زلنسکی روسیه را به شکنجه و جنایات جنگی در بازپس گیری شمال شرق متهم می کند

اخبار خارجی
0 0
Read Time:1 Minute, 26 Second

کیو: رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی روز جمعه (16 سپتامبر) روسیه را به شکنجه و جنایات جنگی در شمال شرق اوکراین متهم کرد و عواقب پس از آن در مناطق بازپس گیری شده را به عقب نشینی روسیه از نزدیکی کیف ماه پیش تشبیه کرد.

او در مصاحبه‌ای در دفتر ریاست‌جمهوری خود به رویترز گفت که بسیاری از اوکراینی‌ها از جمله خانواده‌های کامل و افرادی که شکنجه شده‌اند در مکان‌هایی در شمال شرق دفن شده‌اند.

او گفت: “تا امروز، 450 نفر مرده دفن شده اند. اما دیگران هستند، دفن های جداگانه بسیاری از مردم. افراد شکنجه شده. کل خانواده ها در مناطق خاص.”

وی در پاسخ به این سوال که آیا مدارکی دال بر جنایات جنگی وجود دارد، گفت: همه اینها وجود دارد، کمیسیون های تحقیق با شرکای بین المللی، کمیسیون های تحقیقاتی مشترک.

او گفت: «برخی شواهد وجود دارد و ارزیابی‌هایی در حال انجام است، چه اوکراینی و چه بین‌المللی، و این برای ما و جهان بسیار مهم است که این را بشناسد.»

کرملین فوراً به درخواست اظهارنظر درباره اتهامات زلنسکی پاسخ نداد.

روسیه مرتباً هدف قرار دادن غیرنظامیان در جریان آنچه “عملیات نظامی ویژه” خود در اوکراین می نامد را رد می کند و در گذشته گفته است که اتهامات نقض حقوق بشر یک کمپین بدنامی است.

اوله سینهوبوف، فرماندار منطقه خارکف، روز جمعه در یکی از محل های تدفین در شهر ایزیوم به خبرنگاران گفت که برخی اجساد که در آنجا نبش قبر شده بودند با دست های بسته از پشت پیدا شده اند.

مسکو در مورد محل دفن دسته جمعی در ایزیوم، که پیش از حمله متقابل اوکراین، نیروهایش را مجبور به فرار کرد، پایگاه اصلی خط مقدم روسیه بود، اظهار نظری نکرده است.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.