نخست وزیر استرالیا شکست انتخاباتی را پذیرفت

سیاسی
0 0
Read Time:3 Minute, 54 Second

وی افزود: “و به ویژه در طول این هفته با جلسات مهمی که در حال برگزاری است، فکر می کنم بسیار مهم است که درک بسیار روشنی درباره دولت این کشور وجود داشته باشد.”

آنتونی آلبانیز، رهبر اپوزیسیون، پس از آنکه حزب کارگر او اولین پیروزی خود را در انتخابات از سال 2007 به دست آورد، به عنوان نخست وزیر سوگند یاد خواهد کرد.

در حالی که استرالیا با بالاترین نرخ تورم از سال 2001 و افزایش قیمت مسکن دست و پنجه نرم می کند، کارگر وعده کمک های مالی بیشتر و شبکه ایمنی اجتماعی قوی را داده است.

این حزب همچنین قصد دارد حداقل دستمزدها را افزایش دهد و در جبهه سیاست خارجی، پیشنهاد ایجاد یک مدرسه دفاعی اقیانوس آرام را برای آموزش ارتش های همسایه در پاسخ به حضور نظامی احتمالی چین در جزایر سلیمان در آستانه استرالیا داد.

همچنین می‌خواهد تا سال ۲۰۵۰ با کاهش ۴۳ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای با تغییرات آب و هوایی مقابله کند.

ائتلاف تحت رهبری حزب لیبرال موریسون به دنبال یک دوره سه ساله چهارم بود. باریک ترین اکثریت را در اختیار دارد – 76 کرسی در مجلس نمایندگان 151 عضوی، جایی که احزاب برای تشکیل دولت به اکثریت نیاز دارند.

در اوایل شمارش در روز شنبه، این همکاری در مسیر کسب 38 کرسی، حزب کارگر 71 کرسی، هفت قانونگذار غیر همسو و 23 کرسی بود.

به نظر می‌رسد احزاب کوچک و مستقل‌ها از احزاب اصلی رای می‌گیرند، که احتمال تشکیل پارلمان معلق و دولت اقلیت را افزایش می‌دهد.

جدیدترین پارلمان های استرالیا از سال 2010 تا 2013 و در طول جنگ جهانی دوم بودند.

نسبت بی سابقه آرای پستی به دلیل بیماری همه گیر، که تا یکشنبه به شمارش اضافه نمی شود، بر عدم اطمینان در شمارش اولیه می افزاید.

لیبرال‌های محافظه‌کار موریسون علاوه بر مبارزات انتخاباتی علیه حزب کارگر، با چالش جدیدی از نامزدهای به اصطلاح مستقل تا انتخاب مجدد قانونگذاران کلیدی دولت در سنگرهای حزبی مبارزه کردند.

به نظر می‌رسد حداقل چهار قانونگذار لیبرال کرسی‌های خود را به مخالفان مستقل از جمله جاش فریدنبرگ، معاون رهبر حزب لیبرال که محتمل‌ترین جانشین موریسون در نظر گرفته می‌شد، از دست داده‌اند.

زوئی دانیلز، کاندیدای تیل و خبرنگار خارجی سابق، در سخنرانی پیروزی خود گفت: «آنچه ما در اینجا به آن دست یافتیم فوق العاده است. «صندلی امن لیبرال. متصدی دو دوره. مستقل،» او افزود.

استقلالی‌های سبز به رنگ سبزتر از رنگ آبی سنتی حزب لیبرال به بازار عرضه می‌شوند و خواهان اقدام دولت قوی‌تر برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای استرالیا نسبت به پیشنهاد دولت یا حزب کارگر هستند.

سایمون بیرمنگام، رهبر دولت سنا، نگران نوسانات بزرگ در قبال چندین نامزد جدید بود.

بیرمنگام گفت: «این یک مشکل واضح است که ما کرسی‌هایی را از دست می‌دهیم که کرسی‌های مرکزی هستند و حزب لیبرال را برای نسل‌ها تعریف کرده‌اند».

بیرمنگام افزود: «اگر ما آن کرسی‌ها را از دست بدهیم – مطمئن نیستیم که از دست می‌دهیم – اما آشکارا یک جنبش بزرگ علیه ما وجود دارد و به وضوح پیام بزرگی در آن وجود دارد.»

به دلیل همه‌گیری، حدود نیمی از 17 میلیون انتخاب‌کننده استرالیا زودهنگام رای داده‌اند یا برای رای پستی درخواست داده‌اند، که احتمالاً شمارش را کند می‌کند.

رای دادن به طور راسو برای شهروندان بزرگسال است و 92 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده در انتخابات گذشته رای دادند.

رای گیری زودهنگام به دلایل سفر یا کار دو هفته پیش آغاز شد و کمیسیون انتخابات استرالیا به جمع آوری آرای پستی تا دو هفته دیگر ادامه خواهد داد.

دولت روز جمعه مقررات را تغییر داد تا افرادی که اخیراً به کووید-19 مبتلا شده اند بتوانند از طریق تلفن رای دهند.

تام راجرز، کمیسیونر انتخابات گفت که بیش از 7000 شعبه رای گیری طبق برنامه ریزی و به موقع در سراسر استرالیا افتتاح شد، علیرغم اینکه 15 درصد از کارکنان رای گیری در این هفته به دلیل ابتلا به کووید-19 و آنفولانزا بیمار شدند.

آلبانیز گفت که فکر می‌کرده موریسون انتخابات را در آخر هفته گذشته برگزار می‌کرد زیرا انتظار می‌رود نخست‌وزیر استرالیا در نشست توکیو در روز سه‌شنبه با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن و نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند برگزار شود.

آلبانیز گفت: «اگر امروز به نتیجه روشنی دست پیدا کنیم، هر کسی که نخست‌وزیر باشد، روز دوشنبه با هواپیما به توکیو خواهد رفت، که این ایده‌آل نیست، باید بلافاصله پس از کمپین انتخاباتی بگویم».

تحلیلگران گفته اند که موریسون انتخابات را تا آخرین تاریخی که در اختیار داشت ترک کرد تا به خود فرصت بیشتری برای کاهش پیشتازی حزب کارگر در نظرسنجی ها بدهد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.