“سرخوردگی بسیار زیادی وجود دارد”: ترامپ جمهوری‌خواهان را مجبور می‌کند دوباره…

سیاسی
0 0
Read Time:6 Minute, 10 Second

برخی از جمهوری خواهان ارشد این تشویش و نگرانی فزاینده را تصدیق می کنند، زیرا واضح تر شده است که ترامپ ممکن است برخی از حساس ترین اسرار آمریکا را در زیرزمینی ناامن انبار کرده باشد – و حتی زمانی که آرشیو ملی و وزارت دادگستری تلاش کردند آنها را بازیابی کنند، از تحویل آنها خودداری کردند. یکی از اعضای ارشد جمهوری خواه برای جمع آوری کمک های مالی که از او خواسته شد وضعیت روحی اهداکنندگان را توضیح دهد، گفت: “سرخوردگی بسیار زیادی وجود دارد.”

این گردآورنده کمک مالی افزود: “سوال این است که آیا تمایلی برای ابراز این ناامیدی وجود دارد.” من جواب آن را نمی دانم. اما ناامیدی واقعی وجود دارد، و به استثنای افرادی که آنقدر احمق هستند که نیاز به ناامیدی را درک نمی کنند، تقریباً جهانی است.

دفاع‌های سخت و ناامیدی خصوصی برای برخی از جمهوری‌خواهان در دوره ترامپ احساسات آشنا هستند. اما ریسک‌ها به‌ویژه در پاییز امسال بسیار زیاد است، زیرا پیش‌بینی‌ها از موج قرمز در مجلس به یک اکثریت کوچک‌تر حزب جمهوری‌خواه و سناتور کاهش می‌یابد. چاک شومر به نظر می رسد به طور بالقوه آماده باقی ماندن در کنترل سنا است.

در مصاحبه‌ها، برخی از فعالان حزب جمهوری‌خواه اصرار داشتند که در چرخه خبری فعلی احساس «آنجا، انجام شده» وجود دارد. دیوید کوچل، یکی از فعالان قدیمی آیووا و منتقد رئیس جمهور سابق، گفت به همین دلیل است که “همیشه برای احتیاط بیشتر توصیه می کند.” او احساس می‌کرد که پاسخ حزب جمهوری‌خواه ریشه در این اعتقاد دارد که پوشش رسانه‌ای ترامپ ذاتاً بیش از حد تحت فشار است.

او گفت: «بعد از پنج سال از این ماجرا، من فکر می‌کنم بسیاری از این اعضای جمهوری‌خواه از همه این‌ها خسته شده‌اند و فقط با مشت جواب می‌دهند. در این مرحله پاولویی است. آن‌ها به رسانه‌هایی که فکر می‌کنند همیشه نسبت به ترامپ بی‌انصافی می‌کنند، ضربه می‌زنند و هیچ‌کدام از این موارد به اندازه‌ای که در مطبوعات گفته می‌شود بد نیست. آنها قرار نیست قورباغه او را از مارآ لاگو بیرون کنند.»

اما مسائل کنونی پیش روی ترامپ از جنبه های مهم نیز متفاوت است. برای شروع، او دیگر اختیارات ریاست جمهوری را ندارد. و غیر مشخص تر، او تا کنون از کانون توجه دوری کرده است.

در هفته‌های پس از جستجوی مار-آ-لاگو، رئیس‌جمهور سابق از پخش آنتن خبری نبود و حتی از حضور در برنامه‌های دوستانه خودداری کرد. در عوض، او دفاع شخصی خود را در سایت رسانه اجتماعی Truth Social و از طریق سوپر PAC خود Save America به باد انتقاد گرفته است.

با این حال، هر چه بیشتر برای خود صحبت کند، دردسرهای سیاسی بیشتری برای جمهوری خواهان ایجاد می کند. روز دوشنبه، او صراحتاً پیشنهاد کرد که به عنوان «برنده برحق» در انتخابات 2020 که منصفانه توسط بایدن به دست آمد، انتخاب شود یا اینکه تصمیم گرفته شود که رای به طور غیرقابل جبرانی به خطر بیفتد. او پیشنهاد کرد که در مورد دومی انتخابات انجام شود.

انتظار می‌رود ترامپ در اولین حضور علنی خود در راهپیمایی شنبه Save America در حمایت از نامزدهای مورد تایید در اسکرانتون، پنسیلوانیا در آخر هفته آینده به جستجوی FBI بپردازد.

یکی از افراد نزدیک به عملیات ترامپ گفت: «فکر می‌کنم مردم از او انتظار دارند که در فاکس، برنامه‌های رادیویی، برنامه‌های پربیننده، نیوزمکس، OAN، مصاحبه‌های یک به یک، و رسانه‌های برق آسا شرکت کند.» او رسانه‌ای نمی‌کند، اما جانشین‌ها آنجا هستند، وکلا آنجا هستند، که از نظر حقوقی هوشمندانه است.»

