ورزشکاران همجنس گرا – تعیین استاندارد برای دیگران

ورزشی
0 0
Read Time:7 Minute, 17 Second

«هیچ کس برای صادقانه زندگی کردن به لطف نیاز ندارد. در دنیای هیچکس، مراقب بودن به معنای خود نبودن است. شغلی که انتخاب می کنید نباید قسمت هایی از خودتان را که در آغوش می گیرید دیکته کند.»

اینها کلماتی بود که رایان راسل در سال 2019، زمانی که اعلام کرد دوجنسه است، خط دفاعی NFL نوشت. او به تعدادی از ورزشکاران همجنس‌گرا اشاره می‌کرد که همیشه “مربی” شده‌اند تا تمایلات جنسی خود را آشکار نکنند، زیرا این امر به حرفه آنها آسیب می‌زند.

اما خیلی ها جسورانه بیرون آمده اند و برایشان خوب است. و ورزشکاران همجنس‌گرا که بیرون می‌آیند، مدل‌های خوبی هستند (و نه فقط برای ورزشکاران دیگر)، و نشان می‌دهند که بودن در زندگی شخصی شما نباید بر موفقیت شغلی شما تأثیر بگذارد – فقط مهارت و استعداد شما باید تأثیر بگذارد.

بنابراین، بیایید داستان پنج ورزشکار حرفه ای که بیرون آمده اند را باز کنیم.

الک اسمیت

منبع: pinknews.co.uk

در آگوست 2019، اسمیت یکی از معدود ورزشکاران همجنس گرا کراس فیت شد که به طور عمومی اعلام کرد که همجنس گرا هستند. او در ویدئویی که در اینستاگرام برای بیش از 300000 فالوور خود منتشر کرد، گفت: “آزمایش DNA داد، معلوم شد من همجنسگرا هستم.” او در ادامه توضیح داد که از 12 سالگی با این موضوع دست و پنجه نرم کرده است و همان الگوی را که اکثر مردان همجنسگرا انجام می دهند – انکار، ترس و در نهایت پذیرش، طی کرده است.

این مردی است که می تواند وزنه 550 پوندی را ددلیفت کند و 440 پوند را اسکات کند.

او در ادامه به بینندگانش گفت که می‌دانست همجنس‌گرا است، اما از خودش به خاطر جذب مردان متنفر است. و به همین دلیل است که او خود را به ورزش انداخت – تا سعی کند از آنچه مغزش به او می‌گفت اجتناب کند.

رایان اوکالاگان

منبع: Today.com

تاریخچه اوکالاگان به عنوان همجنس گرا بسیار شبیه بسیاری از افراد دیگر در آن زمان است. شرم داشت، از خود متنفر بود و در ترس زندگی می کرد. به قول خودش برنامه اش این بود که فوتبال بازی کند، در نهایت بازنشسته شود و بعد خودش را بکشد. او تصور می کرد که این کار آسان خواهد بود، زیرا پس از آسیب دیدگی شانه از مسکن استفاده می کرد (و معتاد به آنها بود).

در یک جلسه با یک روانشناس NFL بود که او اعتراف کرد که در تمام زندگی خود “بسته” بوده است. این روانشناس او را متقاعد کرد که حداقل به خانواده و دوستانش بیاید. و زمانی که این کار را کرد، عشق و پذیرش را تجربه کرد. همه اینها در زندگینامه او در سال 2019 خلاصه شده است، زندگی من روی خط: چگونه NFL Damn Near مرا کشت و در نهایت زندگی من را نجات داد.

O’Callaghan از آن زمان یکی از حامیان اصلی “پروژه Trevor” بوده و یک بنیاد/صندوق بورسیه برای جوانان LGBT تاسیس کرده است.

توصیه او به والدین و دوستان همجنس گرایان بسته؟ من از کودکی متقاعد شده بودم که اگر خانواده‌ام بدانند واقعاً کیستم، هرگز مرا دوست نخواهند داشت. چیزهایی که در کودکی می شنوید – هر بار که می شنوید کسی می گوید “f–t” یا درباره یک پسر همجنس گرا بد صحبت می کند، یا چیزی را در تلویزیون می بینید و آن را مسخره می کنید. اگر بچه‌ای بسته‌بندی داشته باشید، هر دفعه‌ای که شما چیزی می‌گویید می‌شنود. به او می چسبد. این 25 سال پیش بود. بیشتر چیزهایی که می گفتند از روی نادانی بود نه نفرت.»

مارتینا ناوراتیلووا

منبع: marca.com

ستاره تنیس ناوراتیلووا در سال 1981، یکی از اولین چهره های ورزشی بین المللی بود که این کار را انجام داد.

ناوراتیلووا در مصاحبه ای با پیر مورگان در صبح بخیر بریتانیا، درباره لزبین بودن و احساسش پس از انتشار عمومی صحبت کرد. مهمترین جمله ای که او گفت؟ “من احساس آزادی می کنم.” او همچنین اظهار داشت که معتقد است این موضوع او را به یک تنیسور بهتر تبدیل کرده است. «شاید برخی از آن‌ها به این دلیل بود که احساس آزادی می‌کردم، مجبور نبودم وانمود کنم، یا نگویم، یا درباره‌ی شخصیتم صحبت نکنم. شاید آن زمان بود که من یک تنیس باز بهتر شدم، آزادی که با آن به وجود می آید.

