تواند تمرکز شما را از بین ببرد و کارایی را در طول روز دشوار کند.

سبزیجات می توانند در هر وعده غذایی مفید باشند. می تواند به شما کمک کند متابولیسم خود را افزایش دهیدسطح انرژی خود را بهینه کنید، میل به گرسنگی خود را تنظیم کنید و قند خون خود را متعادل کنید.

همچنین اگر زمان کافی برای تهیه یک وعده غذایی سالم ندارید، می توانید میان وعده های سالم را در خوابگاه خود نگه دارید.

2. آب بگیرید

منبع: unsplash.com

شما باید حداقل نیمی از آب مورد نیاز بدن خود را بنوشید. آب برای هیدراته ماندن و پر انرژی بودن بدن شما ضروری است. همچنین به تنظیم دمای بدن کمک می کند. نوشیدن آب کافی فواید زیادی دارد.

برای گرفتن یک لیوان آب نباید منتظر بمانید تا احساس تشنگی کنید. همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید. اگر در یادآوری نوشیدن آب هر چند ساعت یکبار مشکل دارید، برنامه‌های ردیابی می‌توانند مفید باشند.

همچنین اگر به طور منظم ورزش می کنید، باید آب بیشتری بنوشید. پس از تعریق باید بدن خود را با آب پر کنید.

3. میان وعده های سالم تهیه کنید

منبع: unsplash.com

از نگهداری غذاهای ناسالم در خوابگاه خودداری کنید. این باعث می شود در زمان میان وعده به راحتی دچار عادات غذایی ناسالم شوید. بهتر است میان وعده های سالمی داشته باشید که بین وعده های غذایی میل کنید. این میان وعده ها به شما کمک می کند تا از وسوسه های قند بالا جلوگیری کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که بین وعده های غذایی چه می خورید. این به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند. بهترین میان وعده ها آجیل، میوه های خشک و میوه ها خواهد بود. از آنجایی که آنها آنتی اکسیدان هایی را برای بدن شما فراهم می کنند، به همین دلیل است که میوه های خشک، آجیل و میوه ها بسیار مهم هستند. مهم است که بین شیرینی ها و میوه ها و سبزیجات.

سعی کنید مواد غذایی بی کیفیت را در محل سکونت خود نگه ندارید. تسلیم شدن در برابر الگوهای غذایی نامطلوب در طول زمان نیش زدن آسان می کند. هوشمندانه تر است که لقمه های صوتی داشته باشید که بتوانید بین مهمانی ها آن را بگیرید. این لقمه ها به شما کمک می کند تا از وسوسه های قند بالا دوری کنید.

به همین ترتیب، بین اعیاد و جشن ها در چه وضعیتی هستید. این به چارچوب آسیب ناپذیر شما کمک می کند. بهترین لقمه ها آجیل است، محصولات طبیعی خشک شده بی پایان. از آنجایی که آنها به بدن شما تقویت سلولی می دهند، به همین دلیل، محصولات ارگانیک خشک، آجیل و محصولات طبیعی بسیار مهم هستند. یافتن هارمونی بین دسرها و فرآورده های خاک بسیار مهم است.

4. خواب آرام

منبع: unsplash.com

رژیم غذایی خوب مستلزم پیشرفت در تمایل به استراحت است.

تغذیه فرآیند پیچیده ای است که شامل خواب می شود. بدن سالم به آن وابسته است خواب کافی. برای عملکرد صحیح بدن، خواب ضروری است. بنابراین، کمبود خواب می تواند منجر به افزایش مصرف غذاهای ناسالم شود. این درک به شما این امکان را می دهد که سالم غذا بخورید و سبک زندگی سالم تری داشته باشید.

علاوه بر این، کمبود خواب می تواند هورمون های اشتهای شما را مختل کند که باعث کاهش بهره وری شما می شود. همچنین در صورت دریافت استراحت مورد نیاز، استفاده از غذا برای مبارزه با خستگی را متوقف خواهید کرد.

تغذیه سالم مستلزم تغییر در عادات خواب شماست.

5. تنظیم زمان ورزش

منبع: unsplash.com

ما درک می کنیم که قرار دادن تمرین مورد نیاز در برنامه کالج چقدر می تواند سخت باشد. انجام این کار مهم است. هنگام برنامه ریزی، حتماً ورزش را در نظر بگیرید. شما باید هر روز زمان مشخصی را برای ورزش اختصاص دهید.

آسان نخواهد بود و ممکن است سوزاندن کالری دلهره آور به نظر برسد. همانطور که بسیاری از مردم معتقدند ورزش لزوما به معنای رفتن به باشگاه نیست. می توانید پیاده روی کنید، دوچرخه سواری کنید یا در فعالیت های خارج از منزل شرکت کنید.

نتیجه گیری

تغییر عادات خود در دانشگاه می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر ببینید همسالان خود سبک زندگی ناسالمی دارند. اما باید سلامتی خود را در اولویت قرار دهید. این باعث می شود در هنگام انجام کارهای روزانه خود احساس بهره وری بیشتری داشته باشید.

درست است که یک بیرون سالم با یک شام سالم آغاز می شود. یکی دیگر از مزایای خوب غذا خوردن این است که می تواند به حفظ سلامت روان شما کمک کند. کاهش استرس، اضطراب و افسردگی وجود خواهد داشت.

گزینه های غذاهای ناسالم زیادی وجود خواهد داشت و ممکن است احساس کنید که تسلیم وسوسه شوید. اما به یاد داشته باشید، آنها فقط زمانی برای شما مفید هستند که آنها را فقط گهگاه داشته باشید. تعادل چیزی است که به شما کمک می کند تا از دانشگاه عبور کنید.

پرداختن به تمایلات خود در مدرسه دشوار است، به خصوص اگر می بینید که دوستانتان به شیوه نامطلوب زندگی ادامه می دهند. به هر حال، شما باید رفاه خود را نیاز خود قرار دهید. این باعث می شود در هنگام اتمام کارهای روزمره خود احساس مفیدتری داشته باشید.

واقعیت ها تأیید می کنند که صدای بیرونی با یک شام جامد شروع می شود. یکی دیگر از مزایای عالی غذا خوردن این است که می تواند به حفظ سلامت عاطفی شما کمک کند. کاهش فشار، عصبی بودن و بدبختی وجود خواهد داشت.

انتخاب های غذایی بی کیفیت زیادی وجود خواهد داشت و ممکن است بخواهید تسلیم جذابیت شوید. با این حال، به یاد داشته باشید که آنها برای شما عالی هستند، با این فرض که هر چند وقت یکبار آنها را دارید. تعادل به شما در عبور از مدرسه کمک می کند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *