سهام های اروپایی به دلیل نگرانی های کاهش رشد ضعیف شدند

اقتصادی
0 0
Read Time:3 Minute, 18 Second

بازارهای سهام اروپا روز چهارشنبه پایین آمدند و قیمت اوراق قرضه دولتی افزایش یافت، زیرا معامله گران نشانه های جدیدی از رکود اقتصادی را بررسی کردند.

شاخص سهام منطقه ای Stoxx Europe 600 در معاملات صبحگاهی 1.2 درصد کاهش یافت که به معنای توقف سه روزه افزایش بود. Dax آلمان 2 درصد سقوط کرد و FTSE 100 0.5 درصد در لندن کاهش یافت.

این حرکت‌ها به دنبال زیان‌های سنگین یک شبه برای شاخص‌های اصلی سهام وال استریت در ایالات متحده، پس از گزارش ضعیف اعتماد مصرف‌کننده در ایالات متحده، نگرانی‌ها را در مورد رکود افزایش داد.

معاملات آتی حاکی از آن بود که شاخص سهام S&P 500 در معاملات اولیه نیویورک 0.2 درصد دیگر کاهش خواهد یافت، و قراردادهای Nasdaq 100 0.3 درصد کاهش یافت.

بانک‌های مرکزی برای مقابله با تورم بالا و مداوم با افزایش شدید نرخ بهره حرکت کرده‌اند که این نگرانی‌ها را برانگیخته است که سیاست سخت‌گیرانه‌تر هزینه‌های مشاغل و خانوارها را محدود می‌کند.

تروور گریتهام، رئیس این شرکت می‌گوید: «ما قبلاً داده‌های ضعیف زیادی از بازار مسکن ایالات متحده داشته‌ایم، داده‌های ضعیفی درباره اعتماد مصرف‌کننده از سراسر جهان به دلیل افزایش قیمت‌ها دریافت کرده‌ایم، و سرمایه‌گذاری تجاری تمایل دارد به مصرف‌کننده واکنش نشان دهد.» چند دارایی در مدیریت دارایی سلطنتی لندن.

داده‌های منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که تورم اسپانیا در ژوئن به بالاترین حد خود در 37 سال گذشته یعنی 10 درصد رسید که نسبت به 8.5 درصد در ماه می و بسیار بالاتر از انتظارات 8.7 درصدی اقتصاددانان بود. داده های قیمت مصرف کننده آلمان بعداً در جلسه منتشر خواهد شد.

در بازارهای اوراق قرضه دولتی، با افزایش قیمت اوراق بهادار بدهی معیار، بازده اسکناس 10 ساله خزانه داری ایالات متحده 0.05 واحد درصد کاهش یافت و به 3.16 درصد رسید. بازده 10 ساله Bund آلمان با 0.04 درصد کاهش به 1.6 درصد رسید.

بازده اوراق قرضه که به طور معکوس نسبت به قیمت آنها حرکت می کند، همزمان با پیش بینی نرخ بهره و تورم افزایش می یابد. اما انتظارات بازار در مورد یک رکود احتمالی باعث افزایش قیمت در هفته های اخیر شده است.

پس از اینکه فدرال رزرو نرخ اصلی وجوه خود را در این ماه به میزان بسیار زیاد 0.75 درصد افزایش داد، چندین تن از سیاستگذاران آن در ماه ژوئیه افزایش مشابهی را مطرح کردند. بانک مرکزی اروپا که از سال 2014 با نرخ های بهره منفی برای تقویت فعالیت های اقتصادی آزمایش کرده است، انتظار می رود نرخ سپرده اصلی خود را تا سپتامبر به بالای صفر برساند.

بازارهای آتی اکنون نرخ بهره معیار فدرال رزرو را تا اوایل سال 2023 به 3.5 درصد افزایش می دهند که از برآوردهای 3.9 درصدی دو هفته پیش کمتر است – نشان دهنده کاهش انتظارات از میزان کاهش هزینه های استقراض توسط بانک های مرکزی است.

محدوده هدف معیار فعلی فدرال رزرو بین 1.50-1.75 درصد است.

نیتش شاه، رئیس بخش کالاها و تحقیقات اقتصاد کلان اروپا در ارائه‌دهنده صندوق قابل معامله در بورس WisdomTree، گفت: «مردم می‌ترسند در این دوره که بانک‌های مرکزی نرخ‌ها را به شدت افزایش می‌دهند، تقاضا چقدر کاهش یابد.

گیلهم ساوری، رئیس بخش تخصیص کلان و پویا در Unigestion، اضافه کرد: “با ریسک رکود بالاتر، اوراق قرضه می تواند به پرتفوی شما کمک کند زیرا می توانید در سال های آینده نرخ بهره را کاهش دهید.”

در سایر بازارها، نفت خام برنت 0.5 درصد افزایش یافت و به 118.59 دلار در هر بشکه رسید زیرا نگرانی ها در مورد کاهش تقاضای جهانی تحت الشعاع پیش بینی ها از کسری عرضه بود زیرا کشورهای غربی محدودیت های خود را بر صادرات روسیه افزایش می دهند.

در آسیا، شاخص سهام هانگ سنگ هنگ کنگ 1.9 درصد سقوط کرد در حالی که زیرشاخص سهام فناوری آن 3.3 درصد کاهش یافت.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *