نخست وزیر لی برای دیدار سران کشورهای مشترک المنافع به رواندا سفر رسمی خواهد کرد

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

سنگاپور: نخست وزیر لی هسین لونگ از پنجشنبه (23 ژوئن) تا شنبه برای شرکت در نشست سران دولت های مشترک المنافع (CHOGM)، که اولین سفر رسمی او به آفریقا است، از کیگالی، رواندا بازدید خواهد کرد.

دفتر نخست وزیری (PMO) روز چهارشنبه اعلام کرد که آقای لی برای یک دیدار رسمی دوجانبه از یکشنبه تا دوشنبه در کیگالی خواهد ماند و با پل کاگامه رئیس جمهور رواندا تماس خواهد گرفت.

طبق وب‌سایت رسمی آن، CHOGM دوسالانه رهبران کشورهای مشترک المنافع را گرد هم می‌آورد تا «دوباره ارزش‌های مشترک خود را تأیید کنند و بر روی اقدامات و سیاست‌هایی برای بهبود زندگی همه شهروندان خود توافق کنند».

این نشست قرار بود در ژوئن 2020 برگزار شود اما به دلیل همه گیری کووید-19 دو بار به تعویق افتاد.

نشست امسال بر ارائه یک آینده مشترک از طریق “ارتباط، نوآوری و تغییر” تمرکز دارد. موضوعات آن شامل حکمرانی، فراگیری، پایداری و بهبودی از COVID-19 است.

رهبران تحولات کشورهای مشترک المنافع را بررسی خواهند کرد و در مورد مسائل مهم جهانی و منطقه ای گفتگو خواهند کرد. نخست وزیر لی همچنین در حاشیه CHOGM با دیگر رهبران کشورهای مشترک المنافع دیدارهای دوجانبه خواهد داشت.

آقای لی را ویویان بالاکریشنان وزیر امور خارجه و همچنین مقامات PMO و وزارت امور خارجه (MFA) همراهی خواهند کرد. در غیاب آقای لی، معاون نخست وزیر، لارنس وانگ، سرپرست نخست وزیری خواهد بود.

وزارت امور خارجه در بیانیه جداگانه ای اعلام کرد که دکتر بالاکریشنان در نشست وزیران امور خارجه کشورهای مشترک المنافع روز پنجشنبه در کیگالی شرکت خواهد کرد. وی همچنین در حاشیه این دیدار با همتایان خود دیدارهای دوجانبه خواهد داشت.

وزارت امور خارجه اعلام کرد: وزرای خارجه تحولات کشورهای مشترک المنافع را بررسی خواهند کرد و در مورد موضوعات مورد نگرانی کشورهای عضو، از جمله توسعه پایدار و بهبودی پس از کووید-19 گفتگو خواهند کرد.

مشترک المنافع یک انجمن داوطلبانه متشکل از 54 کشور عضو از آفریقا، کارائیب و قاره آمریکا، اروپا، آسیا و اقیانوسیه است. تقریباً همه اعضا از قلمروهای سابق امپراتوری بریتانیا هستند.

وزارت امور خارجه در وب سایت خود گفت: اندازه نسبتا کوچکتر مشترک المنافع، استفاده از یک زبان مشترک در انگلیسی و شباهت در نهادهای سیاسی آن را به یک انجمن مفید برای کشورهای عضو تبدیل کرده است.

طبق گزارش کمیسیون عالی رواندا در وب سایت سنگاپور، سنگاپور بزرگترین شریک تجاری رواندا است و حدود 150 میلیون دلار آمریکا (208.4 میلیون دلار آمریکا) سرمایه گذاری مستقیم خارجی توسط شرکت های سنگاپور در رواندا انجام شده است.

در آگوست 2021، دو کشور یادداشت تفاهمی در زمینه همکاری در اقتصاد دیجیتال امضا کردند که راه را برای کسب‌وکارهای هر دو کشور برای مشارکت در فناوری‌های نوظهور، دولت دیجیتال، امنیت سایبری و دیجیتالی کردن شرکت‌های کوچک و متوسط ​​هموار می‌کند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.