هزاران نفری که خواستار تدابیر جدید اسلحه هستند، می گویند: «دیگر بس است».

سیاسی
0 0
Read Time:4 Minute, 58 Second

هزاران نفر در روز شنبه در مرکز خرید ملی و در سراسر ایالات متحده تظاهرات کردند تا اقداماتی برای کنترل اسلحه پس از تیراندازی‌های اخیر مرگبار از Uvalde، تگزاس، تا بوفالو، نیویورک انجام شود، که به گفته فعالان، کنگره را مجبور به اقدام کند.

موریل بوسر، شهردار منطقه کلمبیا، در دومین گردهمایی مارس برای زندگی ما در هر شهر گفت: «دیگر بس است». من به عنوان یک شهردار، یک مادر، و به جای میلیون ها آمریکایی و شهرداران آمریکا صحبت می کنم که از کنگره می خواهند کارش را انجام دهد. و وظیفه آن محافظت از ما و محافظت از فرزندانمان در برابر خشونت با اسلحه است.»

سخنرانان پس از سخنرانان در واشنگتن از سناتورها خواستند که به عنوان یک مانع بزرگ برای قانون تلقی می شوند، دست به عمل بزنند یا با رای گیری خارج شوند، به ویژه با توجه به شوکه شدن وجدان ملت پس از کشته شدن 19 کودک و دو معلم در 24 می در راب ابتدایی. مدرسه در Uvalde.

دیوید هاگ، یکی از بازماندگان تیراندازی سال 2018 که منجر به کشته شدن 17 دانش آموز شد، گفت: “اگر دولت ما نمی تواند کاری انجام دهد تا 19 کودک را از کشتن و قتل عام در مدرسه خود و سر بریدن و بریده شدن سر باز دارد، وقت آن رسیده است که دولت را تغییر دهیم.” و کارکنان دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارکلند، فلوریدا.

هاگ یکی از بنیانگذاران سازمان «مارش برای زندگی ما» که پس از آن تیراندازی ایجاد شد و اولین گردهمایی خود را مدتی بعد در واشنگتن برگزار کرد، جمعیت را با شعارهای «به آنها رای بدهید» رهبری کرد.

یکی دیگر از بازماندگان پارکلند و یکی از بنیانگذاران گروه، X Gonzalez، درخواستی پرشور و ناسزا برای تغییر به کنگره ارائه کرد. او فریاد زد و از کنگره درخواست کرد: «ما را به قتل می‌رسانند، نه اندازه کفش‌هایتان را».

یولاندا کینگ، نوه مارتین لوتر کینگ جونیور اضافه کرد: «این بار متفاوت است، زیرا این در مورد سیاست نیست. این در مورد اخلاق است. نه راست و چپ، بلکه حق و باطل، و این فقط به معنای فکر و دعا نیست. این یعنی شجاعت و عمل.»

مانوئل اولیور، پسرش، خواکین، در تیراندازی پارکلند کشته شد، از دانش‌آموزان خواست تا زمانی که رهبران منتخب ما از بحران خشونت‌های مسلحانه در آمریکا اجتناب نکنند و برای نجات جان ما اقدام کنند، از رفتن به مدرسه خودداری کنند.

صدها نفر در آمفی تئاتری در پارکلند، جایی که دبرا هیکسون، همسرش، کارگردان ورزشی دبیرستان، کریس هیکسون، در تیراندازی کشته شد، تجمع کردند، گفت که ورود مردان جوان به فروشگاه‌ها و خرید اسلحه بسیار آسان است.

هیکسون که اکنون به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره مدرسه خدمت می کند، گفت: «رفتن به خانه روی یک تخت خالی و یک صندلی خالی پشت میز، یادآوری دائمی است که او رفته است. ما هنوز از ساختن خاطرات، به اشتراک گذاشتن رویاها و زندگی مشترکمان به پایان نرسیده بودیم. خشونت اسلحه آن را از خانواده ام دور کرد.»

