“منظورم این است که آسیبی به شما وارد نشود”: از نوجوانی مشکل دار تا سرباز پا نئونازی

سیاسی
0 0
Read Time:7 Minute, 1 Second

آبونی هیومز که اولین بار در کلاس ششم با او دوست شد، گفت: «او بسیار تبعید شد. او سعی می‌کرد دوستی پیدا کند، اما مردم بیشتر اوقات پشت می‌کردند یا طوری رفتار می‌کردند که انگار او آنجا نیست. یه جورایی دلمو شکست او سال ها به طور مداوم تلاش کرد. می توانستی در چهره اش، جراحت را ببینی. ”

اپلی تکرار کرد: «او بچه شیرینی بود. اما مردم با او خیلی خوب نبودند. او بسیار مورد آزار و اذیت قرار گرفت.»

تا کلاس یازدهم، کلیمو از عصبانیت تقریباً در حال جوشیدن بود. “هیچکس مرا دوست ندارد. هیومز به یاد می آورد که از اینجا متنفرم. “من می خواهم بیرون.”

پس از فارغ التحصیلی بود که کلیمو، که در پایان یک بن بست آرام با خانواده زندگی می کرد، جامعه ای را یافت که فاقد آن بود: یک جنبش جهانی خشونت آمیز پنهان شده در حفره های تاریک اینترنت، به دنبال شعله ور کردن جنگ نژادی نئونازی ها. ، طبق اسناد عمومی، سوابق دادگاه، مقامات انتظامی و همکلاسی های همکلاسی.

برای بیش از یک سال، خبرنگاران پولتیکو، روزنامه آلمانی ولت و اینسایدر، عملکرد درونی این جنبش خشونت‌آمیز فزاینده را که از نزدیک به دوجین گروه چت، بیش از 98000 پیام متنی و چت – از جمله عکس و ویدئو – و مصاحبه با اعضا.

این داده ها اوج نادری را در شبکه رو به رشدی از نئونازی ها ارائه می دهد که سیاستمداران و روزنامه نگاران را تهدید به کشتن می کنند، دستورالعمل هایی را در مورد نحوه ساخت بمب و سلاح با چاپگرهای سه بعدی و تشویق یکدیگر برای حمله به عبادتگاه ها، جامعه همجنس گرایان و مردم رنگ این همان چیزی است که محققان افراطی گرایی آن را «شتاب گرایی ستیزه جویانه» می نامند – جنبشی برای ایجاد جنگ برای قدرت سفید.

ده ها مورد از این گروه ها در دو سوی اقیانوس اطلس با نام های رزمی برگرفته از تبلیغات نازی ها وجود دارد. بسیاری از پیروان تحت تأثیر نوشته‌های جیمز میسون، کلرادان 69 ساله که در سن 14 سالگی به یک حزب نازی آمریکایی پیوست و کتاب‌ها و خبرنامه‌های او به عنوان کمپ‌های من امروزی برای طرفداران به حساب می‌آیند، قرار گرفته‌اند.

کلیمو به سمتش کشیده شد بخش فویرکریگکه به “جنگ آتش” ترجمه می شود، نامی که از راهپیمایی های مشعل در راهپیمایی های نازی ها در آلمان دهه 1930 الهام گرفته شده است.

FKD است اعتقاد بر این است که تاسیس شده است در سال 2018 در استونی و تصور شد به سرعت از بین رفته اند. اما به گفته مقامات مجری قانون و کارشناسان گروه‌های تندرو داخلی، در چند سال اخیر دوباره احیا شده است.

درگیر شدن با این گروه باعث شد که کلیمو مواد سازنده بمب را در اتاق خوابش ذخیره کند. و از آنجایی که او به طور فزاینده ای علت ایجاد یک دولت قومی سفید را به عنوان دولت خود پذیرفت، او دستگیر شد بر اساس اسناد اف‌بی‌آی و دادگاه، پس از اینکه او در برنامه‌ریزی – و جستجوی اهداف – برای منفجر کردن یک کنیسه و کافه همجنس‌بازان تردید داشت.

کلیمو گناهکار خود را پذیرفت و به دلیل داشتن یک سلاح گرم ثبت نشده – به ویژه اجزای سازنده یک وسیله مخرب – به دو سال محکوم شد.

کلیمو که اسناد دادگاه نشان می دهد اوایل سال جاری از زندان فدرال آزاد شد و اکنون در سه سال مشروط به سر می برد، به چندین درخواست برای مصاحبه پاسخ نداد. اعضای خانواده او نیز از صحبت از طرف او خودداری کردند یا به درخواست های مصاحبه پاسخ ندادند.

سفر او از نوجوان آشفته آمریکایی تا جنگجوی نئونازی زنگ بیداری بود و نگرانی‌های فزاینده در مورد نسل جدیدی از برتری‌طلبان سفیدپوست بدخیم را که در حومه آمریکا یا حتی در صفوف نیروهای مسلح ظهور می‌کنند، برجسته می‌کند.

در حالی که رادیکال‌سازی اینترنتی در سال‌های اخیر به‌عنوان یک تهدید دائمی شناخته شده است – تعداد انگشت شماری از نوجوانان آمریکایی به جنایات مربوط به افراط‌گرایی آنلاین متهم شده‌اند – ماهیت بین‌المللی رادیکال‌سازی بسیار کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

بر اساس برخی برآوردها، FKD فقط 100 عضو دارد. اما در عصری که تروریسم و ​​خشونت‌های جمعی به طور فزاینده‌ای توسط گرگ‌های تنها خشمگین انجام می‌شود، این گروه تحول خطرناکی را در شبکه‌ای رو به رشد از گروه‌ها رقم می‌زند که در سرتاسر جهان در سایه توطئه می‌کنند تا پیروانی را با آموزش نظامی یا سلاح گرم برای انجام حملات به خودی خود یا در داخل کشور جذب کنند. گروه های کوچک.

