هپاتیت حاد: بیماری مرموز کبدی که کودکان را آزار می دهد چیست؟

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 16 Second

4. چه چیزی باعث آن می شود؟

به گفته تینا تان، پزشک بیمارستان کودکان لوری در شیکاگو و عضو انجمن بیماری های عفونی آمریکا، احتمال وجود یک ارگانیسم ویروسی وجود دارد زیرا موارد به صورت خوشه ای ظاهر می شوند. اما کارشناسان هنوز تا حد زیادی در مورد اینکه این ویروس می تواند باشد در تاریکی هستند.

سازمان جهانی بهداشت گفت که آدنوویروس در حداقل 74 کودک یا بیش از 40 درصد موارد شناسایی شده است. در 18 مورد از آنها، یک سویه خاص شناسایی شده است: F نوع 41.

با این حال، یافته‌ها گیج‌کننده هستند، زیرا آدنوویروس‌ها معمولاً خود به خود برطرف می‌شوند و باعث شدت بیماری در کودکان نمی‌شوند.

برخی نیز به ویروس کرونا که باعث COVID-19 می شود آلوده شده اند، اگرچه نقش هیچ یک از ویروس ها مشخص نیست.

مقامات آمریکایی در مورد هرگونه ارتباط با کووید-19 ابراز تردید کرده اند و گفته اند که آزمایش همه بیماران در خوشه اولیه آلاباما در بیمارستان منفی بوده و سابقه عفونت قبلی نداشته اند.

گزارش WHO همچنین اشاره کرد که “اکثریت قریب به اتفاق” کودکان مبتلا هیچ واکسنی برای کووید-19 دریافت نکرده‌اند و فرضیه‌هایی در مورد عوارض جانبی احتمالی این واکسن‌ها بعید می‌سازد.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، پاتوژن های رایجی که باعث هپاتیت حاد ویروسی می شوند، از جمله ویروس های هپاتیت A، B، C، D و E، در هیچ یک از موارد یافت نشده اند.

WHO گفت که هیچ عامل خطر دیگری از جمله ارتباط با سفرهای بین المللی شناسایی نشده است.

آزمایش‌های اضافی برای سایر عفونت‌ها، مواد شیمیایی و سموم در کشورهای آسیب‌دیده در حال انجام است که نظارت بیشتر را نیز آغاز کرده‌اند.

5. آدنوویروس چیست؟

آنها ویروس های رایجی هستند که باعث طیف وسیعی از بیماری ها می شوند، از جمله علائم سرماخوردگی، تب، گلودرد، برونشیت، ذات الریه و اسهال.

بیش از 50 نوع وجود دارد که می تواند انسان را آلوده کند. در حالی که آنها اغلب باعث علائم تنفسی می شوند، می توانند به گاستروانتریت، ورم ملتحمه و عفونت مثانه نیز منجر شوند.

آدنوویروس نوع 41 معمولاً باعث اسهال، استفراغ و تب می شود که اغلب با علائم تنفسی همراه است. علت ایجاد هپاتیت در کودکان سالم شناخته نشده است.

6. آیا این یک بیماری شناخته شده است؟

WHO گفت، ممکن است هپاتیت شدید یک نتیجه موجود، هرچند نادر، از یک عفونت آدنوویروسی باشد که اکنون به لطف آزمایش های پیشرفته بیشتر شناسایی می شود.

عفونت‌های آدنوویروس اخیراً پس از کاهش به سطوح پایین در طول همه‌گیری کووید-19 در حال افزایش بوده است و به طور بالقوه کودکان خردسال را مستعدتر می‌کند.

WHO گفت که ظهور احتمالی یک آدنوویروس جدید نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.