“همه چیز از بین رفته است”: ساکنان شرق اوکراین می گویند روسیه در حال پاک کردن شهرهای آنها از روی نقشه است

سیاسی
0 0
Read Time:3 Minute, 15 Second

هزاران غیرنظامی در شرق اوکراین تحت گلوله باران مداوم و سنگین، هفته ها یا ماه ها در امنیت ضعیف زیرزمین ها و زیرزمین های باغ محبوس شده اند. زمان صرف شده در فضای باز به معنای قرار گرفتن در معرض سلاح های جنگی است که به معنای واقعی و واقعی مردم را از هم جدا می کند.

زندگی تحت حمله روسیه در دقیقه، گام و میلی متر اندازه گیری می شود. تفاوت بین مرگ و زندگی در اینجا به یک ذره کاهش یافته است. کسانی که سعی در فرار دارند این کار را با خطر بزرگی برای امنیت شخصی خود انجام می دهند. برخی از مصاحبه شوندگان با پولیتیکو در طول یک هفته گزارش در امتداد خط مقدم، توضیح دادند که مجبور شده‌اند در هنگام زیر آتش از جاده‌های مورد مناقشه عبور کنند یا در مزارع پر از مین بخزند.

دیگران، مانند تیخومیرووا، آنقدر شکننده هستند که نمی‌توانند تحت قدرت خود آن را ترک کنند. بسیاری دیگر فاقد ابزار، پول یا وسیله نقلیه برای فرار هستند. اگرچه به دلیل آنچه برخی می گویند عدم احترام و توجه به مناطق شرقی از دولت اوکراین ناراضی است، تقریباً هیچ کس نمی خواهد از شانس خود با روس ها استفاده کند.

هزاران نفر در حالی که به گزینه های غذایی خود فکر می کردند جان خود را از دست داده اند.

به گفته دفتر حقوق بشر سازمان ملل، به طور دقیق، بین 24 فوریه تا 30 می، حداقل 4149 غیرنظامی از جمله 267 کودک کشته شدند. این سازمان افزود که تعداد واقعی تلفات غیرنظامیان بسیار بیشتر است، اما به دلیل نبردهای فعال و عدم دسترسی به مناطق تحت کنترل نیروهای روسیه، هنوز نمی توان به طور کامل شمارش کرد.

این تلفات تعداد کل غیرنظامیان کشته شده در نتیجه تجاوز نظامی روسیه به اوکراین را به بیش از 7500 نفر در طول هشت سال می رساند. قبل از 24 فوریه، 3404 غیرنظامی در جنگ در دونباس که در آوریل 2014 آغاز شد، کشته شده بودند. اکثریت قریب به اتفاق این تلفات در 9 ماه اول جنگ، زمانی که جنگ در اوج خود بود، رخ داد. چندین توافق آتش بس که هرگز به طور کامل محقق نشد، نبرد را به جوش و خروش نگه داشت، و هر طرف از سنگرهای فرسوده تیراندازی کرد.

لیمان، شهری که زمانی آرام محصور شده بود توسط ذخیره‌گاه طبیعی جنگلی و کوه‌های گچی سفید استخوانی احاطه شده بود، زمانی محل سکونت 20000 نفر بود که طبق داده‌های محلی، بیش از 43 درصد از آنها را قومیت‌های روسی تشکیل می‌دادند تا اینکه اخیراً مردم شروع به سرازیر شدن کردند. هفته ها تا حد زیادی از خصومت اجتناب کرده بود، به جز چند درگیری خیابانی با تفنگ های خودکار و نارنجک انداز در سال 2014.

اکنون این امر مترادف با کمپین نظامی وحشیانه جدید روسیه در دونباس، خانه‌های ویران‌شده و زندگی‌های ویران‌شده است.

ما هرگز نمی توانیم به عقب برگردیم. چیزی برای ما باقی نمانده است.» زنی که با دو فرزند خردسالش همراه با چند کیسه لباس و دارایی به محل نمایش رایهرودوک آورده شد، فریاد زد. آنها همه چیز را بمباران می کنند. شهر ما در حال مرگ است.»

شوهرش مداخله کرد: نه، شهر قبلاً مرده است.

این خانواده که از افشای هویت خودداری کردند، گفتند که خانه آنها در اواسط ماه می تخریب شده است. آنها نزدیک به دو هفته در زیرزمین همسایه با آب و غذای کمی، بدون توالت، برق و گاز زندگی کردند تا اینکه هولتسیف و سایر امدادگران برای بردن آنها آمدند. همه چیزهایی که برای شروع زندگی جدیدشان داشتند، در چهار کیسه قایق جاسازی شدند. شوهر در پاسخ به این سوال که بعداً چه خواهند کرد و کجا خواهند رفت، سعی کرد صحبت کند اما هیچ کلمه ای از دهانش بیرون نمی آمد. فقط سرش را تکان داد و شانه هایش را بالا انداخت.

چند روز بعد، در 27 مه، نیروهای روسی اعلام کردند که لیمان اسیر شده است.

راهی برای ترک وجود ندارد

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.