چهار کشتی باری پس از میانجیگری سازمان ملل متحد و ترکیه در بحبوحه تهاجم روسیه، از اوکراین حرکت کردند.

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second

کیو: مقامات اوکراین و ترکیه گفتند که چهار کشتی حامل مواد غذایی اوکراینی روز یکشنبه (7 اوت) از بنادر دریای سیاه اوکراین به عنوان بخشی از یک معامله برای رفع انسداد صادرات دریایی این کشور حرکت کردند.

مقامات بنادر دریایی اوکراین در فیس بوک اعلام کردند که چهار کشتی فله بر تقریباً 170000 تن ذرت و مواد غذایی دیگر بارگیری شده بودند.

از سرگیری صادرات غلات توسط یک مرکز هماهنگی مشترک (JCC) در استانبول که در آن پرسنل روسیه، اوکراین، ترکیه و سازمان ملل کار می کنند، نظارت می شود.

سازمان ملل و ترکیه ماه گذشته در این توافق میانجیگری کردند. سازمان ملل نسبت به شیوع احتمالی قحطی در بخش‌هایی از جهان به دلیل توقف حمل و نقل غلات از اوکراین که باعث کاهش عرضه و افزایش قیمت‌ها شده بود، هشدار داده بود.

الکساندر کوباکوف وزیر زیرساخت گفت: روز شنبه یک کشتی با پرچم خارجی برای اولین بار از زمان آغاز جنگ در فوریه وارد اوکراین شد تا غلات بارگیری شود.

او روز یکشنبه در فیس بوک گفت: “ما به تدریج به سمت حجم بیشتری از کار می رویم. ما قصد داریم در آینده نزدیک از توانایی بنادر برای جابجایی حداقل 100 کشتی در ماه اطمینان حاصل کنیم.”

او گفت که اوکراین به زودی قصد دارد از بندر Pivdennyi در اجرای طرح صادرات غلات استفاده کند. او انتظار دارد که در نتیجه اوکراین بتواند حداقل 3 میلیون تن کالا در ماه حمل کند.

قبل از حمله روسیه به اوکراین، روسیه و اوکراین با هم تقریباً یک سوم صادرات جهانی گندم را تشکیل می دادند. روسیه تهاجم خود به اوکراین را “عملیات نظامی ویژه” می خواند.

JCC اواخر روز شنبه اعلام کرد که اجازه خروج پنج کشتی جدید را از طریق کریدور دریای سیاه صادر کرده است: چهار کشتی خروجی از Chornomorsk و Odesa با 161084 متریک تن غذا و یک کشتی ورودی.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد کشتی هایی که بنادر اوکراین را ترک کرده اند شامل گلوری با محموله 66000 تن ذرت به مقصد استانبول و ریوا ویند با 44000 تن ذرت به سمت اسکندرون ترکیه حرکت کردند.

دو کشتی دیگر که اوکراین را ترک کردند ستاره هلنا با محموله ای 45000 تنی غذا به مقصد چین و مصطفی نکتی با حمل 6000 تن روغن آفتابگردان و عازم ایتالیا بودند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.