روابط مک کارتی و ترامپ در جلسات 6 ژانویه تیره شد

سیاسی
0 0
Read Time:5 Minute, 56 Second

مک کارتی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «پلوسی باید انتخاب کند و انتخاب کند. مک کارتی با اشاره به اینکه اخیراً در مورد این موضوع با ترامپ صحبت کرده است، در پاسخ به این سؤال که آیا پشیمانی رئیس جمهور سابق نشان می دهد که جلسات استماع 6 ژانویه مؤثر واقع شده است، قاطعانه «نه» پاسخ داد.

ناامیدی ترامپ از مک کارتی همچنین در امتناع از حمایت از کالیفرنیایی به عنوان رئیس مجلس در اکثریت مجلس نمایندگان مجلس نمایندگان در سال آینده – علیرغم گزارش‌هایی مبنی بر اینکه او ارجاع خصوصی به مک کارتی به عنوان “گوینده”. و برخی از جمهوری خواهان در تپه پس از افشای فایل صوتی ماه آوریل که مک کارتی نشان داد ممکن است از ترامپ پس از 6 ژانویه استعفا دهد، اشاره کرده اند. همه اینها قانونگذاران جمهوری خواه را در موقعیت ناخوشایندی قرار می دهند و دوباره به دلیل جنگ داخلی حواسشان پرت می شود.

اما برخی آشکارا از نحوه رسیدگی مک کارتی به جلسات دادرسی 6 ژانویه دفاع می کنند.

کوین تنها تصمیمی را که می توانست گرفت. چه کاری میخواهیم انجام دهیم؟ به آن‌ها اجازه می‌دهید که از نظر عملکردی کل حوزه‌های انتخاباتی را ساکت کنند؟» نماینده کلی آرمسترانگ (RN.D.)، یکی از اعضایی که مک کارتی در ابتدا برای عضویت در این پنل انتخاب کرده بود، گفت. ما همیشه در اقلیت دست خوبی نداریم.»

سخنان ترامپ درباره مک کارتی به مجری محافظه کار رادیو وین آلین روت همچنین جمهوری خواهانی مانند جیم جردن، نماینده اوهایو، یکی از بنیانگذاران حزب آزادی مجلس نمایندگان که به متحد مک کارتی تبدیل شده است را نیز در تنگنا قرار داده است. جردن که از نزدیکان ترامپ نیز هست، از بیان اینکه آیا انتقاد ترامپ از مک کارتی را ناعادلانه می‌داند یا نه، خودداری کرد و به دنبال این بود که سرزنش را به گردن پلوسی ببرد.

جردن پس از وتوی پلوسی گفت: “بگذارید فرض کنیم کوین می گوید: “اسامی جدید به شما می دهم”. «در آنجا مشکلی وجود داشت. من فکر می‌کنم او همیشه در اینجا به پایان می‌رسید، زیرا می‌خواست نمایش پارتیزانی داشته باشد.»

نماینده جمهوری خواه الیز استفانیک (RN.Y)، نماینده شماره 3 مجلس نمایندگان که در سال های اخیر به ترامپ نزدیک تر شده است نیز از مک کارتی دفاع کرد.

استفانیک در پاسخ به سوالی درباره مصاحبه اخیر ترامپ گفت: “من فکر می کنم کوین این موضوع را به درستی مدیریت کرده است، و اعضا از نحوه مدیریت ما حمایت می کنند.”

اما تجاوزهای گاه به گاه ترامپ به مک کارتی نشانه یک مشکل بالقوه گسترده تر برای رهبر جمهوری خواه است: در حالی که رئیس جمهور سابق پیشنهاد خود را برای سال 2024 می سنجد، او فضای کافی را برای مقابله با مک کارتی در صورت تمایل باقی می گذارد. اتحاد آنها می تواند با نزدیک شدن به دوره های میان دوره ای تقویت شود، یا می تواند به همین راحتی از هم بپاشد، درست زمانی که مک کارتی در حال آماده شدن برای اکثریت احتمالی حزب جمهوری خواه در سال آینده است که می تواند به او دستان سخنران را بدهد.

و سوال تایید دو طرف است: مک کارتی وقتی دو بار از او پرسیده شد که آیا ترامپ را در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال 2024 بیش از همه حمایت می کند یا خیر، پاسخی نداد.

واضح است که ترامپ از کل تولید 6 ژانویه بسیار ناامید است و این قابل پیش بینی بود. و بنابراین او فقط به دنبال افرادی است که به آنها سرزنش کنند، و من نمی دانم این مدت چقدر طول می کشد. قانونگذار حزب جمهوری خواه به این موضوع فکر کرد که اگر ترامپ به دنبال تضعیف پیشنهاد مک کارتی برای سخنگویی باشد، “بسیار مضر” خواهد بود اما “تعیین کننده” نیست.

امسال این اولین بار نیست که مک کارتی سعی می کند اوضاع را با ترامپ هموار کند.

دو ماه پیش، مک کارتی به دنبال این بود که به جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا اطمینان دهد که ترامپ از دست او عصبانی نیست، پس از اینکه نیویورک تایمز ضبط‌هایی را منتشر کرد که در آن رهبر جمهوری‌خواه از نقش ترامپ در حمله 6 ژانویه انتقاد می‌کرد و چشم‌انداز درخواست از ترامپ برای کناره‌گیری را مطرح کرد. یک محکومیت احتمالی برای استیضاح ظاهر شد.

صدای تایمز در ماه آوریل با کمترین نتیجه در مجلس نمایندگان مجلس مواجه شد. قانونگذاران جمهوری خواه برای دفاع از مک کارتی گرد هم آمدند و برخی در هنگام سخنرانی در کنفرانس درباره نوار، او را تشویق کردند.

و خود ترامپ ناآرام ظاهر شد و از اینکه مک کارتی – و دیگرانی که به نظر می رسید رئیس جمهور سابق پس از حمله به کنگره توسط حامیانش به مخالفت می پردازند – از آن زمان دوباره او را به عنوان پادشاه حزب پذیرفته اند، ابراز خوشحالی کرد.

اما به گفته دو جمهوری‌خواه که با واکنش‌های خصوصی ترامپ آشنا هستند، ترامپ برای گروه کوچکی از مشاوران و افراد معتمد، خشم و ناامیدی خود را از اظهارات مک کارتی درباره او پس از 6 ژانویه ابراز کرده است. یکی دیگر از اعضای ارشد جمهوری خواه گفت که ترامپ «حافظه خوبی دارد و افزود: «ترامپ گفته است، «اشکالی ندارد». مشکلی نیست. مشکلی نیست.’ اما او هرگز آن را فراموش نکرد. و در مقطعی از زمان، فرصتی برای وجود خواهد داشت [him to] شیر مک کارتی.”

تصمیم ترامپ برای دفن هرگونه خشم، حداقل به صورت علنی، در حالی صورت گرفت که چهره‌های اصلی حزب برای اتحاد جمهوری‌خواه پیش از نوامبر، زمانی که فرصتی برای بازپس گیری سنا و همچنین اکثریت مجلس نمایندگان دارند، فشار آوردند.

آخرین اظهارات ترامپ به روت در مورد مک کارتی به طور آشکار از این طرح منحرف شد.

ترامپ با اشاره به پانل های 6 ژانویه به روت گفت: «تصمیم بدی بود که در آن کمیته نمایندگی نداشتیم. “این یک تصمیم بسیار بسیار احمقانه بود زیرا آنها سعی می کنند وانمود کنند که قانونی هستند. و فقط وقتی وارد کارهای درونی می شوید، می گویید: “این چه جور چیزی است؟” این فقط یک شکار جادوگر یک طرفه است.»

مک کارتی، به نوبه خود، بارها با رئیس جمهور سابق تماس گرفته است تا به نفع او بماند. و او در مورد اهداف خود برای به دست آوردن مقام بلندگو در سال آینده شفاف است و هدفی را که مدت‌ها به دنبالش بود، برآورده می‌کند. حفظ حمایت از جناح راست او – عامل اصلی در منحرف شدن نامزدی او در سال 2015 برای مجلس نمایندگان – اساساً مستلزم باقی ماندن در سمت خوب ترامپ است.

با این حال، اگرچه ترامپ آشکارا قدرت خود را بر مک کارتی به رخ کشیده است، برخی از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان اظهارات اخیر رئیس‌جمهور سابق را به‌عنوان ناعادلانه مقصر دانستن رهبر جمهوری‌خواه برای مشکلاتی می‌دانند که او ایجاد نکرده است.

یکی دیگر از جمهوری خواهان ارشد مجلس نمایندگان که اعتراف کرد که پانل های 6 ژانویه “کار خوبی” در ایجاد آن انجام داده اند، گفت: “99 درصد از چیزهایی که در شش سال گذشته با آنها روبرو شده ایم، می توانید مستقیماً به ترامپ گره بزنید.” مورد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.