شرکت بزرگ مرتبط با بایدن در میان اعتراض اتحادیه از استارباکس جدا شد

سیاسی
0 0
Read Time:5 Minute, 0 Second

کار SKDK برای استارباکس در حالی انجام می شود که حزب دموکرات در حال بررسی این است که آیا مشاوران خود را از مشارکت در فعالیت های ضد اتحادیه منع کند یا خیر. اگرچه این شرکت مشاوره گفت که به استارباکس در مورد مسائل کارگری کمکی نکرده است، اما کار آن برای این شرکت به طور بالقوه می تواند محور قاطعانه دولت بایدن برای حمایت از تلاش های اتحادیه در سراسر نیروی کار را پیچیده کند.

دان قرار است پس از خدمت در دولت در آغاز دوره ریاست جمهوری خود در سال گذشته و پس از کار در کمپین انتخاباتی بایدن، به عنوان مشاور ارشد و دستیار رئیس جمهور جو بایدن به کاخ سفید بازگردد. او دوباره به تعدادی دیگر از دانش آموختگان SKDK ملحق شد که در دولت نیز حضور دارند، از جمله کیت برنر، معاون مدیر ارتباطات کاخ سفید، و هربی زیسکند، مشاور ارشد ارتباطات معاون رئیس جمهور کامالا هریس.

استارباکس در حال حاضر با تعدادی از اتهامات انتقام جویی مواجه است از کارگرانش همین روز جمعه، هیئت ملی روابط کار شکایتی صادر کرد در دفتر بوفالو، نیویورک، متوجه شد که این شرکت قانون ملی روابط کار را نقض کرده است، که به اکثر کارمندان بخش خصوصی حق تشکیل یا پیوستن به اتحادیه ها را می دهد. استارباکس را تکذیب کرده است در شکایت

به گفته جیل زاکمن، شریک SKDK و استارباکس ماه گذشته به رابطه خود پایان دادند. زاکمن در بیانیه‌ای بر حمایت شرکت از استارباکس تاکید کرد و به طور مستقیم به اختلافات کارگری آن اشاره نکرد.

او در این بیانیه گفت: “استارباکس یکی از مشتریان قدیمی SKDK بوده است و ما این شرکت را تحسین می کنیم.” «در طول سال‌ها، ما راهنمایی‌هایی را در مورد تنوع، حقوق صاحبان سهام، و شمول شرکت‌ها ارائه کردیم، به‌ویژه پس از دستگیری دو مرد سیاه‌پوست در سال ۲۰۱۸ در یک فروشگاه فیلادلفیا، واکنش شرکت به قتل جورج فلوید در سال ۲۰۲۰، و حمایت آن از کارمندانش در جریان اوج کووید.”

زاکمن از پاسخ دادن به این سوال که آیا تلاش های گزارش شده استارباکس برای سرکوب اتحادیه کارمندانش دلیل جدایی از آنچه او «مشتری دیرینه» می خواند، خودداری کرد. او بعداً اضافه کرد که این شرکت روی مسائل کارگری برای استارباکس کار نمی کند.

جیمی رایلی، سخنگوی استارباکس، گفت SKDK کسی نیست که تصمیم به پایان دادن به “رابطه دیرینه” بگیرد.

هفته گذشته، بایدن، هریس و مارتی والش، وزیر کار، در کاخ سفید با سازمان دهندگان اتحادیه، از جمله لورا گارزا، نماینده کارگران استارباکس، دیدار کردند. بر اساس متنی که کاخ سفید از این نشست منتشر کرد، بایدن در آنجا از رهبری شرکت کنندگان تشکر کرد.

در همان روز، در نامه ای به استیو ریکتی، مشاور ریاست جمهوری، ای جی جونز دوم، معاون ارشد استارباکس، گفت که شرکت «عمیقاً نگران» است که کارگران یونایتد به جلسه دعوت شده است، در حالی که نمایندگان رسمی استارباکس دعوت نشده اند. او به مزایا و پاداش کارکنان شرکت اشاره کرد و افزود که استارباکس “دیدگاه بسیار مثبت تری” برای کارمندان و شرکت خود دارد.

