پیش از نشست مهم فدرال رزرو، سهام ایالات متحده زیگزاگ و بازدهی خزانه داری افزایش یافت

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 38 Second

سهام ایالات متحده هفته را با معاملات محتاطانه آغاز کرد و بازدهی بدهی های دولتی افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران به چشم انداز سیاست های پولی بیشتر توسط فدرال رزرو نگاه می کردند.

شاخص گسترده S&P 500 در معاملات اوایل بعدازظهر در وال استریت 0.3 درصد کاهش یافت، در حالی که Stoxx 600 در سطح منطقه اروپا 0.1 درصد کاهش یافت. S&P در اوایل روز دوشنبه تا 0.9 درصد کاهش داشت.

بازده بدهی 10 ساله دولت ایالات متحده که معیاری برای هزینه های استقراض جهانی است، برای اولین بار از سال 2011 با فروش اوراق قرضه توسط سرمایه گذاران به بالای 3.5 درصد رسید و سپس به 3.48 درصد کاهش یافت.

عملکرد ضعیف در روز دوشنبه پس از آن رخ می دهد که شاخص کل سهام بازارهای توسعه یافته و نوظهور ام اس سی آی در هفته گذشته در بزرگترین افت هفتگی خود از ژوئن تاکنون 4 درصد کاهش یافت. نگرانی ها در مورد سلامت اقتصاد جهانی و شبح افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی بزرگ، سرمایه گذاران را به وحشت انداخته است.

سامی چار، اقتصاددان ارشد در لومبارد اودیر، گفت: “این مانند یک هفته ساخت یا شکست است. نگرانی باقیمانده از قیمت گذاری مجدد وجود دارد که ما در هفته گذشته پشت سر گذاشتیم و اصلاً منطقی نیست که این احساسات به سمت چیزی بهتر تغییر کند.”

در ارزها، دلار در برابر سبدی از ارزهای دیگر حدود 0.3 درصد افزایش یافت و افزایش شدید ماه‌های اخیر را که با افزایش نرخ‌های بهره آمریکا تقویت شده بود، افزایش داد.

چار گفت: “بازار ارز احتمالاً بهترین خلاصه ای است که چقدر به نوعی نقطه شکست نزدیک شده ایم.” “سوال بزرگ این خواهد بود که آیا ما سیگنال مثبتی از بانک های مرکزی در مورد زمان اوج گرفتن چرخه پیاده روی آنها دریافت خواهیم کرد… شما مسیرهای زیادی را نمی بینید که فدرال رزرو بتواند از طریق آنها اطمینان بخش باشد.”

انتظار اجماع در وال استریت این است که فدرال رزرو در پایان نشست دو روزه خود در روز چهارشنبه نرخ بهره را 0.75 درصد افزایش دهد. پیش بینی های بازار برای سومین افزایش متوالی به این بزرگی در هفته گذشته با داده هایی که نشان می دهد تورم قیمت مصرف کننده در ایالات متحده کمتر از پیش بینی در ماه اوت کاهش یافته است، تقویت شد.

قیمت گذاری بر اساس قراردادهای آتی صندوق های فدرال نشان می دهد که فدرال رزرو نرخ بهره اصلی خود را در ماه های ابتدایی سال 2023 از محدوده فعلی 2.25 درصد به 2.5 درصد به 4.4 درصد افزایش می دهد زیرا سیاست گذاران تلاش می کنند تورم را کاهش دهند.

این نگرانی در میان سرمایه گذاران افزایش یافته است که تلاش های بانک مرکزی برای فرونشاندن تورم با انقباض پولی، اقتصاد ایالات متحده را وارد رکود خواهد کرد زیرا هزینه های خدمات بدهی برای شرکت ها و وام گیرندگان فردی افزایش می یابد.

بازده اسکناس های ایالات متحده مرتبط با تورم 10 ساله، که نشان می دهد بازدهی را که سرمایه گذاران می توانند پس از محاسبه تورم دریافت کنند، به 1.16 درصد رسید که بالاترین میزان از سال 2018 است. به اصطلاح بازده واقعی در حدود منفی 1 درصد بود. در آغاز سال، ارزش‌گذاری شرکت‌های فناوری با رشد سریع را که وزن زیادی بر شاخص‌های سهام ایالات متحده تشکیل می‌دهند، تحسین می‌کند.

ین ژاپن 0.3 درصد در برابر دلار سقوط کرد و به 143 ین رسید، پس از اینکه هفته گذشته به پایین ترین حد در 24 سال گذشته رسید، قبل از اینکه دولت مداخله شفاهی خود را با هدف تسکین بازار ارز کشور افزایش دهد.

بانک مرکزی ژاپن قرار است روز پنجشنبه آخرین تصمیم خود را اتخاذ کند. بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند که BoJ به حفظ بازده اوراق قرضه 10 ساله نزدیک به صفر پایبند باشد، زیرا تلاش می کند تورم پایدارتری را در اقتصادی که چندین دهه رشد قیمت ملایم را پشت سر گذاشته است، تحریک کند.

بانک مرکزی انگلیس نیز قرار است تصمیم خود را در مورد نرخ بهره در روز پنجشنبه اعلام کند، در حالی که پیش بینی اجماع در میان تحلیلگران سیتی لندن حاکی از افزایش 0.5 درصدی است.

سهام آسیایی نیز کاهش یافت و شاخص MSCI از سهام در منطقه حدود 0.4 درصد کاهش یافت. بازارهای سهام در بریتانیا و ژاپن به دلیل تعطیلات رسمی بسته شدند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.