پیشرفت “جنین مصنوعی” اما رشد اندام های انسان بسیار دور است

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second

“نه جنین”

در حالی که آنها پیشرفته ترین ساختارهای مصنوعی مانند جنین بودند که تا به حال رشد کرده بودند، برخی از دانشمندان که در این تحقیق شرکت نداشتند نسبت به نامیدن آنها “جنین” هشدار دادند.

لوران دیوید، دانشمند فرانسوی سلول های بنیادی، به خبرگزاری فرانسه گفت: «این ها جنین نیستند.

او افزود: «تا زمانی که خلاف آن ثابت نشود، منجر به یک فرد زنده با قابلیت تولید مثل نمی‌شود».

او ترجیح داد آنها را جنین نامید، نام گروهی از سلول‌ها که شبیه جنین هستند، و تأکید کرد که آنها فقط ابتدای اندام‌ها را نشان می‌دهند.

با این حال، دیوید از تحقیقات «بسیار قانع‌کننده» استقبال کرد، که به گفته او می‌تواند به آزمایش‌های بیشتر برای درک دقیق چگونگی شکل‌گیری اندام‌ها اجازه دهد.

هانا گفت: «چالش بعدی این تیم این است که بفهمند سلول‌های بنیادی چگونه می‌دانند چه کاری باید انجام دهند –= چگونه در اندام‌ها جمع می‌شوند و راه خود را به نقاط تعیین‌شده درون جنین پیدا می‌کنند».

پیامدهای اخلاقی

اگر روزی بتوان اندام‌های انسان را در آزمایشگاه رشد داد، می‌توانست هر سال بدون نیاز به اهداکننده، پیوندهای نجات دهنده زندگی هزاران نفر را فراهم کند.

در این زمینه جدید پیشرفت هایی حاصل شده است – چندین سال پیش محققان موفق به ساخت یک روده مصنوعی در آزمایشگاه شدند که می توانست در موش کاشته شود.

با این حال، برای انسان، چنین ایمپلنت های عضوی علمی تخیلی باقی می مانند.

با این حال، هانا شرکتی به نام Renewal Bio را تاسیس کرده است که هدف آن یافتن راهی برای استفاده از این فناوری برای اهداف درمانی است.

محققانی که در این مطالعه شرکت نکردند گفتند که استفاده از چنین تکنیکی برای انسان خیلی زود است.

آلفونسو مارتینز آریاس از دانشگاه پومپئو فابرا اسپانیا گفت که این پیشرفت “دری را برای مطالعات مشابه با سلول های انسانی باز می کند، اگرچه حلقه های نظارتی زیادی وجود دارد که ابتدا باید از آنها عبور کرد و از نقطه نظر آزمایش ها، سیستم های انسانی از سیستم های موش عقب هستند.” .

و هدف گرفتن نتایج مشابه از سلول های انسانی احتمالاً قوطی اخلاقی کرم ها را باز می کند.

جیمز بریسکو از موسسه فرانسیس کریک بریتانیا گفت: “اگرچه چشم انداز جنین های مصنوعی انسان هنوز دور است، اما شرکت در بحث های گسترده تر در مورد پیامدهای قانونی و اخلاقی چنین تحقیقاتی بسیار مهم است.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.