پانل 6 ژانویه به “تماس شفاف” ترامپ با افراط گرایان پایان داد

سیاسی
0 0
Read Time:3 Minute, 47 Second

او در مصاحبه ای گفت: “ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آنها شروع به سازماندهی در آن تاریخ کردند.” و شما می دانید که آنها بودند [not] سازماندهی … برای یک اعتراض مسالمت آمیز، زیرا شما مواد منفجره و سلاح را برای تظاهرات مسالمت آمیز نمی آورید.

جلسه استماع روز سه‌شنبه، بازرسان را ملزم می‌کند تا به دنیای کثیف افراط‌گرایی اینترنتی بپردازند و به طور خاص توضیح دهند که چگونه سخنان ترامپ در گوشه و کنار آن نفوذ کرده است.

به گفته یک فرد آشنا، انتظار می رود جیسون ون تاتنهو، سخنگوی سابق سوگند، یکی از شاهدان این رویداد بعد از ظهر سه شنبه باشد. ون تاتنهوو خود را یک “مبلغ” سابق توصیف کرده است. او به ایستگاه تلویزیونی محلی VATR گفت که برای نگهبانان سوگند، و چندین سال پیش گروه را ترک کرد. هیئت منتخب به نگرانی‌هایی در مورد آزار و اذیت و امنیت شهود اشاره کرده است و عمدتاً از ذکر نام آنها قبل از شروع جلسات خودداری کرده است.

این پنل قصد دارد نشان دهد که چگونه پیروان نظریه‌های توطئه ضدیهودی QAnon به ادعاهای انتخاباتی ترامپ دزدیده شده و همچنین چگونه پسران مغرور افراطی و نگهبانان سوگند از جنگ صلیبی ترامپ برای جمع‌آوری کمک مالی برای تلاش خشونت‌آمیز برای دور نگه داشتن بایدن از قدرت استفاده کردند. اعضای کمیته همچنین به چگونگی پیشبرد طرح‌های کاخ سفید برای راهپیمایی به ساختمان کنگره می‌پردازند – یکی از شاهدان می‌گویند ترامپ ناامیدانه تلاش کرد به آن بپیوندد – حتی با افزایش هشدارها در مورد احتمال وحشیگری.

مورفی گفت که نقش پلتفرم های رسانه های اجتماعی در بسیج افراط گرایان نیز نقشی در جلسه سه شنبه خواهد داشت. هیئت منتخب شرکت هایی مانند آلفابت، شرکت مادر گوگل را احضار کرد. متا، شرکت مادر فیس بوک؛ و توییتر در اوایل سال جاری برای سوابق مربوط به این حمله. این کمیته نقش شرکت‌ها را در گسترش شکل‌گیری نادرست و فراهم کردن زمینه‌های پرورش افراط‌گرایی مورد بررسی قرار داده است.

در حالی که دیگر جلسات استماع بر یک موضوع واحد متمرکز بود، جلسه روز سه شنبه باید به طور قابل توجهی زمینه های بیشتری را پوشش دهد. به گفته مورفی، از نظر زمانی، از جلسه کالج الکترال که پیروزی بایدن در 14 دسامبر 2020 را تایید کرد تا حملات 6 ژانویه را شامل می شود.

او گفت: «تطبیق آن به گونه‌ای که برای عموم مردم قابل مصرف باشد، واقعاً سخت است، افرادی که تمام این جلسات را بدون نفس تماشا نمی‌کنند.

کمک‌های کمیته که پیش‌نمایش این جلسه را مشاهده می‌کردند، گفتند که این جلسه همچنین به اعضای کنگره که به شعله‌ور کردن ادعای تقلب در انتخابات کمک کردند و اینکه چگونه این تلاش به پیشبرد کارزار فشار علیه مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور وقت، که ریاست 6 ژانویه را برعهده داشت، کمک می‌کند، نیز بررسی می‌شود. جلسه کنگره برای شمارش آرای الکترال

علاوه بر این، جلسه استماع از نزدیک بر روی کار وزارت دادگستری برای پاسخگویی به رهبران گروه هایی که آنها ادعا می کنند به سازماندهی و تحریک شورش کنگره کمک کرده اند، متمرکز خواهد شد. کمیته منتخب قبلاً با انریکه تاریو، رئیس ملی پسران مغرور و استوارت رودز، بنیانگذار Oath Keepers، مصاحبه کرده است که هر دو به دلیل نقش خود در حمله با اتهامات توطئه فتنه انگیز روبرو هستند. این هیئت همچنین با حداقل یک پسر مغرور دیگر که دادستان ها به او توجه کرده اند، مصاحبه کرده است: جرمی برتینو، عضو گروه معروف به “ریش نجیب”، رهبر پسر مغرور کارولینای شمالی که پس از ژانویه. 6 گفتگو با دیگر سران این گروه در پرونده های حقوقی دادسرا به چشم می خورد.

مورفی گفت که این جلسه همچنین محل برگزاری اولین کلیپ های عمومی پانل از مصاحبه جمعه خود با پت سیپولونه، مشاور سابق کاخ سفید است، که اعضای کمیته گفتند مجموعه ای از اطلاعات مربوط به تحقیقات خود را ارائه کردند. مشاور سابق کاخ سفید جمعه گذشته بیش از هشت ساعت با این هیئت ملاقات کرد.

یکی از شاهدان، دستیار سابق کاخ سفید، کسیدی هاچینسون، به هیأت گفت که سیپولونه تهدید به استعفا کرده است زیرا ترامپ در نظر دارد سیدنی پاول، وکیل دادگستری را به عنوان وکیل ویژه برای تحقیق درباره ادعاهای دروغین تقلب در انتخابات معرفی کند. ترامپ در 18 دسامبر با پاول، رودی جولیانی و مایک فلین در کاخ سفید دیدار کرد و در مورد طیف وسیعی از گزینه‌های افراطی مانند استفاده از ارتش یا وزارت دادگستری برای توقیف دستگاه‌های رای‌گیری بحث کرد.

یک ساعت پس از پایان این دیدار، ترامپ توییت سرنوشت‌ساز «وحشی خواهد بود» را ارسال کرد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *