غرب در قرنطینه روسیه شکست خورده است

اقتصادی
0 0
Read Time:8 Minute, 1 Second

این مقاله نسخه ای از خبرنامه Swamp Notes است. ثبت نام اینجا تا هر دوشنبه و جمعه خبرنامه را مستقیماً به صندوق ورودی خود ارسال کنید

یکی از ناامیدکننده‌ترین جنبه‌های بحث اوکراین در آمریکا، میزان خودفریبی آن درباره وحدت جهانی است. فرض نادرست است.

ولادیمیر پوتین مورد منفور و ترس بیشتر غرب است، درست همانطور که ولدیمیر زلنسکی را شیر می‌دانند. اما بیشتر بقیه به غرب نپیوسته اند. زمانی که اندونزی میزبان نشست گروه 20 در ماه نوامبر باشد، علی رغم درخواست واشنگتن برای اخراج روسیه، پوتین در آنجا حضور خواهد داشت. تنها چهار نفر از 55 رهبر آفریقایی در سخنرانی مجازی زلنسکی در اتحادیه آفریقا شرکت کردند، اتحادیه آفریقا در نهایت موافقت کرد که او می تواند پس از 10 هفته درخواست با آنها صحبت کند. هر اجلاس یک جشنواره فیلم وسترن نیست، جایی که زلنسکی به یک عنصر اصلی تبدیل شده است. و همه با نظر نهاد سیاست خارجی ایالات متحده که پوتین در حال به راه انداختن یک جنگ وجودی علیه دموکراسی است، موافق نیستند. من نیازی به متقاعد کردن پیامدهای تاریک برنامه امپراتوری اواخر پوتین و لزوم شکست او ندارم. اما من یک دیپلمات هندی، یک مصرف کننده آفریقایی یا یک واردکننده انرژی آمریکای لاتین نیستم. غرب جهان نیست و جهان غرب نیست. شگفت آور است که باید بر چنین حقیقت گرایی تأکید کرد.

در اینجا قانون شماره یک از آغازگر نانوشته من در مورد دیپلماسی جهانی است: از نگاه کردن به ناف خودداری کنید. دیپلماسی خوب مسائل را از دیدگاه های دیگر می بیند و آنها را در نظر می گیرد. من می ترسم که ایالات متحده و غرب به طور کلی یک واقعیت اساسی بزرگ را در واکنش جهانی به بربریت پوتین از دست بدهند: جنگ اوکراین تقاضا برای جهانی چند قطبی را افزایش می دهد، چیزی که بسیار متفاوت از آنچه ما به خود می گوییم.

بیشتر کشورهای غیر غربی خواهان خودمختاری استراتژیک هستند. آنها ممکن است از تصاویر بوچا و ماریوپل ناراحت شوند، همانطور که ما از فیلم های پاکسازی قومی در میانمار یا بمباران شهرهای سوریه ناراحت هستیم. این بدان معنا نیست که آنها منافع خود را به حالت تعلیق در می آورند تا از وقوع آن جلوگیری کنند، بیشتر از زمانی که دیگران فریاد کمک می زنند. برای بسیاری از نقاط جهان، اوکراین فقط یک تراژدی انسانی دیگر است. این واقعیت که غرب آن را وجودی می بیند، ناراحت کننده است. آفریقایی‌ها، اعراب و آمریکای لاتین می‌دانند که وقتی بین آرمان‌ها و منافع ایالات متحده تضاد می‌شود، عموماً دومی پیروز می‌شود. ما باید در مورد قضاوت کسانی که مبادلات مشابهی انجام می دهند، محتاط باشیم.

جهان جنگ اوکراین را در درجه اول از دو جهت احساس می کند – قیمت غذا و انرژی بالاتر. پس از یک بیماری همه گیر که در آن رشد بازارهای نوظهور سقوط کرد و در آن نسبت بدهی آنها به تولید ناخالص داخلی افزایش یافت، تورم در کالاهای اساسی آخرین چیزی است که آنها به آن نیاز دارند. اگر به افزایش نرخ های بهره ایالات متحده نیز اضافه کنید، ما به بحران پرداخت های بازارهای نوظهور بعدی و افزایش بی ثباتی سیاسی خواهیم رسید. ما نمی توانیم کشورهایی مانند هند و برزیل را به خاطر خرید نفت روسیه با تخفیف سرزنش کنیم. همچنین نباید تعجب کنیم که افراد زیادی برای غلات روسی وجود دارد. این واقعیت که پوتین هم صادرات غلات اوکراین را مسدود می کند و هم آنچه را که به دستش می رسد می دزدد، بازتابی وحشیانه در اخلاق مسکو است. اما محاسبه دیگران را تغییر نمی دهد. اقتصاد سخت بر اخلاق گرایی گنگ غلبه دارد. بالاخره جو بایدن در آستانه سفر به عربستان سعودی برای افزایش تولید نفت است. این دو اصل ظاهراً اصلی دولت بایدن را پاره می‌کند – کاهش سوخت‌های فسیلی و دوری از حکومت‌های خودکامه.

جدا شدن سریع غرب از روسیه در برابر محدودیت های ژئوپلیتیکی است. کشورهایی مانند چین و هند به ایجاد سیستم های پرداخت جایگزین و مسیرهای حمل و نقل برای کالاهای روسی کمک می کنند. آنها همچنین مانع از تلاش های غرب برای بیرون راندن روسیه از سیستم چندجانبه می شوند. بهترین پاسخ غرب به این امر ارائه نوعی وسعت به بازارهای نوظهور است که چین مدت ها پیش در آن پیشتاز بوده است. واشنگتن باید تلاش‌ها را برای تقویت امنیت غذایی جهانی، ترتیب دادن تجدید ساختار بدهی بازارهای نوظهور، و مجوز تولید واکسن کووید (یا بهتر است، تعلیق پتنت‌ها) در سراسر جهان را رهبری کند. اگر بخواهیم بقیه در مقابل روسیه ما را دنبال کنند، باید به خواسته آنها توجه کنیم. اینکه مکرراً به خود بگوییم که در جنگ روشنایی علیه تاریکی هستیم که در آن راه میانه ای وجود ندارد، یک استراتژی دیپلماتیک نیست. رعنا تو ناراحتی منو از ناولیت غربی شریک میکنی؟ اگر چنین است، درمان شما چیست؟

  • با این وجود، من این هفته در مورد ستون خود در مورد اینکه آیا دونالد ترامپ تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت (که معتقدم او باید باشد) موضعی اخلاقی گرفتم. ممکن است جلسات 6 ژانویه افکار عمومی ایالات متحده را متحول نکرده باشد، اما به دادستان کل ایالات متحده، مریک گارلند، مهمات بسیار بیشتری داده است. من می نویسم: «این یک قدم کوچک از باور به اسطوره های انتخاباتی دزدیده شده تا بلعیدن افسانه های تاریک تر است. “اگر مردم می توانند اتفاق 18 ماه پیش را انکار کنند، چقدر راحت می توان آنها را متقاعد کرد که مثلاً برده داری دروغ بوده است؟” برخی از مردم باتلاق ممکن است ناهار من با تیم اف تی با هیلاری کلینتون را از دست داده باشند، که سروصدا به پا کرد. باید آن را بخوانید تا دلیل آن را بدانید.

  • بایدن هنوز نمی تواند استراحت کند – و صحبت ها در مورد اینکه آیا او دوباره در سال 2024 نامزد خواهد شد یا می تواند بلندتر شود. این قطعه مجله نیویورک توسط گابریل دبندتی – “باید یک برنامه پشتیبان وجود داشته باشد. یک طرح پشتیبان وجود دارد، درست است؟ ” – نگاهی جامع به تمام سناریوهای پر از مشکلات است.

  • در نهایت، همکار ما، مارتین ولف، در آخرین ستون خود – «اشتباهات بزرگ ضد جهانی‌سازان»، از جهانی‌سازی و منطق اساسی اقتصادی دفاع کرد. تنها بحث من این است که او در این تور افق بزرگ به گرمایش جهانی نپرداخته است.

