غذا: شکرگزاری مورد نیاز به عنوان برداشت قوی داس قیمت گندم

اقتصادی
0 0
Read Time:2 Minute, 24 Second

قیمت مواد غذایی در حال افزایش است. کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا می‌گوید در بریتانیا با بالاترین نرخ از سال 2008 افزایش می‌یابد. با این حال، خبرهای خوبی از یک منبع بی‌امید وجود دارد. برداشت محصول روسیه گندم را ارزان‌تر کرده است. قیمت آتی گندم شیکاگو با کاهش دو پنجمی نسبت به اوج خود در ماه مارس، به 8.03 دلار در هر بوشل، به همان جایی که در ژانویه بود، بازگشت.

بازدهی بالا از سبد نان روسیه – همراه با از سرگیری نسبی صادرات اوکراین – آنچه را که فشار ویرانگر را تهدید می کرد تسکین داده است. روسیه و اوکراین معمولاً به ترتیب یک پنجم و یک دهم صادرات جهانی را به خود اختصاص می دهند.

این اختلال، کشورهایی مانند مصر را تهدید می‌کند، مصری که بخش عمده‌ای از واردات خود به جنگجویان وابسته است. این کشور توانسته است هفت ماه ذخایر گندم ایجاد کند، البته با قیمت های بالاتر – که با قدرت دلار تشدید شده است – نسبت به بودجه تعیین شده.

جنگ تنها عاملی نیست که با قیمت ها ویران می کند. خشکسالی باعث کاهش بازده بسیاری از محصولات می شود. به گفته شرکت مشاوره Agritel، فرانسه، بزرگترین تولید کننده غلات اتحادیه اروپا، به سمت بدترین برداشت ذرت خود در قرن حاضر می رود. شرایط گرم و خشک نیز غرب میانه ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داده است.

هزینه های بالای گاز تولید کود را محدود می کند. این موضوع کمبود مواد غذایی را در آفریقا تشدید می کند.

گندم به طور معمول تنها یک دهم قیمت یک قرص نان را تشکیل می دهد. سایر هزینه های مارپیچی عوامل بزرگ تری در افزایش قیمت مواد غذایی هستند. در ماه آوریل، آسوشیتد بریتیش فودز اعلام کرد که با افزایش 25 درصدی قیمت قفسه نان کینگزمیل به 1.10 پوند، تورم “عظیم” قیمت نهاده را بهبود بخشیده است. نانوا هشدار داد که افزایش بیشتر پس از تهاجم در برنامه است.

به گفته کپیتال اکونومیکس، تورم قیمت مواد غذایی معمولاً حدود 9 ماه از قیمت جهانی کالاهای کشاورزی عقب است. بخشی از تقصیر افزایش نرخ تورم مواد غذایی از زیر صفر در سال 2021 به 12.6 درصد در ژوئیه را می توان به دلیل افزایش قیمت کالاها در سال گذشته دانست. این مشاوره افزایش بیشتر تورم قیمت مواد غذایی را به بیش از 13 درصد پیش بینی می کند. این بالاترین نرخ حداقل از سال 1989 خواهد بود.

قیمت جهانی مواد غذایی در سال 2023 کاهش خواهد یافت مورگان استنلی. تاثیر جنگ اوکراین بر قیمت انرژی و کود همچنان ادامه خواهد داشت. با این حال، جهان باید از کشاورزان سختکوش در جنگ روسیه و اوکراین برای یک خبر خوب نادر سپاسگزار باشد.

تیم Lex علاقه مند به شنیدن بیشتر از خوانندگان است. نظر شما در مورد عرضه غذا در جهان چیست؟ وضعیت در حال حاضر کمتر از پیش بینی برخی پیش بینی ها وخیم است. لطفا نظر خود را در بخش نظرات زیر به ما بگویید.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.