رهبر پسران مغرور پس از تشکیل پرونده کمیته 6 ژانویه که او شورش را به راه انداخت، به دنبال انتقال محاکمه است

سیاسی
0 0
Read Time:4 Minute, 56 Second

«بیگز و مشاورش با احترام چهار بار نام جوزف بیگز را پشت سر هم در جلوی جلسات استماع کمیته منتخب مجلس مطرح کردند، بیگز و مشاورش با احترام اظهار می‌کنند که شهادت فوق به تنهایی توسط افسر ادواردز در مجموع است. بیش از حد کافی برای توجیه انتقال محل برگزاری به میامی، فلوریدا، به عنوان متهم [Enrique] هال می نویسد تاریو اصرار کرده است.

این پرونده که اکنون در پرونده قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، تیم کلی قرار دارد، بر درجه ای تأکید می کند که متهمان برجسته 6 ژانویه احتمالاً از جلسات استماع کمیته منتخب در ژوئن برای دفاع از خود استفاده می کنند. جلسه استماع مقدماتی هیأت در 9 ژوئن، پسران مغرور را به عنوان محرک‌های اصلی خشونت 6 ژانویه در واشنگتن معرفی کرد و از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، که از حامیان خود خواست تا به اعتراض «وحشیانه» علیه شکست او در انتخابات 2020 بپیوندند، به عنوان محرک‌های اصلی خشونت‌های 6 ژانویه در واشنگتن معرفی شدند.

بیگز به همراه تاریو، رهبر ملی گروه، و Proud Boys Ethan Nordean، Zach Rehl و Dominic Pezzola به توطئه فتنه انگیز متهم می شوند. دادستان ها آنها را به عنوان سازمان دهندگان اصلی گروهی توصیف کرده اند که به ساختمان کنگره حمله کردند و شواهدی از طرح تاریو برای اشغال ساختمان های دولت فدرال ارائه کردند – که آنها می گویند او در پیام هایی با یکی از اعضای گروه در 6 ژانویه به آن اشاره کرده است.

قضات با شک و تردید به درخواست متهمان 6 ژانویه برای انتقال محل محاکمه خود به خارج از واشنگتن دی سی نگاه کرده اند. آنها پیشنهاد کرده اند که انتخاب هیئت منصفه منصف با بازجویی کامل توسط دادگاه و وکلای دادگستری امکان پذیر است و اگرچه بسیاری از دی سی ساکنان منطقه کاپیتول هیل اثرات نقض ساختمان کنگره را تجربه کردند، بسیاری در واشنگتن فقط اطلاعات گذرا از این حمله داشتند، چه رسد به تعصب نسبت به متهمان خاص.

پنج محاکمه هیئت منصفه تا کنون در پرونده های 6 ژانویه برگزار شده است که هیئت منصفه در مورد همه اتهامات احکام مجرمانه را بازگردانده اند – آماری که متهمان می گویند شواهدی از جانبداری است اما برخی از قضات به آن اشاره کرده اند که ممکن است منعکس کننده قدرت و ماهیت قریب به اتفاق شواهد ارائه شده توسط دادستان باشد. در آن موارد تعداد کمی تبلیغات پیش از محاکمه را که پسران مغرور دارند ایجاد کرده اند، اما قضات همچنین تاکید کرده اند که حمله 6 ژانویه یک داستان ملی است که پوشش رسانه ای شدیدی را در سراسر کشور ایجاد کرده است.

رهبران Proud Boys قرار است در 8 آگوست محاکمه شوند.

دادستان ها نیز با تأثیر کمیته های منتخب 6 ژانویه درگیر هستند. دستیار دادستان ایالات متحده، جیسون مک‌کالو، تلاش‌های ناموفق تاکنون برای به دست آوردن رونوشت‌های کمیته از مصاحبه‌های مرتبط با پرونده را توصیف کرده و موافقت کرده است که اگر وزارت دادگستری در نهایت آنها را قبل از محاکمه دریافت کند، آن را به عنوان بخشی از فرآیند کشف در اختیار وکیل مدافع قرار خواهد داد. مک کالو همچنین این نگرانی را مطرح کرد که کمیته منتخب می تواند گزارش نهایی، صدها متن رونوشت را منتشر کند و جلسات استماع دیگری را در ماه سپتامبر، چند هفته پس از شروع محاکمه برگزار کند.

کلی به این نگرانی اشاره کرد و تأکید کرد که دادگاه نمی تواند برای تأثیرگذاری یا کنترل تصمیمات کمیته و کنگره انجام دهد.

وکلای Proud Boys همچنین دادستان‌ها را متهم به هماهنگی اقدامات در این پرونده با کمیته منتخب کردند و ادعا کردند که تصمیم وزارت دادگستری مبنی بر طرح اتهامات توطئه فتنه‌انگیز علیه رهبران این گروه در اوایل ماه جاری – تشدید پرونده یک ساله علیه آنها – به زمان رسیده است. جلسات استماع کمیته وزارت دادگستری به شدت این موضوع را رد کرده است.

شهادت ادواردز یکی از مهم‌ترین لحظات اولین شب استماع بود که بیش از 20 میلیون بیننده را به خود جلب کرد. او رویکرد شوم اوباش و مجروحیت اولیه خود را پس از اینکه گروهی که شامل سامسل بود، به داخل او فشار دادند، قبل از اینکه به عقب بیفتد و سرش را بر روی یک مجموعه کوچک از پله‌ها بزند، توصیف کرد. او بعداً یک “صحنه جنگ” را در میان افسران توصیف کرد که از شورشگران خشن جلوگیری می کردند.

«افسران روی زمین بودند. خونریزی داشتند. او به یاد می آورد. من دوستانی را دیدم که تمام صورتشان خون بود. داشتم در خون مردم می لغزیدم. داشتم مردم را هنگام افتادن می گرفتم. قتل عام بود هرج و مرج بود.»

او همچنین بارها به دیدن بیگز و شنیدن طعنه از او اشاره کرد و رویکرد اولیه «جمعیت تحت رهبری جوزف بیگز» را توصیف کرد.

او به یاد می آورد: «جوزف بیگز شروع کرد، یک میکرو یا یک مگافون داشت، و شروع به صحبت کرد، اول این که به نوعی مربوط به کنگره بود. بعد از اینکه جمعیت زیاد شد، او گفت: «سپس میز شروع به چرخش کرد… لفاظی های جوزف بیگز به پلیس کنگره تبدیل شد. او شروع به پرسیدن سوالاتی از ما کرد، از این قبیل، “شما یک چک حقوق را در طول همه گیری از دست ندادید؟” … من می دانم که چه زمانی به یک شرور تبدیل می شوم. آن موقع بود که به گروهبانم رو آوردم و کم گفته بودن قرن را بیان کردم. گفتم، سارج، فکر می‌کنم به چند نفر دیگر در اینجا نیاز داریم.»

هال ادعا کرد که توصیف ادواردز از دخالت بیگز در اوباش نادرست است و مکالمه او با سامسل یک طرفه بود (سامسل تمام صحبت هایش را انجام داد) و بی ضرر. مبادله آنها به یک نقطه کانونی برای بازرسان در بررسی نقض اولیه تبدیل شده است. هال همچنین به پرونده کمیته منتخب علیه بیگز حمله کرد و آن را “شامل اظهارات نادرست، دروغ های آشکار و سر و صدای بالا” خواند. اما او گفت که ساکنان واشنگتن دی سی “خوش نیت” و “دوست داشتنی” ارائه کمیته را “به صورت بسته بندی شده” می پذیرند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.