هنگامی که برای اولین بار اخباری مبنی بر ورود اف بی آی به خانه ترامپ در مارآ لاگو منتشر شد، بسیاری از جمهوری خواهان آن را یک شکار جادوگر با انگیزه سیاسی خواندند. اما حداقل در کاپیتول هیل، حامیان ترامپ شروع به پایین آمدن از سر و صدای اولیه ضد اف بی آی خود کرده و با آشکار شدن جزئیات بیشتر تحقیقات، انبوهی از توضیحات احتمالی را ارائه می دهند.

برخی از مدافعان گفتند، انبار کردن اسناد بسیار طبقه بندی شده توسط ترامپ در Mar-a-Lago خوب بود، زیرا املاک امن است. برخی دیگر گفتند که جستجوی FBI صرفاً منحرف کردن توجه از تورم و قیمت بنزین بود.

نماینده اوهایو مایک ترنرجمهوری خواه ارشد کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، مدعی شد در فاکس نیوز این جست‌وجو از اسناد طبقه‌بندی‌شده ناشی می‌شود که بیشتر به «مسئله حسابداری تا تهدید امنیت ملی» نزدیک است. شادی آور ران جانسون (R-Wis.) که در پاییز امسال با چالش سختی برای انتخاب مجدد مواجه است، استدلال کرد که «احتمالاً خطر بسیار بزرگتری برای امنیت ملی بر اساس کاری که هیلاری کلینتون انجام داد وجود دارد».

مانند جانسون، بسیاری از جمهوری خواهان به رقیب ترامپ در سال 2016 اشاره کردند که به دلیل نگهداری سوابق طبقه بندی شده در سرور ایمیل خصوصی مورد بازجویی قرار گرفت اما در نهایت پس از اینکه FBI نشان داد پرونده او فاقد عوامل تشدید کننده معمول در پرونده های قانون جاسوسی است، تحت پیگرد قانونی قرار نگرفت. اظهارات جانسون همچنین به نظر می‌رسید که گزارش‌های اخیر درباره دسترسی افراد غیرمجاز به مار-آلاگو – حتی شخص ترامپ – را نادیده می‌گیرد.

با این حال، سایر جمهوری خواهان به طرز ماهرانه ای از دفاع از ترامپ دور شده و به هشدار درباره آنچه ممکن است رخ دهد – همانطور که به طور فزاینده ای شک می شود – او را متهم کردند. شادی آور لیندسی گراهام (RS.C.)، که از تلاش‌ها برای شهادت در تحقیقات مرتبط با ترامپ جلوگیری می‌کند، در فاکس نیوز هشدار داد که هرگونه «پیگرد قانونی دونالد ترامپ به دلیل سوء استفاده از اطلاعات طبقه‌بندی شده» در نهایت منجر به «شورش در خیابان‌ها» خواهد شد.

در پس‌زمینه، خود ترامپ است که از جمهوری‌خواهان وفاداری می‌خواهد، ایالات متحده را کشوری «جهان سومی» اعلام می‌کند و حملات ناشی از نارضایتی‌اش را علیه وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی تشدید می‌کند، در حالی که تهدیدات خشونت‌آمیز علیه مخالفان او در حال افزایش است.

و قانونگذاران جمهوری خواه که این هفته برای حمایت از ترامپ به تلویزیون آمدند، اعضای ارشد کنفرانس و متحدان نزدیک هستند. وقتی کنگره در ماه آینده به واشنگتن بازمی‌گردد، کل حزب جمهوری‌خواه درگیر دژاووی سال 2017 با یک گروه مطبوعاتی کنگره است که به جای موضوعات محوری بایدن که حزب ترجیح می‌دهد به آن‌ها ضربه بزند، سؤالات ترامپ را مطرح می‌کند.

حتی اگر موضوع به دولت بایدن برمی‌گردد، رئیس‌جمهور در حال پشت سر گذاشتن دوره افزایش محبوبیت و موفقیت غافلگیرکننده در قانون‌گذاری است، در حالی که ترامپ به پیشنهاد احکام 2020 ادامه می‌دهد.

همین کافی است که حتی برخی از اعضای باتجربه تر جمهوری خواه را وادار کنیم که به ژیمناستیک بلاغی متوسل شوند تا برنده سال 2020 مسئولیت را برگردانند. شادی آور جونی ارنست (RIowa) روز دوشنبه دولت بایدن را متهم کرد که به دنبال صدور حکم جستجوی مارآ لاگو صرفاً برای آسیب رساندن به شانس جمهوری‌خواهان در ماه نوامبر است.

ارنست دوشنبه در فاکس نیوز گفت: «با همه بحران‌هایی که در این دولت اتفاق افتاده است، آنها به کمی حواس پرتی نیاز داشتند. “و این بود [a] فرصتی عالی برای این دولت برای حمله به رئیس جمهور ترامپ، به جای مشکلاتی که در دو سال گذشته ایجاد کرده اند، در مورد این حمله تلاش کند.

سام استین در این گزارش مشارکت داشت.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.