پیش‌بینی می‌شود که قبوض انرژی بریتانیا در سال آینده به بالای 5000 پوند برسد

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 33 Second

طبق آخرین پیش بینی، خانوارهای بریتانیایی با میانگین سالانه قبض انرژی سال آینده بیش از 5000 پوند افزایش می یابند که فشار بیشتری بر دولت برای مداخله برای کاهش هزینه های مارپیچ بحران زندگی وارد می کند.

هشدار شرکت مشاوره Auxilione به دنبال افزایش شدید قیمت عمده‌فروشی گاز بریتانیا در این هفته و همزمان با دیدار وزیران با ژنراتورهای برق در خیابان داونینگ در صبح پنجشنبه منتشر شد. این گفتگوها بر چگونگی واکنش به تأثیر افزایش قیمت عمده فروشی انرژی که عمدتاً ناشی از فشار گاز روسیه در عرضه به اروپا است، متمرکز خواهد بود.

سقف قیمت که بر قبض های گاز و برق برای اکثریت قریب به اتفاق خانوارهای بریتانیا حاکم است، از 1277 پوند در سال جاری به 1971 پوند افزایش یافته است. در اوایل این هفته، پیش‌بینی دیگری حاکی از آن بود که در آوریل آینده به 4420 پوند خواهد رسید که بیش از سه برابر سطح ابتدایی سال 2022 بود.

Auxilione گفت که انتظار دارد تنظیم کننده Ofgem زمانی که نتایج بررسی بعدی خود را که اکنون هر سه ماه یکبار در 26 آگوست برگزار می شود، سقف قیمت را روی “بیش از 3600 پوند” تعیین کند. این افزایش در اکتبر قبل از اینکه سقف انتظار می رفت اعمال شود این مشاوره اضافه کرد که در نیمه اول سال 2023 از 5000 پوند فراتر رود.

در اوایل این هفته، Cornwall Insight پیش‌بینی کرد که این سقف در بهار به 4420 پوند می‌رسد، اما قیمت عمده‌فروشی گاز و برق در روزهای اخیر بیشتر افزایش یافته است.

پیش‌بینی Auxilione به دنبال هشدارهایی درباره خشکسالی شدید است که بر محموله‌های زغال‌سنگ و سایر کالاها در رودخانه راین در آلمان، شریان کلیدی برای تامین نیروگاه‌ها، تأثیر می‌گذارد. نروژ همچنین اعلام کرده است که صادرات برق را محدود خواهد کرد.

قیمت گاز در حالی افزایش یافته است که روسیه عرضه به اروپا را محدود کرده است، اقدامی که سیاستمداران اروپایی آن را “سلاح” عرضه گاز پس از تهاجم تمام عیار به اوکراین توصیف کردند.

افزایش قبوض انرژی به موضوعی کلیدی در انتخابات رهبری حزب محافظه کار حاکم تبدیل شده است که در اوایل سپتامبر نخست وزیر جدیدی را به جای بوریس جانسون منصوب می کند.

افزایش تورم و نگرانی‌ها مبنی بر اینکه قیمت‌های بالای انرژی انرژی اقتصاد را به رکود عمیقی سوق خواهد داد، زیرا خانوارها هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند، منجر به درخواست‌ها برای مداخله تهاجمی‌تر دولت، از حمایت مالی بیشتر تا بازنگری در نحوه عملکرد بازارهای برق شده است.

چشم انداز مالیات بادآورده بر مولدهای برق، که برخی از آنها از منابع انرژی های تجدیدپذیر و تولید اتمی بهره مند شده اند، دوباره ظاهر شده است.

صدراعظم ندیم زهاوی چشم انداز ضربه زدن به ژنراتورها را با یک لایحه مالیات اضافی در صورت عدم سرمایه گذاری سود خود در طرح های انرژی تجدیدپذیر زنده نگه داشته است، اگرچه گزینه های دیگری نیز روی میز است.

کواسی کوارتنگ، وزیر بازرگانی و انرژی – که به طور گسترده گفته می شود در صورت نخست وزیر شدن لیز تراس، نخست وزیر، صدراعظم بعدی خواهد بود – به دنبال گزینه هایی برای جدا کردن قیمت برق بدون ارتباط با تولید گاز است.

شرکت هایی از جمله EDF، Centrica، Drax و RWE در این نشست با کوارتنگ و زاهاوی حضور دارند.

ریشی سوناک، صدراعظم سابق، که در رقابت با تراس شرکت می کند، رقیب خود را به کندی در درک عمق نگرانی در میان خانواده ها و نیاز به حمایت مالی بیشتر متهم کرده است. او قول داده است که بسته حمایتی 15 میلیارد پوندی را که در ماه می اعلام کرده بود، گسترش دهد. در آن زمان انتظار می رفت که اسکناس ها در اکتبر به حدود 2800 پوند برسد.

تراس گفته است که از کاهش مالیات به جای «دستورالعمل» حمایت می کند، اما درها را برای حمایت بیشتر باز گذاشته است. او روز چهارشنبه گفت که همکاری با شرکت های انرژی برای کاهش قیمت ها “مهم” است.

Auxilione گفت که به نظر می رسد “قدردانی کمی” در دولت وجود دارد که “تا حد غیرممکن” کاهش قیمت ها است. این سازمان افزود: «شرکت‌های انرژی و دولت کنترل چندانی بر این موضوع در چنین بازاری تحت تأثیر جهانی ندارند».

Ofgem در مورد پیش بینی ها برای سقف قیمت با توجه به نوسانات قیمت انرژی هشدار داده است.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.