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا که در زمان آغاز تظاهرات واشنگتن در کالیفرنیا بود، گفت که پیامش به تظاهرکنندگان «به راهپیمایی ادامه دهید» و افزود که او نسبت به مذاکرات قانونی برای رسیدگی به خشونت‌های مسلحانه «خیلی خوش‌بین» است. بایدن اخیراً خطابی پرشور به ملت ایراد کرد و در آن خواستار اقدامات متعددی از جمله افزایش محدودیت سنی برای خرید سلاح های تهاجمی شد.

در شهر نیویورک، اریک آدامز، شهردار که برای مهار خشونت در بزرگترین شهر کشور مبارزه می کرد، به لتیتیا جیمز، دادستان کل ایالت، که از انجمن ملی تفنگ شکایت می کند، پیوست و فعالان را در سراسر پل بروکلین رهبری کرد.

جیمز گفت: «هیچ چیز در این کشور اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه جوانان قیام کنند – نه سیاستمداران».

صدها نفر از مردمی که قبل از راهپیمایی از بندر قدیمی و تجمع در خارج از ساختمان شهرداری، در پارکی در خارج از دادگاه در پورتلند، مین به فراخوان برای تغییر پیوستند. در یک نقطه، آنها شعار می دادند: «هی، هی، هی، NRA. امروز چند تا بچه را به قتل رساندی.»

جان ووستوف، یک وکیل بازنشسته در پورتلند، گفت که در طول تجمع پرچم آمریکا را به اهتزاز در می آورد تا یادآوری کند که کنترل اسلحه «غیرآمریکایی نیست».

او گفت: «داشتن مقررات معقول برای نجات جان فرزندانمان بسیار امری آمریکایی است.

شور و شوقی که این موضوع برانگیخته بود، در واشنگتن مشخص بود که مرد جوانی از سنگر پرید و سعی کرد قبل از اینکه توسط نیروهای امنیتی رهگیری شود، با عجله به صحنه برود. این حادثه باعث وحشت مختصری شد زیرا مردم شروع به پراکندگی کردند.

سازمان‌دهندگان امیدوار بودند که دومین راهپیمایی مارس برای زندگی ما، 50000 نفر را به بنای یادبود واشنگتن بکشاند، اگرچه جمعیت نزدیک به 30000 به نظر می‌رسید. رویداد 2018 بیش از 200000 نفر را به خود جذب کرد، اما تمرکز این بار بر روی راهپیمایی های کوچکتر در حدود 300 مکان بود.

جنبش تحت رهبری جوانان که پس از تیراندازی پارکلند ایجاد شد، با موفقیت دولت ایالت فلوریدا تحت سلطه جمهوری خواهان را تحت فشار قرار داد تا تغییرات گسترده ای در کنترل اسلحه اعمال کند. این گروه در سطح ملی با آن مطابقت نداشت، اما از آن زمان بر حمایت از محدودیت های اسلحه و همچنین شرکت در برنامه های ثبت نام رای دهندگان پافشاری کرده است.

بازماندگان تیراندازی های دسته جمعی و سایر حوادث خشونت با اسلحه در این هفته با قانونگذاران لابی کرده و در کاپیتول هیل شهادت دادند. در میان آنها میاه سریلو، دختر 11 ساله ای بود که از تیراندازی در راب ابتدایی جان سالم به در برد. او برای قانونگذاران توضیح داد که چگونه خود را با خون یک همکلاسی مرده پوشانده است تا تیراندازی نشود.

مجلس نمایندگان لوایحی را برای افزایش محدودیت سنی برای خرید تسلیحات نیمه خودکار و ایجاد قوانین “پرچم قرمز” فدرال تصویب کرده است. یک گروه دو حزبی از سناتورها امیدوار بودند که در این هفته بر سر چارچوبی برای رسیدگی به این موضوع به توافق برسند و روز جمعه مذاکراتی را انجام دادند، اما هیچ توافقی اعلام نشد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.