رعنا فروهر پاسخ می دهد

اد، من تا حدودی نادر با شما اختلاف نظر دارم. من فکر نمی‌کنم سیاست‌گذاران ایالات متحده در مورد این واقعیت که ما به سمت دنیای چندقطبی پیش می‌رویم، ساده‌لوح نباشند. در واقع، این فرض کاری تقریباً همه کسانی است که با آنها صحبت می کنم. نوع لفاظی‌هایی که شما به آن اشاره می‌کنید، در مورد روشنایی و تاریکی، خیر و شر، چیزی است که من به عنوان روابط عمومی سیاسی در نظر می‌گیرم – مطالب سخنرانی برای توده‌ها.

در پشت صحنه، نماینده تجاری ایالات متحده در حال ایجاد یک سیاست تجارت جهانی چند قطبی است (همانطور که در اینجا نوشتم). جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا اذعان می کند که موسسات برتون وودز برای دنیای چند قطبی منسوخ شده اند. سیاست گذاران مالی با دنیای مالی چند قطبی جدید دست و پنجه نرم می کنند. و همه کسانی را که در واشنگتن و C-suite می شناسم، در تلاشند تا بفهمند چگونه بسیاری از بازیگران دولتی و خصوصی از کشورها، شهرها و جوامع مختلف، اغلب به صورت برابر، در این دنیای جدید مشارکت خواهند کرد.

اینکه چند قطب وجود خواهد داشت و چه کسی آنها را رهبری خواهد کرد، قطعا قابل قبول است. اما من لفاظی را با درک سیاستگذاران از واقعیت اشتباه نمی‌گیرم.

بازخورد شما

و حالا یک کلمه از باتلاقان ما. . .

در پاسخ به ‘آیا می توانیم مردم را در مورد گرمایش جهانی بیدار کنیم؟‘:
«واقعیت دنیا این است که مردان خودخواه، ثروتمند و سفیدپوست همچنان در راس امور هستند. برای ایجاد تغییر بزرگ نیاز به ایجاد انگیزه در آنها دارد. دهه‌ها تجربه به ما می‌گوید که انگیزه آنها داستان‌های حیوانات در حال انقراض یا افراد فقیر آواره نیست.

برای حل این مشکل، چیزی را پیدا کنید که آنها به آن اهمیت می دهند که تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار می گیرد. شاید گلف آن – زمین اصلی در سنت اندروز ساحلی است: اگر این تاریخ با بالا آمدن سطح دریا فرسوده شود، آیا گلف همچنان گلف است؟ شاید این ورزش های اصلی باشد – آیا بیسبال و فوتبال هنوز واقعی هستند اگر فقط در داخل خانه یا آلاسکا بازی شوند؟ ” – فیل ویلوبی، سیاتل، واشنگتن

«مشاهده شما مبنی بر اینکه فداکاری در دستور کار کسی نیست، فقط در مورد ایالات متحده صدق نمی کند. فراتر از گروه‌های حاشیه‌ای، در اتحادیه اروپا نیز در ذهن کسی نیست. به اعتقاد من یک دلیل این است که خارج از جنگ، مدیریت فداکاری مناسب دموکراسی ها نیست. چالش این است که درد به طور مساوی در سراسر جامعه توزیع شود تا شهروندان سهم خود از درد را نسبت به دیگران عادلانه درک کنند. این تا حدودی شبیه ایجاد یک سیستم مالیاتی منصفانه است، تنها با دشواری اضافه اعمال آن به جای یک کیک در حال رشد، برای کوچک شدن. ” – آرن باومن، برلین، آلمان

بازخورد شما

ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. می‌توانید به تیم در [email protected] ایمیل بزنید، با اد در [email protected] و رانا در [email protected] تماس بگیرید و آنها را در توییتر دنبال کنید. @RanaForoohar و @EdwardGLuce. ممکن است گزیده ای از پاسخ شما را در خبرنامه بعدی ارائه کنیم

FirstFT آمریکا – انتخاب ما از بهترین اخبار جهانی، نظر و تحلیل از FT و بقیه وب. ثبت نام اینجا

بدون پوشش – رابرت آرمسترانگ مهم ترین روندهای بازار را تشریح می کند و در مورد چگونگی پاسخ بهترین ذهن های وال استریت به آنها بحث می کند. ثبت نام اینجا

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.