گروه حقوق بشر می گوید با تشدید سرکوب ها، تعداد کشته شدگان اعتراضات ایران به 75 نفر رسید

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second

یک گروه حقوق بشری اعلام کرد که بیش از 75 نفر در سرکوب ایران در 11 شب ناآرامی ناشی از کشته شدن مهسا امینی جان خود را از دست داده اند، زیرا کشورهای غربی فشارهای زیادی را بر جمهوری اسلامی برای پایان دادن به خشونت اعمال کرده اند.

تعداد رسمی کشته شدگان مقامات ایرانی از روز شنبه (24 سپتامبر) تاکنون 41 نفر باقی مانده است، از جمله تعدادی از اعضای نیروهای امنیتی، در حالی که این کشور تحت تاثیر بزرگترین موج اعتراضات خود در سه سال اخیر قرار گرفته است.

شاهدان به خبرگزاری فرانسه گفتند که تظاهرکنندگان دوشنبه شب دوباره به خیابان ها آمدند، همانطور که هر شب از زمان مرگ امینی در 16 سپتامبر پس از دستگیری او به اتهام نقض قوانین سختگیرانه کشور در مورد حجاب و لباس های متواضعانه.

تصاویر منتشر شده توسط گروه حقوق بشر ایران مستقر در اسلو (IHR) نشان می‌دهد که در سنندج، مرکز استان کردستان، مرکز استان امینی در غرب، زنان برای پاره کردن روسری‌های خود بر روی سقف خودروها در مقابل جمعیت تشویق‌کننده بالا رفتند. دیده می شود.

جمعیت تهران فریاد مرگ بر دیکتاتور سر داده و خواستار پایان بیش از سه دهه حکومت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب 83 شده‌اند.

ویدئویی که از چند طبقه بالاتر از سطح خیابان، ظاهراً در شهر تبریز گرفته شده است، مردم را در اعتراض به صدای پرتاب گاز اشک‌آور توسط نیروهای امنیتی نشان می‌دهد.

IHR گفت که حداقل 76 نفر در سرکوبی که شاهد محدودیت های گسترده اعمال شده در اینترنت از جمله مسدود کردن اینستاگرام و واتس اپ بوده است، کشته شده اند.

مقامات روز دوشنبه گفتند که بیش از 1200 نفر را دستگیر کرده اند. فعالان، وکلا و روزنامه نگاران و همچنین معترضان بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در استان سمنان، شرق تهران، 26 زن در میان 155 نفر دستگیر شدند.

خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه اعلام کرد در استان گیلان، کانون اعتراضات اخیر در سواحل دریای خزر، بازوی اطلاعات سپاه پاسداران 12 نفر را بازداشت کرد.

اندیشکده آمریکایی خانه آزادی روز سه‌شنبه «سرکوب مردم ایران» توسط ایران را محکوم کرد و از «سایر دولت‌ها خواست تا در کنار این معترضان شجاع بایستند و مقامات ایرانی را به‌خاطر سوء استفاده‌هایشان بازخواست کنند».

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *