فرمانداران جمهوری خواه از وزارت دادگستری خواستند تا “قانون را اجرا کند” در حالی که معترضان در خارج از خانه های قضات تجمع می کنند.

سیاسی
0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

بحث در مورد اعتراضات در منازل قضات تنها یکی از گسل های سیاسی مبهم است که از افشای پیش نویس نظر اکثریت در هفته گذشته پدیدار شد. در حالی که جمهوری‌خواهان اعتراضات را غیرقانونی خوانده‌اند، دموکرات‌ها در نقطه‌ای چالش‌برانگیز قرار گرفته‌اند – از برخی قانون‌گذاران که به تظاهرات گذشته در اقامتگاه‌های خصوصی خودشان اشاره می‌کنند تا جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید که پیشنهاد می‌کند تا زمانی که تظاهرات مسالمت‌آمیز باشد خوب است.

“من می دانم که در حال حاضر خشم وجود دارد، حدس می زنم، در مورد تظاهراتی که تا به امروز مسالمت آمیز بوده است – و ما مطمئناً به تشویق آن – در خارج از خانه قضات ادامه می دهیم. و این موضع رئیس جمهور است.» ساکی روز سه شنبه گفت.

از میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت سنا گرفته تا استیو اسکالیس، گروه کر نمایندگان مجلس نمایندگان که دموکرات‌ها و کاخ سفید را محکوم می‌کنند، این هفته بلندتر شده است. جمهوری‌خواهان از اینکه دموکرات‌ها فعالیت‌های غیرقانونی را تشویق می‌کنند، وقتی تظاهرکنندگان در خارج از خانه‌های قاضی ساموئل آلیتو، قاضی جان رابرتز و قاضی برت کاوانا تجمع می‌کنند، ابراز رضایت می‌کنند. یانگکین به ویژه با واکنش شدید اعضای حزب خود در روز سه‌شنبه مواجه شد، زمانی که محافظه‌کاران از فرماندار جدید جمهوری‌خواه خواستند پس از توئیت‌هایی مبنی بر اینکه پلیس ایالت به دقت اعتراضات را زیر نظر دارد، اقدامات بیشتری انجام دهد.

شادی آور چاک گراسلی از آیووا، جمهوری خواه ارشد کمیته قضایی سنا، روز چهارشنبه نامه خود را به گارلند ارسال کرد و از وزارتخانه درخواست کرد که «حفاظت» از قضات را در اولویت قرار دهد.

گراسلی نوشت: «رئیس‌جمهور ممکن است اعتراضات، شورش‌ها و تحریک خشونت را صرفاً یک شور توصیف کند. اما این تلاش ها برای نفوذ و ارعاب اعضای قوه قضاییه فدرال توهین به استقلال قضایی است. هیچ فرد منصفی نمی تواند این موضوع را زیر سوال ببرد که «چنین رفتاری ذاتاً روند قضایی را تهدید می کند».

آنتونی کولی، سخنگوی وزارت دادگستری، بعدازظهر چهارشنبه گفت که گارلند “به اطلاع رسانی در مورد مسائل امنیتی” مرتبط با دادگاه و قضات ادامه می دهد.

«دادستان کل دستور داد @USMarshalsHQ برای کمک به تضمین ایمنی قضات با ارائه پشتیبانی اضافی از مارشال دیوان عالی و پلیس دیوان عالی، کولی در توییتر گفت.

یکی دیگر از عوامل پیامد در روز چهارشنبه در کاپیتول هیل ادامه یافت، زمانی که سنا بار دیگر با 49 رای موافق در برابر 51 رای مخالف در پیشبرد قانون حقوق سقط جنین شکست خورد. شادی آور جو منچین (DW.Va.) و همه جمهوری خواهان به تلاش عمدتا نمادین برای تدوین حقوق رای منفی دادند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.