کرملین می گوید جاه طلبی های اوکراین در ناتو همچنان تهدیدی برای روسیه است

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 57 Second

مسکو: کرملین روز چهارشنبه (14 سپتامبر) گفت که جاه طلبی های مداوم اوکراین برای پیوستن به ائتلاف نظامی ناتو غربی تهدیدی برای امنیت روسیه است و بر ضرورت انجام آنچه که آن را “عملیات نظامی ویژه” در اوکراین می خواند تاکید کرد.

مسکو به انتشار پیش‌نویس مجموعه‌ای از تضمین‌های امنیتی توسط دفتر رئیس‌جمهور ولادیمیر زلنسکی در روز سه‌شنبه پاسخ داد که «آرزوهای اوکراین برای پیوستن به ناتو و بهره‌مندی از ترتیبات دفاعی متقابل آن» را تشریح می‌کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران گفت که روسیه به این سند نگاه منفی دارد و گفت ایده پیوستن اوکراین به ناتو “تهدید اصلی برای روسیه” است.

این یک بار دیگر بر اهمیت و نیاز فوری ما برای تضمین امنیت خود و منافع ملی خود تأکید می کند.»

قبل از اینکه روسیه نیروهای مسلح خود را در فوریه به اوکراین بفرستد، مسکو خواستار ضمانت های الزام آور قانونی بود مبنی بر اینکه اوکراین هرگز در ائتلاف دفاعی فراآتلانتیک به رهبری ایالات متحده پذیرفته نخواهد شد.

کیف و غرب می‌گویند که مسکو از این موضوع به عنوان بهانه‌ای استفاده کرد تا یک کمپین نظامی از پیش برنامه‌ریزی شده علیه اوکراین را آغاز کند.

سند 9 صفحه ای که روز سه شنبه منتشر شد، بسته ای از توصیه ها در مورد “تضمین امنیت بین المللی برای اوکراین” توسط آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل سابق ناتو و آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست جمهوری زلنسکی تهیه شده است.

روز سه‌شنبه، زلنسکی گفت این بسته – که از کشورهای غربی می‌خواهد «منابع سیاسی، مالی، نظامی و دیپلماتیک» را برای تقویت توانایی کیف برای دفاع از خود در سال‌های قبل از پیوستن به ناتو فراهم کنند – باید مبنای یک امنیت جدید باشد. تسویه حساب برای اوکراین

این پیشنهاد خشم مسکو را برانگیخت و آن را تقویت عزم کیف برای پیوستن به ناتو و راهبردی دانست که می‌تواند راه را برای استقرار بیشتر تسلیحات غربی در نزدیکی مرزهایش هموار کند.

پسکوف روز چهارشنبه همچنین از استفاده کیف از حمایت غرب برای تضمین امنیت خود انتقاد کرد و گفت که زلنسکی می‌تواند با تسلیم فوری به خواسته‌های نامشخص روسیه، امنیت اوکراین را تقویت کند.

او بدون ارائه جزئیات گفت: «رهبری اوکراین باید اقداماتی را انجام دهد که خطر روسیه را از بین ببرد و آنها به خوبی می دانند که این اقدامات باید چه باشد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.