به گفته ناوراتیلوا، او تا زمانی که شهروند ایالات متحده نشده بود، نمی توانست بیرون بیاید، زیرا در زادگاهش چکسلواکی، او را از رقابت محروم می کرد. اما او همچنین بیان می‌کند که بیرون آمدن باعث آزاد شدن حجم عظیمی از فشار بر خود بود و دیگران می‌توانند همان آرامشی را که او در نهایت احساس کرد. همانطور که او ادعا می کند، او هرگز یک همجنسگرای “بیرون” را ندیده است که آرزو کند دوباره در کمد باشد.

امروز، ناوراتیلووا در 68 سالگی، مدافع عمومی و صریح حقوق LGBTQ است.

جیسون کالینز

منبع: usatoday.com

این مرکز 7 فوتی در NBA در سال 2013 به عنوان همجنسگرا ظاهر شد، اولین بازیکن در ورزش های تیمی بزرگ در آمریکا که این کار را انجام داد. در مجموع، او پس از بازی برای استنفورد در دوران کالج، 12 سال در NBA خدمت کرد. او برای هیوستون راکتس، واشنگتن ویزاردز، بوستون سلتیکس و بروکلین نتز بازی کرده است. در آخرین بازی خود، او شماره 98 را به افتخار متیو شفارد، نوجوان همجنس‌باز دانشگاه وایومینگ که ربوده و شکنجه شد و بعداً در سال 1998 درگذشت، پوشید. کالینز در سال 2014 بازنشسته شد.

کالینز یک ستون عمیقاً شخصی برای Sports Illustrated نوشت و این را گفت:

«وقتی جوانتر بودم با زنان قرار ملاقات داشتم. من حتی نامزد کردم. فکر می‌کردم باید به روش خاصی زندگی کنم. فکر می کردم باید با یک زن ازدواج کنم و با او بچه بزرگ کنم. مدام به خودم می گفتم آسمان قرمز است، اما همیشه می دانستم که آبی است… من سال ها بدبختی را تحمل کرده ام و برای دروغ زندگی کردن تلاش های زیادی کرده ام. مطمئن بودم که اگر کسی بداند دنیای من از هم خواهد پاشید.»

در پایان، کالینز می‌گوید، او بالاخره احساس کرد کاملاً سالم است، واقعاً همان شخصی است که همیشه بوده است و از خانواده و دوستانی که به “پشتیبانی او” ادامه دادند سپاسگزار است.

کالینز که اکنون بازنشسته شده است، مشتاقانه منتظر سبک زندگی آشکارا همجنس گرا و حمایت از سازمان هایی مانند The Trevor Project است. به گفته خودش، او عاشق بچه هاست و مشتاقانه منتظر است که روزی بچه های خودش را داشته باشد.

بریتنی گرینر

منبع: bbc.com

اگر برینی گرینر قبلاً نام آشنای نبود، اکنون است. این ستاره زن WNBA در حال حاضر در زندان روسیه استمتهم به آوردن گلدان به روسیه است.

گرینر سابقه ای طولانی در موفقیت در بسکتبال زنان دارد، و در سال 2013 از دانشگاه بیلور که تیمش را به قهرمانی NCAA هدایت کرد، توسط فینیکس مرکوری انتخاب شد. این همان سالی بود که او به عنوان همجنسگرا ظاهر شد.

گرینر در تگزاس بزرگ شد و اطلاعات زیادی در مورد دوران کودکی او در دست نیست. زمانی که او در مدرسه راهنمایی بود، بیش از همکلاسی هایش را تحت فشار قرار داد و بیشتر مورد اذیت و آزار و اذیت قرار گرفت. او می‌گوید در یک مقطع، او به فکر خودکشی اعتراف می‌کند، اما او می‌گوید گذراندن آن دوره از زندگی‌اش، او را برای واکنشی که ممکن است پس از بیرون آمدن تحمل کند، سخت‌تر کرد – چیزی که همه ورزشکاران همجنس‌گرا از آن بیم دارند که تحمل کنند.

گرینر در مصاحبه ای با Sports Illustrated در سال 2013 ظاهر شد. او اعتراف کرد که بیرون آمدن آنقدرها هم سخت نبود زیرا او هرگز واقعاً تمایلات جنسی خود را پنهان نکرده بود – او فقط در مورد آن صحبت نکرد. و چون بیلور، یک دانشگاه مسیحی محافظه‌کار، سیاستی در محکومیت همجنس‌گرایی داشت، مربی او به او گفت که آن را پنهان کند. اما او ابراز امیدواری کرد که نسل جوان بچه‌های همجنس‌گرا بفهمند که وقتی آماده هستند بیرون بیایند اشکالی ندارد.

برای گریندر، بیرون آمدن اولین بار در دبیرستان برای مادرش اتفاق افتاد. تا زمانی که او بزرگ شد، آن را از پدرش مخفی نگه داشتند. در حالی که زمان کمی تا فارغ التحصیلی باقی مانده بود، او را از خانه بیرون کرد و او مجبور شد با کمک مربی خود به زندگی مشترک برود. امروز آن رابطه ترمیم شده است.

فقط یک طعم…

البته ورزشکاران زیادی همجنس گرا، لزبین، دوجنسه و غیره هستند. برای درک این اصطلاحات، تایمی را بررسی کنید، یک برنامه دوستیابی آنلاین که در آن افراد جامعه LGBTQ با یکدیگر ملاقات می کنند تا درباره هویت جنسی خود و چالش های بیرون آمدن خود صحبت کنند. اما نکته اینجاست: هر چه ورزشکاران مشهور، به ویژه ورزشکاران موفق، بیشتر در مورد تمایلات جنسی خود صحبت کنند، تساهل و درک بیشتر ترویج می شود.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.