آیریس مالون، یکی از بنیانگذاران، گفت: “FKD در حال حاضر بسیار نگران کننده است، زیرا بسیار غیرمتمرکز است و واقعاً فقط در انجمن های آنلاین وجود دارد.” پروژه نقشه برداری مبارزان و مشاور وزارت امنیت داخلی. هیچ نقطه آسیب پذیری وجود ندارد که بتوانید آنها را از بین ببرید. آنها چندین کانال در تلگرام یا سایر سرویس‌های آنلاین خواهند داشت که می‌توانند با هر کدام ارتباط برقرار کنند و عمداً کانال‌های اضافی ایجاد می‌کنند.»

در ایالات متحده، FBI و سایر مجریان قانون در سال های اخیر روابط متعددی را با جامعه آنلاین کشف کرده اند. از جمله یک سرباز ارتش آمریکا که به دلیل انتشار اطلاعات در شبکه های اجتماعی درباره ساخت بمب و عامل شیمیایی ناپالم به دو سال زندان محکوم شد.

این شبکه در مقایسه با گروه‌های چتر بزرگ‌تری مانند Atomwaffen، که اکنون به عنوان نظم ملی سوسیالیست شناخته می‌شود، بسیار غیرمتمرکزتر است. مالون گفت: «Atomwaffen، در ابتدا زمانی که تشکیل شد، اعضایی در فلوریدا داشت یا شعبه‌هایی در واشنگتن داشت. “داشتن یک سازمان فیزیکی یا یک آدرس فیزیکی به مقامات مجری قانون اجازه می دهد وارد شوند و اساسا بتوانند این گروه ها را دستگیر یا سرنگون کنند.”

اما چیزی که ممکن است در مورد جدیدترین پیچک بسیار نگران کننده باشد، اتکای شدید آن به نوجوانان سرکش است.

یکی از ویژگی‌های اصلی بخش فوکریگ میانگین سنی اعضا است که اکثر آنها زیر سن قانونی هستند و از سن 15 سالگی شروع می‌شود. یک مطالعه در سال 2021 را به پایان رساند توسط رصدخانه بین المللی مطالعات تروریسم در مادرید، اسپانیا.

این تحلیل همچنین به این نتیجه رسید که “گروه تروریستی بخش فوئرکریگ پس از انحلال دوباره در حال عضوگیری است.”

مالون توضیح داد که استخدام آنلاین آن را به ویژه در ایالات متحده چالش برانگیز می کند، جایی که FKD به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته نمی شود و مقامات با خواسته های اغلب رقابتی نظارت بر فعالیت های آنلاین خطرناک بالقوه روبرو هستند در حالی که با آزادی های مدنی تجاوز نمی کنند.

او گفت: «فقط فکر نمی‌کنم دولت به دلیل مسائل مربوط به آزادی بیان و دسترسی به رسانه‌های اجتماعی، مدیریت خوبی در مورد موضوعات افراط‌گرایی آنلاین داشته باشد.

“منظورم این است که شما ضرری ندارید”

آدبیرستان rbor View، در جامعه سنتنیال هیلز لاس وگاس، شبیه یک محوطه مدرسه دولتی معمولی حومه آمریکا در محله‌ای متنوع از طبقه متوسط ​​است.

در نزدیکی میزهای حیاط تخریب شده با گرافیتی های غیراخلاقی جنسی، ورودی اصلی با یک نقاشی دیواری بزرگ به نقل از رهبر حقوق مدنی دکتر مارتین لوتر کینگ، جونیور قاب شده است: «همیشه زمان مناسب برای انجام آنچه درست است، است».

اما در حالی که رنگین پوستان تقریبا نیمی از دانش آموزان را تشکیل می دهند، مدرسه سابقه تنش های نژادی نیز دارد.

هیومز که سیاه پوست است به یاد می آورد: «تنوع در آنجا وجود داشت، اما هنوز در برخی موقعیت ها جدایی ها و تنش بین پیشینه های فرهنگی مختلف کاملاً واضح بود.

در سال 2019، دو دانش آموز پس از هدف قرار دادن دانش آموزان سیاهپوست دستگیر شدند و یکی دیگر مورد اشاره قرار گرفت توهین های نژادپرستانه در اینستاگرام و آنها را تهدید به حمله کرد. در یکی از پست‌ها نوشته شده بود: «خدا فقط این دو نفر را می‌بیند [infuriates] من من فقط می‌خواهم به کلمباین بروم…اما فقط چند نفر از پادشاهان را بکشم، با اشاره به تیراندازی دسته جمعی در دبیرستانی در کلرادو در سال 1999.

سفر خود کلیمو به سمت ستیزه جویی در سال 2016، زمانی که او به عنوان یک نگهبان کار می کرد، آشکار شد.

یک ایستگاه خبری محلی او را در حال گشت زنی نشان داد محله‌اش با یک ژاکت فلک و یک تفنگ خودکار AR-15 و چهار خشاب – هر کدام حاوی 30 گلوله مهمات.

او با اصرار به خانواده‌ای از همسایه‌های فراری گفت: «من با انجام این کار تقریباً در چارچوب قانون اساسی می‌مانم.»

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *