نحوه انتخاب بهترین لباس ماهیگیری

ورزشی
0 0
Read Time:7 Minute, 36 Second

فعالیت‌های خارج از منزل همیشه نیاز دارند که لباس‌های شما در سطح بالاتری عمل کنند و راحتی، محافظت و کاربرد را فراهم کنند. ماهیگیری نیز از این قاعده مستثنی نیست. بسیاری از مبتدیان اشتباه بزرگی را مرتکب می شوند که فکر می کنند ابزار ماهیگیری مناسب تنها جنبه ای است که باعث موفقیت می شود و انتخاب لباس را به طور کامل فراموش می کنند.

لباس ماهیگیری شما به طور مستقیم بر عملکرد شما تأثیر می گذارد. با پوشیدن لباس‌های نامناسب، ناراحتی‌های ناشی از آفتاب سوختگی پوست و آشفتگی چشم‌هایتان، چسبیدن شلوار و پیراهن خیس به بدن و لیز خوردن چکمه‌ها روی صخره‌ها و شاخه‌ها، حواس‌تان را پرت می‌کند. لباس‌هایی که تمام عواملی را که ماهیگیران در سفر با آن‌ها مواجه می‌شوند را در نظر می‌گیرد، تمرکز را افزایش می‌دهد.

برای بهبود تجربه خود، Gritr در فضای باز با کمال میل نکاتی را در مورد لباس ماهیگیری و نحوه انتخاب بهترین لباس ماهیگیری به اشتراک می گذارد. بیایید شیرجه بزنیم

اصول لباس ماهیگیری

منبع: unsplash.com

چه به ماهیگیری ساحلی یا ماهیگیری با قایق علاقه مند باشید، اصول اولیه یکسان می مانند. هنگام انتخاب لباس ماهیگیری، سه چیز باید شما را راهنمایی کند: راحتی، محافظت و پنهان کاری. شما باید همیشه آنها را در ذهن داشته باشید.

اگر درگیر کارهای دیگری هستید فعالیت در فضای باز مانند شکار یا کوله پشتی، ممکن است از قبل ترفندهایی را بدانید که هنگام ماهیگیری مفید هستند، مانند لایه برداری.

برای اکثر محیط ها و شرایط آب و هوایی، یک سیستم لباس سه لایه به خوبی کار می کند. دما در هنگام غروب و سحر به طور طبیعی تغییر می کند و در طول روز به دلیل رویدادهای آب و هوایی می تواند به شدت تغییر کند. در نهایت، آب و هوا در طول سال تغییر می کند. یک سیستم لایه بندی به شما کمک می کند تا خود را با کاهش و افزایش دما سازگار کنید.

به طور معمول، چنین سیستمی از یک لایه پایه، میانی و بالایی تشکیل شده است. هر سه لایه شما را در آب و هوای سرد گرم نگه می دارند، در حالی که ترکیبی از یک لایه پایه و یک لایه میانی راحتی را در شرایط آب و هوایی ملایم تر فراهم می کند. در محیط های گرم، پوشیدن یک لایه پایه می تواند کافی باشد. بیایید هر لایه را بزرگ کنیم.

شما می خواهید پیراهن لایه پایه شما قابل تنفس و جذب رطوبت باشد. موادی مانند پلی استر، پشم مرینو و نایلون به سرعت خشک می شوند و عرق را از بدن خارج می کنند و شما را گرم و راحت نگه می دارند. از پیراهن های 100% نخی دوری کنید. بله، آنها احساس خوبی دارند اما مانند جهنم رطوبت را جذب می کنند و برای مدت طولانی خشک می شوند. اگر تا این حد پنبه می خواهید، به دنبال ترکیب پلی استر-پنبه باشید.

این لایه چند منظوره است و عایق اضافی در زمستان یا محافظت در برابر خورشید، باد یا عناصر محیطی در آب و هوای گرمتر را فراهم می کند. لباس های آستین بلند به دلیل تطبیق پذیری آنها توصیه می شود. باز هم، قابلیت تنفس و خاصیت خشک شدن سریع را در اولویت قرار دهید. اگر می خواهید لایه میانی خود را هر از چند گاهی به عنوان لباس بیرونی بپوشید، پیراهن های ضد آب و ضد باد منطقی تر هستند.

پارچه جین و سایر پارچه‌هایی که برای تولید لباس‌های غیررسمی استفاده می‌شوند، به دلیل عدم مقاومت در برابر آب و خشک شدن برای همیشه از بین رفته‌اند. پس از خیس شدن، لباس های غیررسمی وزن اضافه می کنند و به بدن شما می چسبند. ژاکت ها و شلوارهای ماهیگیری باید ضد آب، خشک شونده سریع، سبک وزن و آزادی حرکت باشند. همچنین خوب است که لباس های لایه بالایی شما دارای جیب های زیادی برای نگهداری وسایل ماهیگیری ضروری شما باشند.

تا جایی که مخفی کاری است، لباس هایی با رنگ های طبیعی انتخاب کنید که به شما امکان می دهد با پس زمینه ترکیب شوید. خود را ماهی تصور کنید که از پایین به سطح آب نگاه می کند. چی میبینی؟ اگر پوشش گیاهی را مشاهده کردید، رنگ های سبز و قهوه ای خاموش کار می کنند. و اگر فقط آسمان صاف یا ابرها به چشم می آیند، با رنگ های آبی و خاکستری همراه شوید.

