سوئیس به مالیات جریان، آژانس مرزی اروپا رأی می دهد

اخبار خارجی
0 0
Read Time:2 Minute, 5 Second

زوریخ: رأی دهندگان سوئیسی روز یکشنبه (15 مه) تصمیم می گیرند که آیا سرویس های پخش جهانی ویدیو از فیلمسازان سوئیسی حمایت کنند و در یک همه پرسی که روابط با اتحادیه اروپا را آزمایش می کند، پول بیشتری برای آژانس امنیت مرزی Frontex اروپا خرج کنند.

در همه پرسی الزام آور در مورد آنچه “Lex Netflix” نامیده می شود، رای دهندگان خواهند گفت که آیا سرویس های پخش بین المللی باید 4 درصد از درآمدی را که در سوئیس به دست می آورند در تولید فیلم محلی سرمایه گذاری کنند، همانطور که پخش کنندگان داخلی اکنون انجام می دهند. علاوه بر این، 30 درصد از محتوای سرویس‌های استریم باید از فیلم‌ها یا سریال‌های تولید شده در اروپا تشکیل شود.

مخالفان می گویند این قانون – با حمایت دولت و مجلس – می تواند عرضه محتوای جهانی را کاهش دهد و خدمات پخش را به افزایش قیمت ها وادار کند.

سخنگوی نتفلیکس گفت: “ما بیشترین احترام را برای تصمیم گیری دموکراتیک مردم سوئیس قائل هستیم و منتظر نتیجه همه پرسی خواهیم بود.”

دولت تخمین می‌زند که اگر رای‌دهندگان با افزایش کمک مالی و پرسنل سوئیس برای گسترش فرانتکس موافقت کنند، سوئیس تا سال 2027 سالانه 61 میلیون فرانک سوئیس (61.5 میلیون دلار آمریکا) پرداخت خواهد کرد که از 24 میلیون در سال 2021 بیشتر است.

اما اگر مخالفان – که فرونتکس را به نقض حقوق بشر در رفتار با پناهندگان متهم می کنند – راه خود را پیدا کنند، ممکن است پیامدهای مالی فراتر از آن داشته باشد.

در صورت شکست این اقدام، می‌تواند سوئیس را از منطقه سفر بدون پاسپورت 26 عضوی شینگن و سیستم هماهنگی درخواست‌های پناهندگی دوبلین مجبور کند.

ایلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا، در این باره گفت: “من از تصمیم سوئیس برای خروج از شنگن بسیار متأسف خواهم بود. اما عضویت در شینگن بر اساس یک توافق بین المللی است. و اگر سوئیس تصمیم بگیرد به تعهدات خود تحت این توافق نامه احترام نگذارد، باید عواقبی داشته باشد.” مقاله تبلیغاتی روزانه

نظرسنجی gfs.bern برای پخش کننده SRF نشان داد که 69 درصد از تأمین مالی فرانتکس حمایت می کنند و 25 درصد مخالف هستند. قانون فیلم قرار بود با 56 درصد حمایت در مقابل 41 درصد مخالف.

نظرسنجی از 6315 رای دهنده واجد شرایط که در اواخر آوریل انجام شد، دارای 2.8 درصد خطا بود.

رای دهندگان همچنین تحت سیستم دموکراسی مستقیم سوئیس تصمیم خواهند گرفت که آیا برداشت اعضای بدن برای پیوند را آسان تر کنند یا خیر، که انتظار می رود تصویب شود.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.