لیندسی گراهام روز بزرگ بایدن را نجات داد

سیاسی
0 0
Read Time:4 Minute, 35 Second

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت: “من از 7 آگوست 2022 از لیندسی گراهام نقل قول خواهم کرد.” و او گفت: “من ثابت قدم بوده‌ام: فکر می‌کنم دولت‌ها باید درباره موضوع ازدواج تصمیم بگیرند و ایالت‌ها باید درباره موضوع سقط جنین تصمیم بگیرند.” این از دهان خودش است. ”

زمان نامناسب ارائه این لایحه آنقدر واضح بود که یکی از دستیاران کاخ سفید گفت که یکی از دوستان لابیست جمهوریخواه به شوخی گفت که گراهام به نظر می رسد برای دولت بایدن کار می کند. سایر حمایت‌ها حاکی از آن است که این اظهارات به روند پیروزی دموکرات‌ها ادامه می‌دهد که از اواسط تابستان آغاز شد و شروع به تصور ماندن در هر دو مجلس کنگره کرد.

یکی دیگر از مقامات دموکرات به پولیتیکو گفت: «دموکرات‌ها ممکن است نیاز داشته باشند سبدهای هدیه و شامپاین برای گراهام و سایر جمهوری‌خواهان برای خدمات فداکارانه‌شان امروز بفرستند.

واکنش فوری به قانون گراهام، که نه تنها ممنوعیت سقط جنین را پس از 15 هفته بارداری ایجاد می‌کند، بلکه به ایالت‌ها اجازه می‌دهد تا قوانین محدودکننده‌تری را حفظ کرده و تصویب کنند، تصویری از شیوه‌ای بود که سیاست سقط جنین به طور کامل سرعت میان‌ترم را تغییر داده است.

اینطور نیست که تصاویر خارج از کاخ سفید بکر باشند. پوشش زنده تلویزیونی سخنرانی بایدن با فلش‌های قرمز بزرگی که مسیر نزولی بازار سهام را نشان می‌دهد، محصور شد. هر چه بایدن بیشتر در مورد اینکه چگونه این قانون به اقتصاد کمک می کند صحبت می کرد، بازارها بیشتر سقوط می کردند. تا زنگ پایانی، وال استریت بدترین روز خود از ژوئن 2020 را سپری کرد و داو بیش از 1250 واحد سقوط کرد.

اما دموکرات‌ها که ماه‌ها در حالت تدافعی بر سر تورم سرسختانه بالا بوده‌اند، بار دیگر در تلاش برای جلوگیری از طرح‌های رهبری شده توسط جمهوری‌خواهان برای محدود کردن حقوق سقط جنین، احیا شده‌اند. تقریباً همه نامزدهای سنا به سرعت بیانیه‌هایی را صادر کردند که از لایحه گراهام انتقاد می‌کرد و از مخالفان جمهوری‌خواه خود می‌پرسید که آیا آن را امضا می‌کنند یا خیر.

“جمهوری خواهان MAGA” امروز در کاپیتول چه می کنند؟” چاک شومر، رهبر اکثریت سنا (DN.Y.) در مراسم کاخ سفید از دموکرات‌ها برای قانون مراقبت‌های بهداشتی و آب و هوایی که رسماً قانون کاهش تورم نامیده می‌شود، درخواست کرد. شومر به تمسخر گفت: «معرفی ممنوعیت های ملی برای سقط جنین». “فقط غیر قابل باور.”

ماموران ارشد حزب گفتند که از دیدن حرکت گراهام به همان اندازه متعجب شدند که آن را به یک زمین آهسته و تلگراف شده در وسط بشقاب تشبیه کردند. چندین نفر اعتراف کردند که برای اولین بار عصر دوشنبه از طریق برنامه فاکس نیوز شان هانیتی، جایی که آخرین تکرار در ابتدا طعنه زده شد، در مورد این قانون مطلع شدند.

پیش بینی گسترده ای وجود داشت که لایحه گراهام به سرعت راه خود را در درخواست های دموکرات ها برای جمع آوری کمک های مالی پیدا کند. این عوامل افزودند که آیا این به یکی از ویژگی‌های کمپین‌های تبلیغاتی تبدیل می‌شود، موضوعی کمتر مرتبط بود، زیرا بسیاری از پیام‌های کنونی از قبل حول محور سقط جنین تنظیم شده بود – مسئله‌ای که برخی از رقبای جمهوری‌خواه قبلاً از وب‌سایت‌های خود پاک می‌کردند.

یکی از مقامات ارشد دموکرات سنا گفت: «تقریباً در هر مسابقه‌ای، در حال حاضر تبلیغاتی وجود دارد که جمهوری‌خواهان را در مورد سقط جنین هدف قرار می‌دهد».

در کلرادو، جو اودی، نامزد جمهوریخواه سنا، «تظاهرات معترضان» در کاخ سفید را «متکبرانه» به سخره گرفت، اما او پذیرفت که لایحه گراهام «به همان اندازه که جو بایدن و خصومت چاک شومر نسبت به در نظر گرفتن هر چیزی بی پروا و ناشنوا بود. سازش» در مورد سقط جنین. مخالف او، سناتور مایکل بنت، ممنوعیت ملی سقط جنین را “ظالمانه” خواند.

و فرمانداران دموکرات، از جمله کسانی که برای انتخاب مجدد مانند استیو سیسولاک در نوادا، متعهد شدند که در صورت تصویب این ممنوعیت، نادیده گرفته شوند و هر گزینه قانونی برای محافظت از حقوق سقط جنین را دنبال کنند.

عمار موسی، سخنگوی DNC گفت: “لیندسی گراهام و جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آنچه را قبلاً به ما گفته اند به آمریکایی ها یادآوری می کنند – کنترل جمهوری خواهان به این معنی است که آنها به ممنوعیت ملی سقط جنین رای خواهند داد.” “این دستور کار آنهاست.”

شومر، یکی از اقدامات گرمایشی برای جشن قانون کاهش تورم، طرح گراهام را به هزاران نفری که در چمنزار جنوبی کاخ سفید گرد آمده بودند، منتقل کرد و آنها با تمسخر پاسخ دادند. بایدن که با عینک آفتابی هوانوردی خود به جلو و عقب می‌رفت و از یک میکروفون دستی استفاده می‌کرد، به گراهام اشاره نکرد – اما برخی از همکاران جمهوری‌خواهش در سنا را مورد هدف قرار داد و ریک اسکات و رون جانسون را به دلیل تلاش‌هایشان برای افزایش مالیات مورد انتقاد قرار داد. بر طبقه کارگر و متوسط

این فقط گراهام نبود که دموکرات ها معتقد بودند هدایایی به همراه دارد. همچنین گزارش شده است که کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی، که هنوز جاه طلبی های ریاست جمهوری دارد، با مخالفان سقط جنین همکاری می کرد تا به فرمانداران جمهوری خواه کمک کند تا قوانینی را در پس از آن تدوین کنند. رو در مقابل وید در حال واژگون شدن یکی از دموکرات‌ها که روی رقابت‌های فرمانداری کار می‌کرد، آن را «گیلاس بالای آن» نامید.

سام استین در این گزارش مشارکت داشت.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.