برچسب های پرطرفدار

250 میلیارد تومان وام فوری مالی برای حل مشکلات خوزستان اعطا شده است – ادامه خبر خبرگزاری | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو و تلویزیون ایران ، قاسم تقی زاده خامسی در استودیوی خبر ویژه شبکه دوم جمهوری اسلامی ایران به آخرین اقدامات و اقدامات آب در استان خوزستان افزود: نمایندگان سازمان برنامه و بودجه برای خوزستان ، و بعد از یک در جلسات گسترده ما در مورد مشکلات موجود در این استان بحث کردیم ، و نتیجه این شد که ما باید ابزارهای فوری را برای این استان در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: “بعد از اینکه نتایج این جلسه را به صورت چند دقیقه ای گذاشتیم ، آن را به هیئت وزیران سپردیم و معلوم شد 115 میلیارد تومان برای پروژه های سریع در آن استان و 250 میلیارد تومان از خسارت خشکسالی به خوزستان است.” داده شده است و من اکنون می دانم که 50٪ از این مبالغ احتمالاً امشب به حساب واریز می شود. از طرف دیگر 70 میلیارد تومان به حساب جهاد کشاورزی و همچنین 250 میلیارد تومان خسارت سیل واریز شد كه قرار بود این 250 میلیارد تومان به افرادی كه برای ثبت خسارت سیل اقداماتی انجام نداده و ثبت نام نكرده اند پرداخت شود.

شایان ذکر است که تا این زمان تصویب شده است که 50٪ از این مبلغ تا فردا واریز خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در استان افزود: “تاکنون نیروهای مسلح آمده اند و تانک تهیه کرده اند. اندکار اصلی افزایش ظرفیت سدها در این استان است: ظرفیت سد کرخه 75 متر مکعب در ثانیه بود که ما آن را به 160 افزایش دادیم. می توان گفت آبی که تاکنون از سدها خارج شده نیازهای این استان را برآورده و مشکلات را برطرف می کند.

امیرحسین مدنی ، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز درباره آخرین دستاورد این بنیاد در استان خوزستان گفت: روز شنبه همراه با اداره آب و فاضلاب این استان ، اطراف 702 شناسایی شد ، اما این به معنای وجود لوله های آب در این روستاها نیست. در غیر این صورت ، ممکن است فقط خطوط یا لوله های آبرسانی معیوب باشند ، یا پمپی برای تأمین آب خطوط لوله وجود نداشته باشد. تصمیم گرفته شد که بنیاد برکت با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان در حال اقدام برای رفع مشکلات ایجاد شده در آن باشد

در این زمینه تفاهم نامه ای امضا شد که نتیجه آن تأمین 150 میلیارد تومان از سهم بنیاد بود که به وضعیت 471 روستا رسیدگی می کند و مشکلات آبرسانی با مجموعه آبفا را برطرف می کند.

وی ادامه داد: “البته بعداً تصمیم گرفته شد که برای حل این مشکل وارد 702 روستا شوید. برای این منظور بودجه ای بالغ بر 350 میلیارد تومان تعیین شده و مدیران اجرایی فرمان امام با پرداخت سریعتر و دقیقتر یك سوم این مبلغ موافقت كرده اند ، می توان گفت كه تاكنون باید 30٪ از مبلغ پرداخت شده باشد.

مدنی افزود كه در بعضی از مراحل تأمین آب باید از منابع متحرك استفاده شود. تاکنون حدود 5000 چشمه 5000 و 10 هزار لیتری برای تأمین آب روستاها نصب شده است ، اما در حال حاضر می توانیم حدود 50 چشمه داشته باشیم. منابعی را در ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) تأمین كنید. به طور كلی ، من معتقدم كه حدود 100 تا 150 تانكر وظیفه تأمین آب این مخازن را دارند.

مدنی گفت: برای تأمین آب 471 روستا معتقدم خطوط لوله در این روستاها حدود 400 کیلومتر خط می کشد که هم اکنون خریداری می کنیم و همچنین 50 پمپ برقی و تجهیزات الکترومکانیکی.

همچنین با توجه به احتمال انقراض گاوهای سنگین در این استان ، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی با همکاری بنیاد برکت ، بودجه ای را برای جایگزینی گاوهای سنگین منقرض شده در نظر گرفت که به زودی به آنها تعلق می گیرد ، به دلیل وضعیت بحرانی خوزستان. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post باخت شاهین بوشهر به استقلال ملاثانی / مشاجره شدید در پایان بازی – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان
Next post افزایش قیمت نان قبل از تصویب در مرکز اقتصادی دولت ممنوع است – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان