قبض انرژی خانوارهای بریتانیا حداقل تا سال 2024 در سطوح “ویرانگر” خواهد بود.

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 22 Second

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قبوض انرژی خانگی در بریتانیا تا سال 2024 و احتمالاً پس از آن در سطوح «ویرانگر» باقی خواهد ماند و بر دولت فشار می‌آورد تا کمک‌های مالی بیشتری به خانوارهای دارای کمبود نقدینگی ارائه کند.

شرکت مشاوره انرژی Cornwall Insight هشدار داده است که برای خانوارهایی که با هزینه های فزاینده برق و گاز دست و پنجه نرم می کنند، تسکین اندکی وجود دارد، زیرا پیش بینی می کند سقف قیمت انرژی بریتانیا احتمالا تا «حداقل سال 2024» به طور قابل توجهی بالای 3000 پوند در سال باقی بماند.

این گروه که یکی از دقیق‌ترین پیش‌بینی‌کنندگان قیمت انرژی بریتانیا بوده است، تخمین می‌زند که این سقف در اکتبر به حدود ۳۳۶۰ پوند در سال خواهد رسید که بعداً توسط رگولاتور Ofgem تغییر خواهد کرد و در طول سال ۲۰۲۳ و تا ۲۰۲۴ به‌طور بی‌وقفه بالا باقی خواهد ماند.

سقف قیمت انرژی برای بیش از 23 میلیون خانوار قبوض را دیکته می کند و برآوردی را بر اساس میانگین مصرف ارائه می دهد. پیش‌بینی اکتبر نشان‌دهنده افزایش 70 درصدی در سطح فعلی 1971 پوند در سال است و نشان‌دهنده افزایش 163 درصدی در صورت‌حساب‌ها در مقایسه با زمستان گذشته است. Ofgem قرار است سطح اکتبر را در پایان آگوست اعلام کند.

Cornwall Insight معتقد است که سقف می تواند در ژانویه از 3600 پوند فراتر رود قبل از اینکه به اوج نزدیک به 3730 پوند در سه ماهه دوم سال 2023 برسد. طبق گزارش این گروه، احتمالاً در پایان سال 2023 در حدود 3470 پوند در سال بالا باقی خواهد ماند. آخرین پیش‌بینی‌ها، زیرا قراردادهای آینده انرژی نشان می‌دهد که قیمت‌های عمده‌فروشی گاز و برق که منجر به افزایش صورت‌حساب‌های داخلی شده است، به ویژه پس از حمله روسیه به اوکراین، اندکی کاهش خواهد یافت.

کریگ لوری، مشاور اصلی در Cornwall Insight گفت: «در حالی که افزایش… برای اکتبر و ژانویه یک نگرانی مبرم است، نه تنها سطح – بلکه مدت زمان – افزایش‌ها است که این پیش‌بینی‌های جدید را بسیار ویرانگر می‌کند.» با توجه به سطح فعلی قیمت عمده فروشی، این سطح از قبوض انرژی خانوار در حال حاضر نشانه کمی از کاهش تا سال 2024 را نشان می دهد.

اگرچه برخی از پیش‌بینی‌های Cornwall Insight برای ماه‌های اکتبر و ژانویه کمتر از سایر تخمین‌های اخیر است، این گروه جزو اولین کسانی است که پیش‌بینی می‌کند افزایش قیمت انرژی تا سال 2024 و احتمالاً حتی بیشتر از آن به جیب مصرف‌کنندگان ضربه خواهد زد.

این هشدار درخواست‌های تازه‌ای را از سوی مبارزان فقر سوخت و سیاستمداران اپوزیسیون برای افزایش کمک‌های مالی به خانوارهایی که در حال حاضر با افزایش هزینه‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، برانگیخت.

ریشی سوناک، رقیب رهبری محافظه‌کار، در ماه می بسته جدید حمایت از خانواده‌ها را اعلام کرد که در پاییز ارائه می‌شود، شامل 400 پوند تخفیف برای تمام قبوض انرژی خانوارها. با این حال، منتقدان روز سه‌شنبه خاطرنشان کردند که پیش‌بینی‌ها برای سقف قیمتی اکتبر بیش از 500 پوند از زمان اعلام تخفیف 400 پوندی افزایش یافته است.

بر اساس آخرین تخمین های Cornwall Insight، موسسه خیریه National Energy Action اعلام کرد که 2 میلیون خانوار دیگر ممکن است در زمستان امسال در فقر سوخت غوطه ور شوند، جایی که افزایش قبوض انرژی به این معنی است که مردم نمی توانند در یک خانه گرم و خشک زندگی کنند.

پس از آنکه بریتیش پترولیوم روز سه شنبه بالاترین سود سه ماهه خود در 14 سال گذشته را گزارش کرد، نمایندگان مخالف و گروه های محیط زیست به رقبای رهبری حزب محافظه کار فشار آوردند تا مالیات بادآورده دولت بر تولیدکنندگان نفت و گاز را افزایش دهند.

سارا اولنی، سخنگوی بازرگانی حزب لیبرال دموکرات، گفت: «ما باید اکنون شاهد تغییرات فوری برای کمک به مردم در قبوض خود در زمستان امسال باشیم و مالیات بادآورده دولت باید این سودها را پوشش دهد تا به تأمین مالی آن کمک کند».

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.