می توان از قدرت بازارهای سرمایه برای هدایت گذار سبز استفاده کرد

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 38 Second

نویسنده رئیس هیئت استانداردهای بین المللی پایداری است

اگر بخواهیم با تغییرات آب و هوایی مقابله کنیم، اقدام دولت ضروری است. با این حال، هیچ حوزه قضایی واحدی نمی تواند تنها با تحمیل قوانین بر فعالان بازار محلی خود موفق شود. باید یک رویکرد جهانی وجود داشته باشد، اما سیاست گذاری چندجانبه در حال حاضر در سطح پایینی قرار دارد.

برای رسیدگی به چالش‌هایی به این بزرگی، کشورها باید از آنچه جلسومینا ویگلیوتی، معاون بانک سرمایه‌گذاری اروپا، «قدرت و نبوغ» بازارها نامیده است، استفاده کنند.

بازارها منابع خود مولد تامین مالی هستند که مدل های کسب و کار را شکل می دهند و اقتصاد را متحول می کنند. اگر به درستی مهار شوند، می توانند راه حل هایی را در مقیاس ارائه دهند.

پیش از مذاکرات آب و هوایی COP27 نوامبر امسال در مصر، بحثی در مورد تعهد بودجه 100 میلیارد دلاری کشورهای توسعه یافته برای حمایت از کشورهای فقیرتر در انتقال به اقتصادهای کم کربن وجود دارد.

با این حال، پاسکال لامی، مدیر کل سابق سازمان تجارت جهانی، استدلال کرده است که ایجاد هیئت استانداردهای بین المللی پایداری (ISSB) “یک پیشرفت واقعی” است. بازارهای سرمایه در صورت هدایت صحیح و اطلاع رسانی می توانند تریلیون ها حرکت کنند.

اما آنها تنها در صورتی می توانند این نقش محوری را ایفا کنند که با اطلاعات پایداری با کیفیت بالا و قابل مقایسه که بتوان برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری به آنها اعتماد کرد، عمل کنند.

ISSB که توسط رهبران G20 و سایر نهادهای بین المللی پشتیبانی می شود، مسئول ارائه چنین زبانی و توسعه استانداردهایی است که یک خط پایه جهانی جامع از افشای پایداری برای بازارهای سرمایه ایجاد می کند.

ISSB همچنین برای ارائه راه حل های چند جانبه – مانند یک کارگروه قضایی که چین، اتحادیه اروپا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده را گرد هم می آورد – و گفتگوهای دوجانبه خاص، از جمله با اتحادیه اروپا، انجمن هایی ایجاد کرده است. نیاز به همسویی بین المللی واضح است.

یک دستورالعمل اخیر اتحادیه اروپا بیان می کند که استانداردهای این بلوک باید “به روند همگرایی استانداردهای گزارش دهی پایداری در سطح جهانی کمک کند” و در صورتی که با اهداف اتحادیه اروپا سازگار باشد، خط پایه جهانی ISSB را یکپارچه کند.

اهداف معامله سبز اروپا بدون به کار انداختن بازارهای سرمایه جهانی محقق نخواهد شد و این مستلزم همکاری متقابل بین این دو رویکرد است.

برعکس، اتحادیه اروپا می تواند در کار ISSB کمک زیادی کند.

در حال حاضر، بحثی در بازار در مورد رویکردهای مختلف به “ماده” وجود دارد – به عبارت دیگر، آنچه باید افشا شود.

این مفهوم همانطور که در الزامات حسابداری و به زبانی که در بازار سرمایه به کار می رود، نباید نادیده گرفته شود. استانداردهای پیشنهاد شده توسط ISSB یک شرکت را ملزم می‌کند تا اطلاعاتی را که مبنایی قوی برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری و رأی‌گیری خود، مسائل پایداری را در نظر بگیرند، به وضوح افشا کند.

این اطلاعات با تعریف تعیین شده اهمیت در استانداردهای حسابداری مطابقت خواهد داشت و از کامل بودن و وضوح اطمینان حاصل می کند. این تعریف شرکت‌ها را ملزم می‌کند که تمام اطلاعاتی را که در صورت ناپدید شدن، تحریف یا مبهم بودن، به طور منطقی انتظار می‌رود بر تصمیم سرمایه‌گذاری تأثیر بگذارد، افشا کنند. کاربرد آن مستلزم قضاوت و تحلیل منظم است.

آنچه در حوزه پایداری ماده تلقی می شود دائماً در حال تغییر است. اصطلاح “ماده گرایی پویا” تصدیق این است که بازارهای سرمایه، سیاست گذاران و محققان علمی در ارزیابی خود از اهمیت پایداری پیشرفت های سریعی دارند.

به عنوان مثال، در مدل استاندارد حسابداری، ما به طور کامل این واقعیت را در نظر نمی گیریم که ارزش شرکت، معیار ارزش کل یک شرکت، تابعی از تقاضا و عرضه سرمایه است، نه اینکه از انتخاب های سرمایه گذاران جدا باشد. ماهیت چند بعدی پایداری ممکن است نور متفاوتی را بر ماهیت آن انتخاب ها روشن کند.

این تکامل بخشی ضروری از کار ما است زیرا آنچه برای سرمایه گذاران مهم است پویا و در حال تغییر است. دوره مشاوره در مورد دو استاندارد اولیه افشای پایداری پیشنهادی ISSB به تازگی به پایان رسیده است.

بازخورد غنی که قبلاً دریافت کرده‌ایم به ما امکان می‌دهد مجموعه‌ای از استانداردها را ایجاد کنیم که می‌تواند بازارهای سرمایه را قادر سازد تا متحد واقعی تلاش‌های جهانی برای ارائه یک انتقال عادلانه آب و هوایی باشند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.