همزمان با افزایش کمک های آمریکا، اوکراین ایده بی طرفی روسیه را سرنگون می کند

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

همزمان با سخنرانی زلنسکی، یکی از مقامات کاخ سفید گفت بایدن از کمک نظامی 800 میلیون دلاری دیگر که انتظار می رود شامل موشک های ضد تانک و ضد هوایی بیشتر باشد، رونمایی خواهد کرد.

پس از سفر روحیه‌ای با قطار به کیف توسط رهبران لهستان، جمهوری چک و اسلوونی، پیتر ماورر، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، برای یک بازدید پنج روزه آمد.

او به “رنج عظیم جمعیت غیرنظامی” در اوکراین اشاره کرد و تاکید کرد که “بسیار مهم” است که فعالیت های بشردوستانه بی طرف صلیب سرخ در محل به رسمیت شناخته شود.

تحریم‌های تنبیهی غرب علیه رژیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز در این هفته تشدید شده است و روسیه را تا آستانه عدم پرداخت بدهی‌های خارجی خود پیش می‌برد.

مسکو قرار بود روز چهارشنبه 117 میلیون دلار را بابت دو اوراق قرضه دلاری بپردازد – اولین پرداخت سودی است که از زمانی که تا حد زیادی از سیستم مالی غرب بسته شده است، سررسید شده است.

کرملین تلاش کرده است تا مخالفان داخلی جنگ را ببندد و دسترسی به حداقل 15 رسانه روسی و خارجی از جمله وب‌سایت تحقیقاتی Bellingcat را مسدود کند.

پوتین که در سطح بین المللی منزوی شده است، برای تکمیل نیروی مهاجم خود به چچن و سوریه و برای حمایت اقتصادی به چین روی آورده است.

“PLAN C” برای روسیه؟

اما ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه، در مواجهه با تهدیدهای شدید ایالات متحده علیه کمک به روسیه برای دور زدن تحریم ها، گفت که پکن “عینی و بی طرفانه” عمل می کند.

وی افزود: “ما از آمریکا می خواهیم به حقوق و منافع مشروع چین به هیچ شکلی آسیب نبیند. اگر آمریکا به این مسیر ادامه دهد، چین قطعاً اقدامات متقابل قوی انجام خواهد داد.”

کارشناسان نظامی غربی بر این باورند که روسیه پس از توقف تهاجم زمینی خود – و به عنوان اهرمی ممکن در مذاکرات با کیف – به طور فزاینده ای به بمباران هوایی روی می آورد.

میک رایان، ژنرال بازنشسته استرالیایی، به خبرگزاری فرانسه گفت: «آنها دریافته‌اند که عملیات زمینی آن‌ها به خوبی موفقیت‌آمیز نیست و در جایی که دستاوردهایی به دست می‌آورند هزینه‌های هنگفتی را متحمل می‌شوند که قابل دوام نیست».

او گفت: “آنها مجبور شدند به “طرح C” تغییر کنند – که شهرها را بمباران می کند و غیرنظامیان را وحشت زده می کند به این امید که اوکراینی ها به نوعی سازش سیاسی برسند.”

کاری که روس‌ها انجام می‌دهند این است که از انسانیت ما علیه خود و از انسانیت زلنسکی علیه او استفاده می‌کنند.»

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *