چرا ورزشکاران المپیک از حجامت درمانی استفاده می کنند؟

ورزشی
0 0
Read Time:6 Minute, 12 Second

ورزشکاران برنامه های تمرینی سختی را پشت سر می گذارند تا به ورزش خود برسند تا بتوانند در مسابقاتی که به طور منظم در آن شرکت می کنند به بهترین نتایج ممکن دست یابند، اما به نظر می رسد زمان زیادی را صرف ضربه زدن به خود با فنجان یا اشیاء دیگر می کنند. این یعنی چی؟ آیا در مورد رفتن ورزشکاران به المپیک حرف درستی زدیم؟ البته بله، ما به یکی از پرکاربردترین درمان های تمام دوران اشاره کردیم که حجامت درمانی است. حجامت درمانی اغلب به عنوان یک نوع درمان طب سوزنی دیده می شود که در آن پزشکان خون اضافی را از پوست می مکند. این درمانی است که قبلا استفاده می شد، اما پزشکان شروع به توصیه آن نکردند تا زمانی که در مورد آن تحقیق کردند و متوجه شدند که بسیار مفید است و می تواند به ورزشکارانی که برای المپیک آماده می شوند کمک کند.

حجامت درمانی قرن هاست که وجود داشته است، اما اخیراً بود که دانشمندان شروع به مطالعه دقیق آن کردند. این تکنیک شامل استفاده از لوله های فلزی باریک برای ایجاد جیب های خلاء کوچک در نقاط خاصی از بدن است که برای عملکرد بهتر بدن لازم و ضروری است. و وقتی صحبت از این نواحی می شود که روی پوست فشار داده می شوند، خون در زیر آنها جمع می شود تا زمانی که ناحیه بهبود یابد و نوعی زخم موقت ایجاد می کند. در چین باستان، از حجامت درمانی برای درمان بیماری هایی مانند درد، آسم، آرتریت و حتی مارگزیدگی و همچنین تعداد زیادی از بیماری ها استفاده می شد که در ابتدا وحشتناک به نظر می رسند، اما با کمک این تکنیک حل می شوند. از آن زمان به بخشی از طب سنتی چین تبدیل شده است.

حجامت درمانی با استفاده از مکش خون را از نقاط خاصی از بدن دور می کند. این کار را می توان به صورت دستی با فنجان انجام داد یا با دستگاه هایی به نام دستگاه حجامت اعمال کرد. ورزشکارانی که از وسایل حجامت استفاده می کنند ادعا می کنند که ریکاوری عضلات را بهبود می بخشند و التهاب را کاهش می دهند. اگرچه این ادعاها توسط تحقیقات علمی تأیید نمی شود، اما مزایایی که به دست می آید مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل است که تعداد زیادی از پزشکان و متخصصان پزشکی آن را توصیه می کنند. آیا می خواهید در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ در ادامه دقیقاً در مورد اینکه چرا ورزشکاران المپیکی از این روش استفاده می کنند صحبت می کنیم.

ابتدا ببینیم حجامت درمانی چیست

منبع: turningpointeacu.com

حجامت درمانی تکنیکی است که در آن فنجان های کوچک (فنجانی) در اطراف نواحی خاصی از بدن قرار می گیرند. این فنجان‌ها پس از افزایش فشار داخل آن‌ها به دلیل افزایش جریان خون، به آرامی به هم ساکشن می‌شوند (فنجان). فنجان ها بین 10 تا 30 دقیقه یا گاهی اوقات بیشتر در جای خود باقی می مانند در حالی که افراد به راحتی استراحت می کنند. حجامت در طول تاریخ توسط بسیاری از فرهنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. پزشکان چینی باستان از حجامت درمانی استفاده می کردند بهبود گردش خون و درمان بیماری ها آنها معتقد بودند که حجامت به افزایش خون رسانی به قسمت های مختلف بدن کمک می کند. به همین دلیل، اکثر ورزشکارانی که خود را برای المپیک آماده می کنند، از این نوع درمان استفاده می کنند، که به قول خودشان عالی است.

