موسسات خیریه زیربنای شبکه امنیت اجتماعی بریتانیا به عنوان هزینه های زندگی در بحران هستند

اقتصادی
0 0
Read Time:9 Minute, 51 Second

جزیره شپی در مصب تیمز در میان محروم‌ترین مناطق بریتانیا قرار دارد و مانند میلیون‌ها نفری که با درآمد پایین زندگی می‌کنند، ساکنان آن نیز با افزایش هزینه غذا و سوخت دست‌وپنجه نرم می‌کنند. همه خود را برای روزهای سخت تری در این زمستان آماده می کنند.

در اوایل صبح یک روز هفته گذشته در پارکینگ میخانه ای در جزیره، گروه کوچکی از مردم محلی در حالی که کیسه های خرید را در دست داشتند، ایستاده بودند و منتظر ورود «اتوبوس پشتیبانی شپی» بودند، یک سوپرمارکت اجتماعی سیار که غذای اضافی و میوه و سبزیجات رایگان را برای 3.50 پوند هزینه اشتراک در هفته.

دیوید فولر، 66 ساله، که با حقوق بازنشستگی ماهانه کمتر از 1000 پوند زندگی می کند، می گوید: «این کمی نجات دهنده است.

“همه چیز افزایش یافته است – قبوض غذا، گاز، برق – اما حقوق ثابت مانده است. سه سال پیش من به چنین جایی نیاز نداشتم، اما اکنون نیاز دارم.”

این یک داستان به طور فزاینده ای آشنا است زیرا استفاده از بانک مواد غذایی در سراسر بریتانیا افزایش می یابد. اما لوگوهای حامیان مالی در کنار اتوبوس دوطبقه پشتیبانی Sheppey داستانی را بیان می کند که درک نشده است در مورد اینکه چگونه بخش خیریه و داوطلبانه اکنون بخشی جدایی ناپذیر از شبکه امنیت اجتماعی بریتانیا است.

دیوید فولر
دیوید فولر با حقوق بازنشستگی ماهانه کمتر از 1000 پوند زندگی می کند. او در مورد سوپرمارکت اجتماعی موبایل Sheppey می گوید: “این کمی نجات دهنده است” © Anna Gordon/FT

به گفته بنیاد جوزف راونتری، پس از یک دهه ریاضت که منجر به کاهش یک سوم بودجه دولت محلی به میزان واقعی و کاهش ارزش بسیاری از مزایای رفاهی به «پایین ترین سطح تاریخی» شد، موسسات خیریه نقش فزاینده ای در کمک به مردم برای تامین هزینه های زندگی ایفا می کنند. ملاقات ملاقات

اما افزایش خیریه فقط در مناطقی مانند Sheppey که به اندازه کافی خوش شانس هستند که یک شبکه داوطلبانه دارند، ارائه می شود. کارشناسان بخش داوطلبانه هشدار می‌دهند که بسیاری از افراد دیگر عقب مانده‌اند، و با پیش‌بینی بانک مرکزی انگلستان که یک رکود طولانی‌مدت و بدترین فشار بر استانداردهای زندگی در 60 سال اخیر را پیش‌بینی می‌کند، چشم‌انداز تیره‌کننده است.

اتوبوس پشتیبانی Sheppey ایجاد شده توسط Oasis Charitable Trust بود که یک مدرسه آکادمی محلی را اداره می کند. این اعتماد شبکه ای از حامیان را برای ارائه خدمات گرد هم آورد، از جمله موسسات خیریه مانند ارتش نجات و تغذیه بریتانیا، سوپرمارکت های زنجیره ای Wm Morrison از بخش خصوصی و شوراهای محلی و محله.

لین کلیفتون، افسر ارتش رستگاری در شپی، گفت که اتوبوس همچنین به دنبال ارائه خدمات بسته بندی، از جمله مشاوره بدهی، کمک به سوادآموزی و خدمات بهداشت روانی است.

او گفت: «اخیراً یک نفر معمولی وارد شد، و می‌توانم بگویم که ظاهر همیشگی‌اش را ندارد. “وقتی حرف زدیم، او گریه کرد و یک قبض گاز هنگفت 2000 پوندی برداشت. ما توانستیم در قرائت کنتور و برخورد با شرکت انرژی او کمک کنیم.”

لین کلیفتون
لین کلیفتون از ارتش رستگاری گفت این اتوبوس همچنین خدماتی مانند مشاوره بدهی را ارائه می دهد © Anna Gordon/FT

همه کسانی که در اتوبوس پشتیبانی Sheppey مشارکت دارند، با اشتیاق از کار آن برای کمک به خانواده هایی که دیگر نمی توانند با آن کنار بیایند، ستایش می کنند، اغلب پس از اینکه در نتیجه همه گیری کووید-19 دچار بدهی عمیق تر می شوند.

اما کارشناسان هشدار می‌دهند که اتکا به بخش داوطلبانه برای برداشتن قطعات، خطر گسترش بیش از حد آن و ایجاد نابرابری عمیق در سراسر بریتانیا را به همراه دارد.

