قاضی فلوریدا از تلاش دیسانتیس برای تقسیم مجدد در کنگره جلوگیری کرد

سیاسی
0 0
Read Time:4 Minute, 3 Second

قاضی محل، جی. لین اسمیت، که دیسانتیس دو سال پیش به دادگاه منطقه منصوب شد، در یک جلسه استماع سه ساعته در روز چهارشنبه گفت که استدلال هایی که نقشه قانون اساسی ایالت را نقض می کند، “قانع کننده” است، زیرا “توانایی آمریکایی های آفریقایی تبار برای انتخاب نامزدها را کاهش می دهد.” به انتخاب آنها.» او گفت که قصد دارد نقشه ای ایجاد کند که منطقه لاوسون را دست نخورده نگه دارد.

با این حال، اعلام اسمیت این موضوع را حل نمی کند و احتمالاً شروع یک مبارزه حقوقی طولانی است که در نهایت می تواند در دادگاه عالی ایالتی که دیسانتیس با اکثریت محافظه کار تغییر شکل داده است، خاتمه یابد.

تارین فنسک، سخنگوی DeSantis، گفت که این ایالت پس از صدور رسمی حکم، تجدیدنظر خواهد کرد. اسمیت گفت که قصد دارد تا اوایل پنجشنبه یک دستور کتبی صادر کند تا به ایالت اجازه دهد تا به سرعت حرکت کند.

فنسک در ایمیلی گفت: «همانطور که قاضی اسمیت اشاره کرد، این موضوعات پیچیده قانون اساسی همیشه در سطح استیناف تصمیم گیری می شد. ما بدون شک از حکم او درخواست تجدید نظر خواهیم کرد و مطمئن هستیم که نقشه قانون اساسی که توسط قانونگذار فلوریدا تصویب شده و به قانون امضا شده است، قوانین قانونی را تصویب می کند. ما مشتاقانه منتظر دفاع از آن هستیم.»

لاوسون از تصمیم اسمیت استقبال کرد و گفت که او خوشبین است “دادگاه های آینده” کار درست را انجام خواهند داد. رئیس سه دوره در حال بررسی چالش با نماینده بود. نیل دان (R-Fla.) زیرا نقشه جدید خانه لاوسون تالاهاسی را در منطقه دان قرار داده است.

لاوسون در بیانیه‌ای گفت: «دیسانتیس برای وضع این نقشه با گرایش جمهوری‌خواهان که نقض آشکار قانون اساسی ایالات متحده و ایالت است، اشتباه می‌کند». حفظ حوزه پنج کنگره امری حیاتی است تا رأی دهندگان اقلیت در ماه نوامبر پای صندوق های رای صدای خود را داشته باشند.»

فلوریدا در سال 2022 به دلیل رشد جمعیت، یک کرسی کنگره به دست آورد، در مجموع 28 کرسی. جمهوری خواهان در حال حاضر 16 بر 11 برتری دارند و نقشه ای که در ابتدا توسط قانونگذار در ماه گذشته تصویب شد، مزیت جمهوری خواهان را دو کرسی افزایش می داد.

در ابتدا، قانونگذاران ایالتی قصد داشتند صندلی لاوسون را حفظ کنند – که تقریباً 200 مایل از شمال شرقی فلوریدا تا غرب تالاهاسی امتداد دارد – اما در میان مخالفت دیسانتیس، آن را به گونه‌ای تغییر شکل دادند که یک کرسی کنگره سیاهپوستان در منطقه جکسونویل حفظ شود. فرماندار نقشه را به هر حال وتو کرد و با این نسخه تغییر یافته 5 فلوریدا مخالفت کردهفتم حوزه کنگره با احکام اخیر دادگاه عالی ایالات متحده مخالفت کرد و به منزله «جذاب نژادی» غیرقانونی بود.

در حالی که جمهوری خواهان در ابتدا ارزیابی دیسانتیس را یک “نظریه حقوقی جدید” نامیدند، آنها در یک جلسه ویژه در ماه آوریل نقشه پیشنهادی دفتر وی را تصویب کردند که احتمالاً به جمهوری خواهان برتری 20-8 می دهد.

گروه‌های حقوق رای و حقوق مدنی که شکایت کردند، ادعا کردند که نقشه DeSantis استانداردهای منطقه‌های منصفانه ایالت را نقض می‌کند، از جمله مقرراتی که می‌گوید مناطق اقلیت را نمی‌توان کاهش داد. این گروه ها توسط یک گروه ملی تقسیم بندی مجدد وابسته به دموکرات ها به رهبری دادستان کل سابق اریک هولدر کمک می کردند.

جان دوانی، وکیل اورلاندو که نماینده این گروه ها بود، در بحث های پیش روی اسمیت، گفت که نقشه جدید تقریباً 370000 رای دهنده سیاه پوست را از یک ناحیه به چهار ناحیه منتقل کرد.

دوانی همچنین گفت که دادگاه باید اکنون به جای منتظر ماندن برای محاکمه کامل، قدم جلو بگذارد و نقشه را از طریق دستور قضایی مسدود کند. مرحله مقدماتی فلوریدا 23 اوت است و مقدماتی در 13 ژوئن آغاز می شود.

دوانی به اسمیت گفت: «هنگامی که یک انتخابات انجام می شود، دیگر تکراری وجود ندارد. «آسیب وارد شده است. تنها راه محافظت در برابر این آسیب این است که اطمینان حاصل شود که نقشه رای گیری قانون اساسی قبل از برگزاری واقعی انتخابات در محل قرار می گیرد.

محمد جزیل، وکیل مدافع لورل لی، وزیر امور خارجه، در پاسخ گفت که ناحیه فعلی لاوسون با قوانین فدرال مغایرت دارد و اسمیت موظف است به جای مناطق عادلانه از آن پیروی کند. او استدلال کرد که صندلی لاوسون را نمی توان در برابر تغییر محافظت کرد، زیرا در حالی که رأی دهندگان سیاه پوست دارای کثرت هستند، اکثریت را تشکیل نمی دهند.

جزیل افزود، هیچ “علاقه” قانع کننده ای برای ایالت برای ترسیم یک منطقه بر اساس نژاد وجود ندارد.

اما اسمیت در پاسخ گفت که او ملزم به پیروی از احکام قبلی، از جمله احکام دادگاه عالی ایالتی است که پیکربندی منطقه پنجم کنگره فلوریدا را تایید کرده بود. اسمیت همچنین به تاریخچه برده داری فلوریدا اشاره کرد که در همان شهرستان های فلوریدا شمالی که اکنون بخشی از ناحیه لاوسون بودند، متمرکز بود.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.