حجامت برای تیم های ورزشی

بسیاری از ورزشکاران حرفه ای المپیک گزارش داده اند که پس از تمرین از حجامت برای کمک به بهبودی سریعتر استفاده می کنند. به گفته یک پزشک تیم، حجامت عضلات را تحریک می کند و التهاب را کاهش می دهد. مطالعات دیگر نشان داده اند که حجامت باعث افزایش جریان خون و ماهیچه ها را اکسیژن می دهد. برخی می گویند که حجامت می تواند به افزایش استقامت، بهبود سیستم ایمنی، تقویت عملکرد ورزشی و بهبودی کمک کند. در حالی که هیچ مدرک علمی هیچ یک از این ادعاها را تایید نمی کند، بسیاری از ورزشکاران گزارش می دهند که هنگام استفاده از حجامت احساس خستگی کمتری می کنند. اگر علاقه مند به انجام حجامت قبل یا بعد از مسابقه بعدی خود هستید، ابتدا از پزشک خود در مورد آن سوال کنید. او ممکن است آن را توصیه کند اگر شرایط شما آن را ایجاب کند.

فواید حجامت

منبع: julienquaglierini.com

چیزی که حجامت را بسیار موثر می کند این است که در سطح سلولی عمل می کند. با افزایش جریان خون در ناحیه تحت درمان، حجامت به تحریک مکانیسم‌های درمانی طبیعی بدن کمک می‌کند و اگر می‌خواهید در مورد فواید حجامت و همچنین بسیاری از تکنیک‌ها و روش‌های دیگر بیشتر بدانید. از این سایت دیدن کنید. این نه تنها زمان بهبودی سریع‌تری را تضمین می‌کند، بلکه از ایجاد اسکار و آسیب بافتی جلوگیری می‌کند. یک مطالعه نشان داد که حجامت درد را در بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند کاهش می دهد. مطالعه دیگری نشان داد که حجامت باعث بهبود زخم می شود. در نتیجه همه اینها، امروزه معمولاً تیم های ورزشی از حجامت برای کاهش التهاب، تسریع بهبودی و جلوگیری از آسیب استفاده می کنند.

حجامت چگونه عمل می کند؟

این تکنیک در بین ورزشکاران به خصوص در بین ورزشکارانی که برای المپیک آماده می شوند بسیار محبوب است و دلیلی هم برای آن وجود دارد. نظریه حجامت این است که پوست مویرگ های کوچک زیادی دارد که هر فولیکول مو را احاطه کرده است. وقتی خون از میان این رگ های کوچک جریان می یابد، گشاد می شوند (یا بزرگ می شوند). به محض افزایش فشار داخل ظرف، دوباره شروع به بسته شدن می کند. این چرخه بارها و بارها تکرار می شود تا زمانی که کل ناحیه تحت درمان با خون آغشته شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، پزشک می تواند مکش را رها کرده و فنجان ها را خارج کند. خونی که قبلاً در عضله و بافت همبند اطراف گیر افتاده بود، شروع به حرکت به سطح پوست می‌کند، جایی که می‌توان آن را دید که از رگ‌های تازه باز شده خارج می‌شود و به سمت قلب می‌رود.

در حال حاضر این درمان در کجا انجام می شود؟

منبع: resolution.health

در گذشته، این درمان بیشتر در چین و فقط در بخش‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گرفت، و امروزه تقریباً در همه جا می‌توانید آن را پیدا کنید – در مراکز آبگرم، مراکز پزشکی، و همچنین در مراکز ورزشی که ورزشکاران المپیک در آنجا تمرین می‌کنند و آماده می‌شوند. عملکرد ورزشی بهتر. امروزه، حجامت درمانی هنوز به طور گسترده در چین با استفاده از همان تکنیک هایی که در طول زمان منتقل شده اند، انجام می شود. با این حال، امروزه پزشکان اغلب از تکنولوژی و دستگاه های مدرن برای افزایش اثربخشی حجامت استفاده می کنند. اینها شامل پمپ های فنجان الکترونیکی، بطری های خلاء قابل حمل و حتی دستگاه های حجامت لیزری است. با وجود این پیشرفت ها، اصول اولیه حجامت هزاران سال است که بدون تغییر باقی مانده است.

تعداد بسیار زیادی از ورزشکاران تصمیم گرفتند به خود کمک کنند و پیشرفت کنند، به خصوص ورزشکارانی که برای المپیک آماده می شوند. پس برای چی منتظری؟ حجامت را انجام دهید! بعد از آن احساس خوبی خواهید داشت و حتی ممکن است منتظر تمرین یا تمرین بعدی خود باشید. به این روش عالی فرصت دهید، که عالی کار می کند و سال هاست از آن استفاده می شود.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.