مرا به ماه پرواز کن: هدف ایالات متحده و ژاپن برای فرود روی ماه است

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 18 Second

توکیو: ژاپن و ایالات متحده روز دوشنبه (23 مه) گفتند که می خواهند اولین فضانورد ژاپنی را در حالی که متحدان همکاری خود را در پروژه های فضایی عمیق تر می کنند، روی ماه بفرستند.

هیچ فرد غیر آمریکایی هرگز سطح ماه را لمس نکرده است، و ژاپن قبلا گفته بود که امیدوار است تا پایان این دهه به ماه فرود بیاید.

رئیس جمهور جو بایدن، پس از اولین دیدار رو در رو با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در توکیو، گفت که کشورها در برنامه آرتمیس به رهبری ایالات متحده برای فرستادن انسان به ماه و بعداً به مریخ با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

بایدن گفت که در مورد این همکاری، از جمله در تأسیسات Gateway، که به دور ماه می چرخد ​​و برای مأموریت های آینده پشتیبانی می کند، “هیجان زده” است.

او در یک برنامه آرتمیس گفت: “من (در مورد) کاری که با هم در ایستگاه دروازه در اطراف ماه انجام خواهیم داد هیجان زده هستم و مشتاقانه منتظر اولین فضانورد ژاپنی هستم که در ماموریت به سطح ماه تحت برنامه آرتمیس به ما ملحق شود.” کنفرانس مطبوعاتی مشترک

برنامه فضایی داخلی ژاپن بر ماهواره ها و کاوشگرها متمرکز است، بنابراین فضانوردان ژاپنی برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی به ایالات متحده و روسیه روی آورده اند.

اما آژانس فضایی JAXA به دنبال احیای صفوف خود است و سال گذشته اولین استخدام فضانوردان جدید خود را در 13 سال گذشته آغاز کرد.

این قانون شرط داشتن مدرک علمی متقاضیان را لغو کرد و از زنان خواست که درخواست دهند، زیرا تمام هفت فضانورد فعلی کشور مرد هستند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.