مدی دسفورجس، مدیر اجرایی انجمن ملی برای اقدام داوطلبانه و اجتماعی، که اعضای آن از حدود 200000 خیریه محلی و گروه های داوطلبانه در سراسر کشور حمایت می کنند، گفت که این بخش اکنون به طور فزاینده ای برای ایالت “پس انداز” شده است.

او گفت: “دولت به گونه ای به داوطلبان متکی است که من فکر نمی کنم مفید باشد.” “بنابراین، البته، در طول همه گیری، داوطلبان وارد عمل شدند، اما یکی از نگرانی های من این است که ایالت اکنون برای تقویت خدمات به داوطلبان روی آورده است.”

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


اولین چالش تکیه بر خیریه برای پر کردن خلاءهای دولت این است که همان بحران هزینه زندگی که تقاضا را برای این بخش انباشته می کند، توانایی آن را برای جمع آوری بودجه نیز کاهش می دهد. موسسات خیریه نیز با همان بادهای معکوس اقتصادی مانند کسب و کارها مواجه می شوند: افزایش قبوض انرژی، بازارهای سخت کار و تورم که ارزش واقعی کمک های مالی را از بین می برد.

تجزیه و تحلیل توسط Pro Bono Economics، یک اندیشکده که از موسسات خیریه حمایت می کند، نشان داد که حتی قبل از بحران فعلی، با کاهش ارزش قراردادهای دولتی، این بخش به طور فزاینده ای به جذب سرمایه عمومی متکی می شد.

و بحران هزینه های زندگی در حال حاضر بر کمک های مالی تأثیر می گذارد که در سال گذشته مجموعاً 10.7 میلیارد پوند بود. آ نظرسنجی منظم توسط بنیاد کمک های خیریه دریافت که در سه ماهه اول سال 2022، 4.9 میلیون نفر کمتر در 12 ماه گذشته در مقایسه با قبل از همه گیری کمک کرده اند.

اما کارشناسان هشدار می‌دهند که مسئله اساسی‌تر در مورد افزایش اتکا به موسسات خیریه برای تأمین اجتماعی این است که خطر ایجاد نابرابری را در پی دارد، زیرا بسیاری از فقیرترین مناطق در سراسر کشور حداقل توسط خیریه‌ها حمایت می‌شوند.

پارلمانی پژوهش با نگاهی به 225 محله “پشت مانده” انگلیس دریافتند که مردم آن مناطق به طور متوسط ​​7.77 پوند کمک مالی خیریه ملی برای سرانه دریافت می کنند که بسیار کمتر از میانگین ملی 12.23 پوند است. نیمی کمتر از 5 پوند دریافت کردند.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


لرد گاس اودانل، دبیر سابق کابینه و رئیس Pro Bono Economics گفت: «ما می دانیم که بخش خیریه در مناطق ثروتمندتر بسیار قوی تر است. “در مکان های فقیرتر شانس کمک های اجتماعی از طریق بخش خیریه بسیار ضعیف تر است، و میزان کمک ها کمتر است، بنابراین شما در یک دور باطل قرار می گیرید که نابرابری را تقویت می کند.”

Desforges به همان اندازه نگران است. او با اشاره به سیاست شاخص بوریس جانسون برای کاهش نابرابری‌های منطقه‌ای، گفت: «شما به افرادی تکیه می‌کنید که در حال حاضر زندگی‌های سختی دارند، بنابراین تقریباً برعکس ارتقاء سطح است».

نخست وزیر مستعفی تا حدودی به دلیل تغییر شدید تعداد کرسی های حزب محافظه کارش از حزب کارگر در فقیرترین بخش های بریتانیا در انتخابات عمومی 2019 بود.

جانسون به دنبال بهره برداری از روحیه جامعه است که در طول همه گیری به منصه ظهور رسید. او گزارشی را از دنی کروگر، نماینده محافظه‌کار، در مورد اینکه چگونه خیریه‌ها می‌توانند به ارتقاء سطح کمک کنند، سفارش داد. اما در حالی که بریتانیا در ماه آینده منتظر نخست وزیر جدید است، شک و تردید گسترده ای در این بخش درباره تعهد دولت به کاهش نابرابری ها وجود دارد.

دولت گفت که نابرابری‌های منطقه‌ای را به رسمیت می‌شناسد، به همین دلیل است که با ارائه یک بسته ۳۷ میلیارد پوندی حمایت اضطراری به خانواده‌ها برای مقابله با مسائل فوری هزینه‌های زندگی، «با تمام قوا» برنامه‌های افزایش سطح خود را ادامه می‌دهد.

این سازمان افزود: “با سرمایه گذاری در مناطقی که بیشتر به آن نیاز دارند، بهبود مدارس، حمایت از بازسازی و ایجاد مشاغل با دستمزد بالاتر، زندگی فقیرترین افراد در مناطق در سراسر بریتانیا را بهبود خواهیم بخشید.”