“من درخواست فرصتی برای ملاقات با شما و آوردن یک گروه متنوع و نماینده از شرکای استارباکس از سراسر کشور به کاخ سفید دارم تا بتوانند نقطه نظرات و تجربیاتی را به اشتراک بگذارند که بسیار متفاوت از آنچه توسط کارگران متحد ارائه شده است.” جونز نوشت.

در پاسخ به سوالی درباره کار SKDK با استارباکس، رهبر کمیته سازماندهی کارگران استارباکس، میشل آیزن، در بیانیه‌ای گفت: «با آشکار شدن بیشتر رفتار ضد اتحادیه استارباکس، خوشحالم که می‌بینم افراد بیشتری شروع به برگزاری این کار کرده‌اند. استارباکس مسئول اعمال خود است.»

رابطه کاخ سفید با SKDK در گذشته موضوع انتقاد بوده است. دان قبلاً با حقوقی درست کمتر از آستانه ای که او را ملزم به افشای مشتریان می کرد، وارد دولت شد. و برخلاف لابی‌های فدرال ثبت‌شده، که باید برخی اطلاعات را به صورت عمومی به اشتراک بگذارند، فهرست مشتریان شرکت تا حد زیادی مبهم است.

جف هاوزر، بنیانگذار گروه ناظر پروژه درهای گردان، «تضاد ذاتی منافع را وجود دارد، به دنبال مشاوره از افرادی که به دنبال منحرف کردن دولت از انجام وظایفش هستند».

هاوزر گفت: “ما نمی دانیم SKDK چند مشتری شرکتی دیگر دارد که باید مورد بررسی اجرایی قرار گیرند و آیا دولت بایدن تا آنجایی که قانون اجازه می دهد تمام این فرصت های اجرایی را دنبال خواهد کرد یا خیر.”

یکی از مقامات کاخ سفید در بیانیه‌ای بر پایبندی بایدن به حقوق اتحادیه تاکید کرد و به دیدار اخیر با رهبران اتحادیه‌ها و سیاست‌های اخلاقی دولت اشاره کرد.

اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید گفت: «رئیس‌جمهور معتقد است که هر کارگری باید حق انتخابی برای پیوستن به یک اتحادیه داشته باشد و در تمام دوران حرفه‌ای خود برای این حق مبارزه کرده است و در عین حال با سرنگونی اتحادیه مخالفت کرده است.» و کارشناسان این دولت را به دلیل داشتن قوی ترین سیاست های اخلاقی در تاریخ آمریکا تحسین کرده اند.

رابطه SKDK با استارباکس تنها موردی نیست که در آن یک شرکت مشاوره دموکرات با یک مشتری در بحبوحه فعالیت های ادعایی ضد اتحادیه آن مشتری کار کرده است. گروه استراتژی جهانی، که شریک نظرسنجی طرفدار بایدن، اولویت های سوپر PAC ایالات متحده بود، هفته گذشته به رابطه خود با آمازون پایان داد. برخلاف SKDK، GSG در واقع به آمازون کمک کرد تا از تلاش‌های اتحادیه‌سازی در انبار استیتن آیلند جلوگیری کند. که عذرخواهی کرد.

SKDK همچنین با آمازون کار کرده است و به غول خرده فروشی آنلاین کمک کرده است تلاش برای ایجاد یک دفتر مرکزی در شهر نیویورک، که شرکت در نهایت آن را رها کرد. به گفته یکی از افراد آشنا با این ترتیب، آمازون همچنان از سال 2021 مشتری SKDK بود. زاکمن وقتی در مورد کار SKDK با آمازون سؤال شد، از اظهار نظر خودداری کرد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.