سوناک تلاش می کند فاصله را با رقیب خود در رقابت رهبری بریتانیا کم کند

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

لندن: ریشی سوناک، یکی از دو مدعی برای جایگزینی نخست وزیر بریتانیا، بوریس جانسون، روز دوشنبه (1 اوت) از تصمیم خود مبنی بر خروج از دولت و کمک به پایان دادن به رهبری رسوایی جانسون دفاع کرد.

متحدان جانسون سوناک را به دلیل کناره‌گیری از سمت رئیس خزانه‌داری بریتانیا در ماه گذشته به خیانت متهم می‌کنند که دولت در میان رسوایی‌های اخلاقی دست و پنجه نرم می‌کرد و با استعفا نامه‌ای گفت: «ما نمی‌توانیم به این شکل ادامه دهیم». بیش از 50 وزیر دولت استعفا کردند و جانسون چاره ای جز استعفا از رهبری حزب محافظه کار باقی نگذاشت.

نظرسنجی‌های اعضای محافظه‌کار نشان می‌دهد که لیز تراس، وزیر امور خارجه، در رقابت برای جانشینی جانسون به عنوان رهبر حزب، از سوناک پیشی گرفته است. برگه های رای پستی از روز دوشنبه به خانه های حدود 180000 عضو حزب که برنده را تعیین می کنند، می رسد. رهبر جدید در 5 سپتامبر معرفی می شود و به طور خودکار نخست وزیر می شود.

سوناک گفت که منتقدان او “با عینک های رز رنگی به چند ماه گذشته دولت نگاه می کنند.” او گفت: “دولت خود را در سمت اشتباه یک موضوع اخلاقی بسیار جدی دید.”

جانسون در سال 2019 محافظه‌کاران را به یک اکثریت پارلمانی رهبری کرد، اما از آن زمان با رسوایی‌هایی مواجه شد و به دلیل احزابی که قوانین قرنطینه COVID-19 را زیر پا گذاشتند، توسط پلیس جریمه شد. او ماه ها به قدرت چسبیده بود اما سرانجام در 7 ژوئیه پس از یک رسوایی بیش از حد – انتصاب یک سیاستمدار متهم به آزار جنسی – وزرای او را به استعفای دسته جمعی واداشت.

سوناک به عنوان وزیر با تجربه ای که می تواند کشور را در تلاطم اقتصادی ناشی از همه گیری و جنگ در اوکراین هدایت کند، شرکت می کند. او کاندیدای مورد علاقه در میان قانونگذاران محافظه کار بود که میدان کاندیداها را از 11 نامزد اولیه کم کرد.

اما به نظر می رسد تراس اکنون شتاب بیشتری دارد و با وعده هایش برای کاهش مالیات ها و بوروکراسی دولتی، حمایت چندین قانونگذار برجسته و وزرای کابینه را به دست آورده است.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.