رایج ترین فرم های مبارزه ای که در MMA استفاده می شود

ورزشی
0 0
Read Time:6 Minute, 2 Second

تلاش MMA و ترجیحاً UFC نبرد گلادیاتورهای باستانی را به ارمغان می‌آورد که با آن بسیاری از طرفداران عطش بی‌ارزش برای پیروزی را از مبارزان منتخب می‌بلعند. ممکن است گلادیاتورها متحول شده باشند و نیاز به شکوه در تمام هنرمندان ترکیبی رزمی مدرن مات و مبهوت شده است…

اگرچه هر مبارزی روش خاص خود را برای مبارزه دارد، چالش نهایی این است که پیروز شود در حالی که در مرکز میدان ایستاده است و اگر مبارز نتوانست حریف خود را ناک اوت کند، بهتر است بالاترین امتیاز را کسب کند تا برنده شود. . .

همچنین، بوکس به‌عنوان یک حرفه ممکن است در کنار سایر ورزش‌های رزمی ایستاده باشد، اما ظهور MMA در زمان‌های اخیر یک چیز مطمئن است که به اندازه کافی از سکو فاصله ندارد، و آنچه که شور و شوق را به MMA آورد قوانین مربوط به MMA است. عایق کاری بیشتر از تکنیک های مبارزه فراتر از موارد مشخص شده است.

با این حال، بوکسورها ممکن است توجه بیشتری را به خود جلب کنند (و دستمزدهای بیشتری را نسبت به اکثر مبارزان MMA کسب کنند)، اما یک سری مبارزه مانند UFC برای ورزشکاران درگیر آسان‌تر نیست. در واقع، یکی از بزرگترین دلایلی که طرفداران از تماشای مبارزات MMA لذت می برند، استفاده از هنرهای رزمی ترکیبی است – درست مانند نکات عنوان.

بوکسورها از نظر سبک در یکی از چهار دسته قرار می گیرند: swarmer، out-boxer، boxer-puncher و slugger. از سوی دیگر، مبارزان MMA از بیش از دوجین سبک مبارزه منحصر به فرد از سراسر جهان استفاده می کنند. برخی، مانند جیو جیتسو برزیلی، از سنت های طرف های مخالف کره زمین استفاده می کنند.

طرفداران باهوش چیزهای زیادی باید دنبال کنند، از جارو کردن پا گرفته تا زدن مچ پا گرفته تا ضربه آرنج و قلاب. هر چه یک طرفدار با سنت‌های مختلف مبارزه آشناتر باشد، تماشای آن رضایت‌بخش‌تر است و مبارزه در هشت ضلعی. در واقع، زمانی که تحلیلگران در سایت های شرط بندی ورزشی مانند OddsChecker شانس MMA خود را آزاد کنید، یکی از مهم ترین عناصری که آنها مطالعه می کنند، سبک و استعدادهای یک مبارز است.

در همین حال، مبارز برای حریف بعدی خود نیز با مطالعه دقیق از این که از کدام فرم ها بیشتر استفاده می کند – و جایی که ممکن است گشایش وجود داشته باشد، آماده می شود. برای خلاصه‌ای سریع از رایج‌ترین سنت‌هایی که مبارزان MMA از آنها استفاده می‌کنند، به خواندن ادامه دهید. با این حال، برخی از مبارزان هستند که یاد گرفته اند که چگونه بیشتر ترکیب های مبارزه را با هم ترکیب کنند.

مشت زنی

منبع: unsplash.com

آموزش بوکس مزایای بسیار کمی برای مبارزان MMA دارد. اول و مهمتر از همه، قدرت jab ضروری است. دانستن اینکه چه زمانی و چگونه می توان یک ضربه قدرتمند را با دست انجام داد، برای مبارزانی مانند جونیور دوس سانتوس، بازی را تغییر داده است.

فراتر از مزیت ضربه زدن، یک نقطه بوکس می تواند حریف را بی ثبات کند و به پانچر این مزیت را بدهد که بدون عذاب وجدان به حریف خود حمله کند. به عنوان مثال، امثال کامورو عثمان با وجود داشتن یک ضربه محکم به قدرت و قدرت مشت خود برای برتری بر حریف خود متکی است و بدون شک برای او کارساز بوده است.

سانشو (یا سان دا)

منبع: tang-long.co.uk

سانشو یک سبک مبارزه از چین است که شبیه به کونگ فو. سبک مبارزه بر ضربه زدن با دست و پا تأکید دارد. ایده این است که با استفاده از حرکات خلاقانه، از ضربات چرخشی گرفته تا مشت های چرخشی، حریف را از پای درآورید.

