قانونگذار ایندیانا اولین بار ممنوعیت سقط جنین را پس از Roe تایید کرد

سیاسی
0 0
Read Time:4 Minute, 0 Second

فرماندار اریک هولکامب در بیانیه ای که اعلام کرد این اقدام را امضا کرده است، گفت: “من شخصاً به هر هوزیر که شجاعانه نظرات خود را در بحثی که بعید به نظر می رسد به این زودی متوقف شود، به اشتراک بگذارد، افتخار می کنم.” من به سهم خودم به عنوان فرماندار شما، گوشم را باز خواهم داشت.»

تایید وی پس از تصویب این ممنوعیت توسط سنای ایندیانا با 28 بر 19 و اعضای مجلس نمایندگان با 62 بر 38 تصویب شد.

ایندیانا یکی از اولین مجالس ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان بود که در مورد قوانین سختگیرانه سقط جنین بحث می کرد. حکم دادگاه عالی در ژوئن که حمایت های قانون اساسی را برای این رویه حذف کرد. اما این اولین ایالتی است که ممنوعیتی را از طریق هر دو اتاق تصویب کرده است. پس از اینکه قانونگذاران ویرجینیای غربی در 29 ژوئیه شانس این ایالت را از دست دادند.

رودریک بری، رئیس سنا، طرفدار تم، پس از رای‌گیری به خبرنگاران گفت: «خوشحالم که با این یکی از چالش‌برانگیزترین کارهایی که تا به حال به عنوان مجمع عمومی ایالتی انجام داده‌ایم، حداقل در زمانی که من اینجا بودم، تکمیل می‌شوم». “من فکر می کنم این یک فرصت بزرگ است، و ما از اینجا به جلو می رویم.”

شادی آور سو گلیک از لاگرانج، که حامی این لایحه بود، گفت که فکر نمی‌کند «همه ایالت‌ها در یک مکان پایین بیایند» اما اکثر ساکنان ایندیانا از جنبه‌هایی از این لایحه حمایت می‌کنند.

برخی از سناتورهای هر دو حزب نسبت به مفاد این لایحه و تأثیری که بر ایالت خواهد داشت، از جمله زنان کم درآمد و سیستم مراقبت های بهداشتی ابراز تاسف کردند. هشت جمهوری‌خواه به همه 11 دموکرات پیوستند که به این لایحه رای منفی دادند، اگرچه دلایل آنها برای خنثی کردن این طرح متفاوت بود.

سناتور دموکرات ژان بروکس از ایندیاناپولیس که روز جمعه یک روبان سبز به نشانه حمایت از حقوق سقط جنین بر روی یقه خود بسته بود، گفت: “ما در حال عقب نشینی از دموکراسی هستیم.” «چه آزادی‌های دیگر، چه آزادی‌های دیگری در بلوک قطعی هستند که در انتظار سلب شدن هستند؟»

سناتور جمهوری خواه مایک بوهاچک از میچیانا شورز درباره دختر 21 ساله خود که مبتلا به سندرم داون است صحبت کرد. بوهاچک به این لایحه رای منفی داد و گفت که این لایحه حمایت کافی برای زنان دارای معلولیتی که مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند ندارد.

«اگر حیوان عروسکی مورد علاقه‌اش را از دست بدهد، تسلی‌ناپذیر خواهد بود. او قبل از اینکه شروع به خفگی کند، گفت، تصور کنید او را مجبور کنید کودکی را به پایان برساند، سپس یادداشت های خود را روی صندلی خود انداخت و از اتاق خارج شد.

سناتور جمهوریخواه مایک یانگ از ایندیاناپولیس، با این حال، گفت که مقررات اجرایی این لایحه علیه پزشکان به اندازه کافی سختگیرانه نیست.

چنین مناظراتی نشان دهنده اختلافات خود ساکنان ایندیانا در مورد این موضوع بود که در ساعاتی از شهادت قانونگذاران در دو هفته گذشته به نمایش درآمد. ساکنان همه طرف‌های موضوع به ندرت از این قانون حمایت کردند، زیرا حامیان حقوق سقط جنین گفتند که این لایحه بیش از حد پیش می‌رود در حالی که فعالان ضد سقط جنین اظهار داشتند که این قانون به اندازه کافی پیش نمی‌رود.

این مناظره ها در بحبوحه چشم انداز در حال تحول سیاست سقط جنین در سراسر کشور برگزار شد، زیرا جمهوری خواهان با برخی اختلافات حزبی روبرو هستند و دموکرات ها شاهد افزایش احتمالی در سال انتخابات هستند.

وندی مک نامارا، نماینده جمهوریخواه از ایوانسویل، که از لایحه مجلس نمایندگان حمایت کرد، پس از رای گیری مجلس به خبرنگاران گفت که این قانون “ایندیانا را به یکی از حامی ترین ایالت های کشور تبدیل می کند.”

در خارج از اتاق‌ها، فعالان حقوق سقط جنین اغلب بر سر اظهارات قانون‌گذاران شعار می‌دادند و تابلوهایی مانند «روی قلیه رای تو رای بده» و «این دیوار را بساز» بین کلیسا و ایالت حمل می‌کردند. برخی از دموکرات‌های مجلس بر روی تی‌شرت‌های صورتی «Bans Off Our Bodies» بلیزر می‌پوشیدند.

ممنوعیت پیشنهادی ایندیانا نیز پس از پایان طوفان سیاسی صورت گرفت قربانی تجاوز جنسی 10 ساله که از همسایه اوهایو برای پایان دادن به بارداری خود به ایالت سفر کرد. مورد مورد توجه قرار گرفت زمانی که یک پزشک ایندیاناپولیس گفت که کودک به این دلیل به ایندیانا آمده است ممنوعیت “ضربان قلب جنین” اوهایو.

مذهب یک موضوع ماندگار در طول جلسه ویژه بود، هم در شهادت ساکنان و هم در نظرات قانونگذاران.

آن ورمیلیون، نماینده مجلس نمایندگان، در حمایت از لایحه مجلس نمایندگان، جمهوری‌خواهانی را که زنان را «قاتل» خوانده‌اند، به دلیل سقط جنین محکوم کرد.

او گفت: “من فکر می کنم که وعده خداوند برای فیض و مهربانی است.” او نمی خواهد این زنان را محکوم کند.»

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.