با این حال کروگر گفت که نخست‌وزیر بعدی باید فوراً با این موضوع برخورد جدی‌تر کند، شاید با استفاده از برخی از تقریباً یک میلیارد پوند دارایی‌های غیرفعال در سیستم مالی بریتانیا برای اعطای یک صندوق ثروت اجتماعی. او افزود: «تعیین این موضوع به پول و قدرت مربوط می شود: پول برای زیرساخت های اجتماعی و قدرت برای مکان های محلی.

ویل تانر، مدیر Onward، یک اندیشکده با نفوذ راست میانه که به شکل‌گیری دستور کار کمک کرده است، گفت که توانمندسازی داوطلبان محلی بسیار مهم است زیرا آنها اغلب در ارائه خدمات مورد نیاز مردم بهتر از دولت مرکزی یا محلی هستند.

او گفت: «در حالی که ما باید نگران توزیع آن حمایت باشیم، این دلیلی برای تشویق نکردن چنین فعالیتی در جایی نیست که وجود دارد.» سوال این است که آیا می توان آن را در مناطقی که در حال حاضر کمبود دارد، بذر و تشویق کرد؟

استیو چالک، موسس Oasis Trust، موافق است، اما گفت که دولت باید تشخیص دهد که برای ترویج همکاری‌های بیشتر مانند آن در Sheppey، باید با موسسات خیریه در مشارکتی برابرتر کار کند. او افزود: «ما به یک قرارداد مدنی جدید بین دولت و بخش داوطلبانه نیاز داریم؛ قراردادهایی که بر اساس احترام و اعتماد بنا شده است تا بندگی.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


نمونه دیگری از توانمندسازی مردمی را می توان در نورث وود، محروم ترین بخش کرکبی، شهر اقماری لیورپول، یافت. این منطقه یکی از 150 فقیرترین بخش بریتانیا است که برای دریافت 1 میلیون پوند در طول 10 سال به عنوان بخشی از یک طرح 200 میلیون پوندی ملی لاتاری به نام Big Local انتخاب شد.

در کرکبی، پول Northwood Together، یک پروژه اجتماعی که همه چیز را از یک فروشگاه لباس های دست دوم “پاپ آپ” گرفته تا کلاس های غذاخوری و کلاس های آشپزی حمایت کرده است، تامین شد.

لیزا کاور، مدیر توسعه جامعه، گفت که این بیماری همه گیر شدیدترین آسیب را به فقیرترین خانواده ها وارد کرده است، زیرا بسیاری از آنها به اقتصاد خاکستری یا مشاغل نیمه وقت متکی بودند که تحت پوشش طرح های حمایت از شغل دولتی نبودند.

فروشگاه غذای این گروه که با کمک های مالی باشگاه فوتبال محلی موریسون و لیورپول حمایت می شود، تمام روز باز است. و – بر خلاف برخی از خدمات دولتی محلی – بدون هیچ رشته ای ارائه می شود.

“ما شروع به دریافت پرس و جوهای محتاطانه زیادی کردیم که می گفتند “آیا برای آمدن باید از مزایای آن بهره مند شوید؟” و ما توضیح می دهیم “نه، فقط بیا پایین.” اغلب افراد شاغلی هستند که اکنون می بینید که با آن کنار نمی آیند.

گروهی از اعضای هیئت مدیره Northwood Together که همگی مردم محلی هستند، گفتند که طرح Big Local برای خانواده‌هایی که در آستانه فقر هستند و اکنون از زمستان پیش رو می‌ترسند، بسیار ارزشمند بوده است و پیش‌بینی می‌شود میانگین قبوض سالانه سوخت در اوایل سال آینده از 4000 پوند فراتر رود. .

آلی میدلتون، رئیس هیئت مدیره، گفت که حمایت دولت تا سقف 1200 پوند از فقیرترین خانواده‌ها با قبض انرژی آنها برای خانواده‌هایی که قبلاً بدهکار بودند، «احساس نمی‌کند که به طرف‌ها برخورد کند».

او افزود که بسیاری از کودکان در تعطیلات بدون شام مدرسه گرسنه می مانند. او پسری را به یاد آورد که در یک مراسم شرکت کرد و بعد از خوردن هات داگ خود بی سر و صدا آمد و از او پرسید که آیا می تواند برای برادرش که در خانه بود و همچنین گرسنه بود چیزی ببرد.

همانطور که در Sheppey، تیم داوطلبان در نورث وود سرشار از اشتیاق برای آنچه به دست آورده‌اند هستند، در حالی که تشخیص آن به دلیل سیستم دستمزد و رفاه ضروری است که باعث می‌شود افراد زیادی، از جمله برخی از افراد شاغل، از بین بروند. .

میدلتون می‌گوید: «ممکن است این فقط یک گچ چسبنده باشد، اما حداقل ما جلوی خونریزی مردم را می‌گیریم.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.