یک مقام فدرال رزرو از چهارمین افزایش متوالی 0.75 واحدی نرخ بهره در ماه نوامبر حمایت می کند

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 2 Second

رئیس شعبه آتلانتا فدرال رزرو از چهارمین افزایش متوالی 0.75 درصدی نرخ بهره در نشست سیاست گذاری بعدی در ماه نوامبر حمایت کرد و در عین حال از بانک مرکزی ایالات متحده خواست که مراقب آشفتگی های ژئوپلیتیکی و اقتصادی خارج از کشور باشد.

اظهارات رافائل بوستیک در حالی بیان می شود که بریتانیا پس از اینکه دولت اعلام کرد قصد دارد 45 میلیارد پوند کاهش مالیات با بودجه بدهی را اجرا کند، در یک بحران مالی غرق شده است.

این اعلامیه که با انتقاد شدید صندوق بین‌المللی پول و دیگر سیاست‌گذاران برجسته مواجه شد، بانک مرکزی انگلیس را در روز چهارشنبه به مداخله در بازار اوراق قرضه دولتی واداشت.

بوستیک گفت که فدرال رزرو باید مراقب تحولات بین المللی باشد، اما افزود که اقتصاد و سیستم مالی ایالات متحده به خوبی تقویت شده است.

وی به خبرنگاران گفت: «اقتصاد ایالات متحده هنوز هم از شتاب قابل توجهی برخوردار است.

با توجه به قدرت اقتصاد ایالات متحده و تورم بالا مداوم، او گفت که “پایه” او این است که بانک مرکزی 0.75 درصد دیگر افزایش نرخ را در گردهمایی بعدی کمیته بازار آزاد فدرال در ماه نوامبر ارائه کند و پس از آن نیم واحد افزایش نرخ را ارائه دهد. تعدیل در دسامبر

این امر نرخ وجوه فدرال را از سطح فعلی 3 درصد به 3.25 درصد به محدوده هدف جدید 4.25 درصد تا 4.5 درصد می رساند.

بوستیک گفت: «من فقط این را به عنوان نقطه شروع خواهم داشت و اجازه می‌دهم داده‌ها و واقعیت مرا به جایی که می‌خواهند برساند.

هنگامی که از وی پرسیده شد که چگونه فدرال رزرو سیاست را برای جلوگیری از تشدید بیش از حد تعیین می کند، او گفت که به طیف وسیعی از معیارها فراتر از نرخ تورم که یک شاخص عقب مانده است، نگاه خواهد کرد.

بوستیک افزود: “انتظار من این است که رقم واقعی تورم آخرین چیزی باشد که باید حرکت کند و پیش از اینکه شاهد کاهش معنی دار تورم باشیم، شاهد کاهش عدم تعادل باشیم.”

جی پاول، رئیس فدرال رزرو، معتقد است که کاهش تورم مستلزم یک دوره پایدار رشد “زیر روند” و بیکاری بالاتر است.

اکثر مقامات معتقدند که نرخ بیکاری به 4.4 درصد افزایش می یابد زیرا رشد امسال به 0.2 درصد کاهش می یابد و در سال آینده به 1.2 درصد می رسد، اگرچه بسیاری از اقتصاددانان می گویند این برآوردها هنوز خیلی خوش بینانه است.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *