5 فواید تمرینات تنفسی عملکردی

ورزشی
0 0
Read Time:6 Minute, 40 Second

اگر مراقب سلامت جسمانی خود باشید، سلامت روانی و روابط شما نیز بهبود می یابد. در برخی مواقع، همه ما حداقل کمی احساس استرس یا اضطراب کرده ایم. مطالعات نشان می دهد که استرس و اضطراب می تواند اثرات منفی مختلفی بر بدن داشته باشد، از جمله تسریع پیری، سرکوب سیستم ایمنی، حساسیت به بیماری و سایر پیامدهای سلامتی. تمرین تنفس عملکردی به مقابله با اضطراب کمک می کند، اما فواید بسیار دیگری نیز دارد، مانند کاهش سطح فشار خون، کاهش التهاب در بدن، تشویق به آرامش و بهبود عملکرد مغز.

مقابله با این فشار دقیقاً ساده یا آسان نیست. با این حال، شواهدی وجود دارد که توصیه می‌کند تنفس عمیق می‌تواند میانجی موفقی برای کمک به توسعه بیشتر بیماری‌های مداوم باشد. تنفس یکی از وظایف اصلی بدن است و اگر بخواهیم زنده بمانیم ضروری است. اکسیژنی که ما استنشاق می کنیم به طور مداوم از انرژی و سلامت قلب ما حمایت می کند و ما زنده می مانیم.

تمرینات تنفس عمیق یکی از مفیدترین روش ها برای کنترل استرس، تنش و اضطراب است. علاوه بر این، این رویکردها را می توان در خانه شما بدون هیچ وسیله یا ابزار اضافی تمرین کرد. آنها با افزایش سطح اکسیژن و جریان خون به مغز با استفاده از دم و بازدم عمیق که باعث ایجاد حالت هوشیاری آرام می شود، به کاهش ناراحتی عاطفی کمک می کنند.

معنی استرس برای بیماری چیست؟

وقتی استرس را تجربه می کنیم، بدن هورمونی به نام کورتیزول تولید می کند. زمان مناسبی برای ساخت کورتیزول وجود دارد. زمانی که در مواقع بحرانی یا اضطراری به انرژی نیاز دارید، مثلاً وقتی صبح از رختخواب بلند می شوید و نیاز به رفتن به محل کار یا ورزش دارید، در مقادیر کم ساخته می شود. با این حال، هنگام تحمل فشارهای طولانی مدت در یک بازه زمانی طولانی، در حجم بالا تولید می شود. سطوح بالای کورتیزول با برخی از شرایط پزشکی خطرناک از جمله بیماری قلبی و افسردگی مرتبط است.

همانطور که فشار بیش از حد طبیعی را تجربه می کنیم، بدن ما نیز به طور فزاینده ای مستعد ابتلا به بیماری و بیماری می شود. اگر فشارهای شدیدی در زندگی دارید، به عنوان مثال، در حال مبارزه با مشکلات اقتصادی یا به پایان رساندن یک پروژه دشوار در محل کار، معمولاً افزایش استرس را تجربه می کنید. همچنین برای ما طبیعی است که هنگام تلاش برای بهبودی از یک بیماری طولانی، استرس زیادی را تجربه کنیم. تنفس عملکردی را در لندن بشناسید و یاد بگیرید bodymindfulnessstudio.co.uk.

آماده اید تا یک نفس کامل بکشید و وارد شوید؟ تحقیقات نشان می‌دهد که تنفس عمیق می‌تواند برای برخی از مسائل پزشکی مفید باشد. در اینجا مزایای خاصی وجود دارد.

1. کاهش فشار خون و ایمنی بهتر تنفس

منبع: livestrong.com

تمرینات تنفسی مناسب یک استراتژی موثر برای کمک به کاهش فشار خون است. بسیاری از افراد از تنفس عمیق به اندازه کافی برای کاهش فشار خون خود غفلت می کنند، به همین دلیل است که نتایج مورد نیاز خود را به دست نمی آورند. علاوه بر این، تمرینات تنفس عمیق بخشی از بهترین داروهای اضطراب را تشکیل می دهند زیرا می توانند ضربان قلب شما را کاهش داده و تنش را از بین ببرند.

هنگامی که افسردگی و اضطراب دارید، می توانید با ضربان نامنظم تنفسی مواجه شوید که ریه های خود را تحریک می کند. شروع به تمرین تنفس عمیق می تواند در صورت داشتن این نوع مشکل، تنفس قوی و سالم را تقویت کند. علاوه بر این، تمرینات تنفس عمیق به مصرف کنندگان کمک می کند تا ایمنی تنفسی خود را با افزایش ضربان قلب و گشاد شدن رگ های خونی بهبود بخشند. بنابراین، آنها افراد مبتلا به بیماری قفسه سینه را قادر می سازند تا به طور طبیعی با آن مقابله کنند.

2. عملکرد مناسبی بر کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آسم و Copd:

در حالی که تنفس عمیق می تواند به افراد مبتلا به فشار خون کمک کند، برخی از افراد دیگر آسم و COPD را تجربه می کنند. این افراد فشار خون بالا ندارند اما احساسات و ناراحتی های ناراحت کننده ای از جمله تنگی نفس دارند. وقتی فردی دارد آسم یا COPDسیستم حسی بیش از حد فعال است و این باعث اضطراب فرد می شود. این اضطراب سیستم حسی را از آرامش و آسودگی باز می دارد.

تنفس عمیق می تواند به حفظ کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آسم و COPD تا حد قابل توجهی کمک کند. یک گزارش تحقیقاتی نشان می‌دهد که تمرینات تنفسی عمیق می‌تواند به تغییر سطح اضطراب در بیماران COPD کمک کند، که تفاوت زیادی در کیفیت زندگی ایجاد می‌کند. علاوه بر این، تمرینات تنفسی عمیق می تواند عملکردهای تنفسی رایج را بهبود بخشد و نشانه های آسم و COPD را به حداقل برساند.

3. پریشانی عاطفی را از بین ببرید

منبع: thetimes.co.uk

تنفس عمیق می تواند به فرد کمک کند پریشانی عاطفی و اضطراب را از بین ببرد. بدن برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارد، با این حال دریافت اکسیژن کافی در مواقعی که همیشه استرس و نگرانی دارید برای بدن دشوار است. گاهی اوقات، یک فرد حتی ممکن است احساس کند هوای کافی دریافت نمی کند. از آنجایی که بدن شما برای زندگی به اکسیژن نیاز دارد، این می تواند باعث ایجاد احساس اضطراب و ناراحتی در فرد شود.

آرام کردن سیستم حسی خود با تمرینات تنفسی به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند و باعث می شود احساس کنید هوای کافی برای تنفس صحیح دریافت می کنید. وقتی بازدم می کنید، ممکن است متوجه شوید که سیستم حسی به اندازه کافی ارتعاش ندارد.

4. کاهش استرس

شواهد کافی وجود دارد که توصیه می‌کند تنفس عمیق می‌تواند یک درمان موفقیت‌آمیز برای کمک به کاهش فشار باشد، که اگر سطح فشار به اندازه کافی کنترل شود، ممکن است بر مشکلات پزشکی مداوم تأثیر بگذارد. این می تواند برای افرادی که با مسائل پزشکی متعددی مانند فشار خون بالا، دیابت، ناامیدی و ناراحتی عمومی سر و کار دارند، مفید باشد. علاوه بر این، تنفس عمیق یک درمان موثر برای کاهش سطح فشار و کاهش آن است زمان بهبودی از میگرن.

تنفس عمیق با تغییر ورودی حسی به ارتقای ذهن کمک می کند. تنش طولانی مدت می تواند ذهن را کاهش داده و آن را ناپایدار کند، و باعث می شود که به وضوح فکر کنید و به طور موثر کار کنید. اگر به طور منظم شروع به تنفس عمیق کنیم، سیستم حسی ما مستقرتر خواهد شد، که می تواند به حفظ تمرکز و آرامش ذهن ما در طول روز کمک کند. به هیچ وجه آنطور که اکثر ما فکر می کنیم، تمرینات تنفس عمیق وقتی به طور منظم انجام می شوند، از نظر فیزیکی ورودی حسی ما را تغییر می دهند.

5. احساس رفاه بیشتر

منبع: motherhoodcommunity.com

مطالعات نشان می دهد که مراحل تنفس عمیق می تواند به تقویت روان کمک کند، که شامل احساس بسیار بهتر، داشتن کیفیت زندگی بهتر، احساس شادی و اشتیاق بیشتر، گسترش آگاهی و داشتن آرامش خاطر. تمرین‌های تنفس عمیق حتی می‌تواند به افراد کمک کند تا با بهبود حس مثبت اندیشی و تفکر در جامعه، برخوردهای اجتماعی بهتری را جذب کنند. علاوه بر این، احساسات مثبت مرتبط با تنفس عمیق می‌تواند با تأثیرگذاری بر سرعت انبساط سلول‌ها، بر هر سلول بدن تأثیر بگذارد، که خستگی و پریشانی را کاهش می‌دهد.

کلمات پایانی

در حالی که مزایای فوق فوق العاده واقعی هستند، توجه به این نکته مهم است که تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی عملکرد تنفس عمیق و چرایی کمک آن مورد نیاز است. با این وجود، از هر پنج پزشک، پنج پزشک مدیتیشن منظم را توصیه می کنند. بیماران ما می توانند از مزایای بسیاری از تکمیل یک برنامه تنفس متمرکز بهره مند شوند.

توجه به این نکته ضروری است که تمرین تنفس جایگزینی برای پزشکی نیست. بلکه یک درمان مکمل و جامع است که می تواند از داروهای خاصی حمایت کند. علاوه بر این، می توان آن را در هر زمان و در هر مکان انجام داد. این باعث می شود که ابزاری عالی برای حفظ سلامتی و مقابله با استرس باشد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.