کفش های مناسب ماهیگیری از صندل گرفته تا چکمه را شامل می شود و شما می توانید با توجه به آب و هوا و نوع ماهیگیری هر چیزی را که دوست دارید انتخاب کنید. به کفی آن دقت کنید. اکثر چکمه های ماهیگیری بدون لغزش دارای زیره لاستیکی یا نمدی هستند. اکیداً توصیه می کنیم از کف پاهای نمدی اجتناب کنید. اول از همه، آنها در برخی از ایالت ها ممنوع هستند. دلیل آن این است که نمد میکروارگانیسم های مختلفی را جذب می کند که برخی از آنها می توانند به اکوسیستم یک بدنه آبی آسیب بزنند. به این میکروارگانیسم‌های غیردوست، گونه‌های مزاحم آبزی می‌گویند. از دیگر معایب چکمه های نمدی می توان به کاهش عملکرد خارج از آب و کاهش دوام اشاره کرد.

سایر لوازم ماهیگیری

منبع: flyfisherman.com

سرپوش، دستکش و عینک آفتابی وسایل ضروری هستند زیرا در طول ساعت‌های طولانی ماهیگیری از شما در برابر نور خورشید و گرما محافظت می‌کنند. آنها نه تنها شما را راحت تر و متمرکزتر می کنند بلکه از آسیب به سلامتی شما جلوگیری می کنند.

کلاه های لبه پهن سبک بهترین گزینه هستند زیرا نه تنها سر شما را می پوشانند بلکه از گردن شما در برابر آفتاب سوختگی نیز محافظت می کنند. برخی از ماهیگیران کلاه‌های توپی را ترجیح می‌دهند که با کلاه یا کاسه‌هایی که تقریباً تمام صورت شما را می‌پوشانند، جفت شوند.

پوشیدن دستکش در هوای گرم عجیب به نظر می رسد. با این حال، اگر می خواهید از دست محافظت کنید، آنها باید داشته باشند. دستکش های مخصوص ماهیگیری سبک وزن هستند و برخی از آنها بدون انگشت طراحی شده اند تا در حمل و نقل به خطر نیفتند.

در حالی که ممکن است فکر کنید هر عینک آفتابی این کار را انجام می دهد، عینک آفتابی پلاریزه مزایای بیشتری ارائه خواهد کرد. لنزهای پلاریزه نه تنها از چشمان شما محافظت می کنند، بلکه لعاب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند و به شما امکان می دهند تا عمق بیشتری را در زیر سطح آب ببینید.

اینها اصول اولیه بودند. حالا بیایید به طور خاص در مورد لباس ماهیگیری صحبت کنیم.

منبع: unsplash.com

لباس ماهیگیری در هوای گرم – بهار و تابستان

برای ماهیگیری در ساحل، ممکن است به یک جفت وادر نیاز داشته باشید. سه طرح ویدر وجود دارد. باسن مانند جوراب ساق بلند فقط پاهای شما را می پوشاند و هنگام ماهیگیری در آب های کم عمق مفید است. کمربندها شبیه شلوار و کت و شلوار ماهیگیرانی هستند که تا عمق کمر به داخل آب می روند. سینه وادرها حداکثر پوشش را تا زیر بغل تضمین می کنند و برای آب های عمیق عالی هستند. وادرهای نئوپرن بادوام‌تر و گرم‌تر هستند، در حالی که وادرهای نایلونی و PVC سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند.

لباس تنفسی با UPF انتخاب کنید (فاکتور محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش) از 40-50 +. این عامل اندازه گیری می کند که پارچه ها چگونه نور ماوراء بنفش را جذب می کنند. UPF 50 به این معنی است که 1/50 (2%) از اشعه UV از پارچه عبور می کند.

در هوای بسیار گرم، پیراهن و شلوار کوتاه آستین بلند بپوشید (از ضد آفتاب استفاده کنید). در آب و هوای معتدل، ممکن است بخواهید یک پیراهن لایه پایه همراه با یک لایه میانی آستین بلند و شلوار ضد آب بپوشید.

منبع: feedercreekfish.com

لباس ماهیگیری در هوای سرد – پاییز و زمستان

اگر قصد رفتن به داخل آب را دارید، وادرهای نئوپرن ضخیم و عایق بندی شده را با چکمه تهیه کنید و دو لایه جوراب بپوشید. جوراب های پلی استر می توانند لایه پایه شما برای دفع عرق باشند، در حالی که جوراب های پشم مرینو می توانند به عنوان لایه عایق بیرونی عمل کنند.

همه مشکلات با پاهای سرد و مرطوب شروع می شود. اگر قصد دارید از بانک ماهیگیری کنید، برای ماجراجویی های ماهیگیری در هوای سرد چکمه های ضد آب و عایق بخرید. لباس زیر بلند پشمی یا پشمی را با شلوار ضد آب بپوشید.

با سه لایه لباس از بالاتنه خود محافظت کنید. غشاهای بادگیر راحتی بیشتری را فراهم می کنند.

سیستم لباس ماهیگیری با قایق بسیار شبیه لباس هایی است که برای ماهیگیری در ساحل زمستانی استفاده می شود. شما به یک لایه پایه با خشک شدن سریع، یک لایه میانی گرم و قابل تنفس و یک لایه پوسته ضد آب، ضد باد و عایق مناسب نیاز دارید.

نتیجه

قبل از ساختن سیستم لباس خود، مارک های لباس ماهیگیری و فروشگاه های ورزشی در فضای باز را بررسی کنید. برندهای ماهیگیری بیشتر همه چیزهایی را که در مقاله ذکر شد، از پیراهن ماهیگیری زنانه و مردانه گرفته تا ماهیگیری و عینک آفتابی حمل می کنند.

امیدواریم این راهنمای بهترین لباس برای ماهیگیری هم برای مبتدیان و هم برای متخصصان مفید باشد. در ماجراهای آینده خود موفق باشید!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *