برچسب های پرطرفدار

ممنوعیت واردات قیمت های برنج را در ماه های آینده افزایش می دهد – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما ، مهرداد جمال ارونقی اضافه: به واسطه قانون منع واردات فصلی و جابجایی برنج از اوایل ماه اوت تا اواخر نوامبر همان سال هر سال ممنوع شد.

وی ادامه داد: موجودی برنج در بنادر و گمرکات کشور به واسطه 37000 تن است و از 22 کشتی در حال تخلیه ، فقط یک کشتی دارای 15000 تن بار برنج است ، در حالی که هیچ یک از 26 کشتی لنگر دار منتظر تخلیه بار برنج ندارند.

ارونقی وی گفت: حمل و نقل برنج وارداتی از اوایل سال جاری تا 6 ژوئیه 78 میلیون دلار به ارزش 86000 تن بود که 69 درصد از نظر وزنی و 69 درصد از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت.

معاون فنی گمرک افزود: در حال حاضر ، ممنوعیت سفر فصلی طبق مصوبه تنظیم کننده بازار همچنان پابرجاست ، اما گمرک مجاز بود محموله های برنجی که قبض انبار دریافت کرده را تا 22 ژوئیه ترخیص کند. ، به شرطی که ثبت سفارش داشته باشد.

ارونقی وی گفت: فقط یک کشتی می تواند تا 22 ژوئیه در گمرک وارد کشور شود و طبق قانون منع واردات اقلام فصلی ، صاحبان حدود 10 کشتی بارگیری شده در هند و پاکستان از بارگیری امتناع کردند زیرا این محموله به ایران منتقل شده است ، کشتی شان پس از معرفی ممنوعیت فصلی به بندر خواهد رسید و در نتیجه ، محموله برنج شان می تواند مانند سال گذشته به مدت 4 ماه در انبار باند شده ذخیره شود و باعث خسارت آنها شود.

وی تأکید کرد: این نگرانی وجود دارد که در صورت تجدیدنظر در تجدیدنظر در ممنوعیت فصلی برنج ، در آینده نزدیک با کمبود برنج و افزایش قیمت این کالای وارداتی مواجه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post 530 هزار نفر تحت عنوان برنامه اقدام ملی برای مسکن – آژانس خبری بیشتر بخوانید | اخبار ایران و جهان
Next post پیام تسلیت فرمانده کل ارتش به دریادار محتاج – اخبار بیشتر خبرگزاری ها اخبار ایران و جهان