شایستگی این سبک مبارزاتی ایرادات آن را آشکار می کند زیرا قدرت سبک مبارز تضمین می کند که مبارز باید تعادل زیادی روی پای ایستاده خود داشته باشد و یک تکان خفیف می تواند به حریف برتری دهد. اما زمانی که به بهترین وجه تسلط پیدا کرده باشد، استادانه است.

جیو جیتسو و جیو جیتسو برزیلی

منبع: theguardian.com

جوجوتسو برای اولین بار در سال 1600 در ژاپن تمرین شد. سبک مبارزه، نبردهای نزدیک را برای از بین بردن یا بی حرکت کردن حریف پوشش می دهد، و آن را برای مسابقات در قفس عالی می کند. جوجیتسو برزیلی یک تکرار مدرن از جوجوتسو است که در اوایل دهه 1900 در برزیل توسعه یافت.

جیو جیتسو برزیلی (به اختصار BJJ) یکی از سنگ بنای مبارزات MMA مدرن است. BJJ بر روی کنترل حریف با استفاده از تکنیک های سابمیشن، از جمله قفل های مفصلی و چوکه هولد تمرکز می کند. ایده پشت BJJ این است که یک جنگنده کوچکتر می تواند از اهرم و توزیع وزن برای مقابله با حریف بزرگتر استفاده کند.

کشتی آزاد (در مقابل یونان روم)

منبع: rferl.org

کشتی آزاد نوعی کشتی تشک است که به حریف اجازه می دهد از پاهای خود استفاده کند. از سوی دیگر، کشتی یونانی-رومی، نگه داشتن زیر کمر را ممنوع می کند – که منجر به پرتاب بیشتر می شود. بسیاری از مبارزان در UFC امروز سابقه کشتی دارند

هر دو نوع کشتی، تناسب اندام قلبی و قدرت همه جانبه را تشویق می کنند. ایده این است که اگر حریف بتواند شما را روی تشک بیاورد و شما را سنجاق کند، حرکات ضربه‌ای که در سایر هنرهای رزمی رایج است، چندان موثر نیستند – در نهایت، BJJ زمانی مؤثرتر است که حریف از قبل زمین خورده باشد.

تکواندو

منبع: kobieta.wp.pl

این هنر رزمی از کره می آید. سبک مبارزه بر ضربه زدن و لگد زدن تاکید دارد که می تواند برای پخش کردن یک حمله یا تهاجمی استفاده شود. اگر تا به حال ضربه ای با ارتفاع سر در عمل دیده اید، احتمالاً مبارز تمرین تکواندو دارد.

علیرغم محبوبیت تکواندو، ماهیت آن در MMA بسیار سفت و سخت است و ممکن است برای مبارزان MMA کاربردی باشد، اما به این ترتیب اهرمی را به مبارز می‌دهد تا در یک فضای باز با مخالفان مبارزه کند، اگرچه نگاه دقیق‌تر آن را شبیه به جودو می‌کند.

اما مانند تمام مهارت‌های مبارزه‌ای که دارای مزایا و معایب است، تکواندو مطمئناً دارای مزایای فراوانی است و در حالی که مهارت‌ها، قایق‌های نمایشی و زیبایی را برای MMA به ارمغان می‌آورد، مطمئناً باعث می‌شود که تماشاگران در اطراف تکواندوکار جمع شوند، اما ضعف باعث شده است که این امر تضمین شود. بسیاری از ارقام توجه کمتری به آن دارند.

جودو

منبع: ijf.org

جودو یک سبک مبارزه است که از جوجوتسو در ژاپن در اواخر دهه 1800 سرچشمه گرفت. مبارزان جودو مانند سلف خود برای پرتاب حریفان کار می کنند، سپس آنها را با چوک یا قفل های مفصلی مجبور به تسلیم می کنند.

بار دیگر، ایده استفاده از نیروی هوشمند برای مقابله با حریف است، حتی اگر آنها بزرگتر و قوی تر باشند. علاوه بر این، اقدامات مختلف برای مناسبت های مختلف باعث شده است که جودو در صنعت MMA تکامل یابد، زیرا بسیاری از آن برای فرار از خفگی استفاده می کنند، زیرا جودو عمدتا به عنوان وسیله ای برای دفاع به جای حمله استفاده می شود.

مانور دادن در یک نقطه تنگ با مخروط های جودو در دست، اما توانایی تبدیل دفاع به حمله کاملاً یک مرحله برای علاقه مندان به MMA است و این باعث می شود اکثر UF ها. این مبارز جودو را انتخاب کرد.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.