رئیس می گوید بعید است هیئت 6 ژانویه ترامپ را برای شهادت فراخواند

سیاسی
0 0
Read Time:2 Minute, 19 Second

تامپسون گفت که مذاکرات با مایک پنس، معاون رئیس جمهور سابق ادامه دارد، اگرچه او قبلاً گفته بود که شهادت پنس ممکن است با توجه به همکاری سطح بالای مشاوران ارشد او ضروری نباشد. پنس می‌تواند نقش منحصربفردی را برای این هیئت ایفا کند، زیرا می‌تواند هم به‌عنوان شاهد تلاش‌ها برای براندازی انتخابات و هم به عنوان قربانی عمل کند، زیرا او مورد هدف حامیان ترامپ قرار گرفت که به ساختمان کنگره حمله کردند تا از تایید کنگره برای انتخاب جو بایدن جلوگیری کنند.

تحقیقات 10 ماهه کمیته شواهد زیادی را ارائه کرده است که نقشه پیچیده و چند وجهی ترامپ را برای جلوگیری از انتقال قدرت به بایدن توصیف می کند – از تلاش برای افشای شکست خود در دادگاه تا مانورهای ناامیدکننده فزاینده برای وادار کردن قانونگذاران ایالتی به لغو نتیجه پس از او. چالش های قانونی شکست خورد در نهایت، رئیس‌جمهور سابق در جلسه 6 ژانویه 2021 کنگره حضور یافت، زمانی که قانون‌گذاران طبق قانون اساسی موظف بودند آرای انتخاباتی را بشمارند و انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 را نهایی کنند.

این که آیا کمیته به دنبال شهادت ترامپ است یا خیر، یکی از آخرین سؤالات سطح بالای هیئت است. تامپسون تاکید کرد که هیچ تصمیمی گرفته نشده است، اما “در چرخه روزانه بحث های ما نیست.” اعضای کمیته نسبت به ارزش شهادت ترامپ که به دروغ ادعا می کند انتخابات دزدیده شده و حمله خشونت آمیز هزاران نفر از حامیانش به کنگره را کم اهمیت جلوه می دهد، ابراز تردید کرده اند.

اعضای هیأت، نمایندگان زوئی لوفگرن (دولت کالیفرنیا) و پیت آگیلار (دولت کالیفرنیا) هر دو از توضیح بیشتر در مورد رویکرد کمیته در قبال ترامپ یا هرگونه تصمیم در مورد تماس یا عدم تماس با او خودداری کردند.

لوفگرن گفت: «هنوز در حال بررسی است.

کمیته در حال آماده شدن برای یک سری جلسات عمومی در ماه ژوئن است تا یافته‌های خود را آزاد کند، اگرچه تامپسون تاکید کرد که این هیئت همچنان فعالانه در حال جمع‌آوری شواهد، صحبت با شاهدان و پیگیری اطلاعات بیشتر از طریق مبارزات قانونی و درخواست‌ها به آرشیو ملی است. سوابق رسمی از کاخ سفید ترامپ

در واقع، تامپسون نشان داد که تنها چند دقیقه قبل از صحبت با خبرنگاران، نامه دیگری از طبقه مجلس به آرشیو ارسال کرده است. او افزود که درخواست‌های او از آرشیو جزئیات بیشتر و مشخص‌تر شده است زیرا کمیته شواهد بیشتری از شاهدان سطح بالا جمع‌آوری کرده است.

تامپسون گفت: “ما هنوز در میانه یک تحقیقات تهاجمی هستیم و برای جلسات خود آماده می شویم.” «چیزها پیش می‌آیند، همانطور که پیش می‌آیند به آنها می‌پردازیم. هیچ محدودیتی برای صدور احضاریه وجود ندارد. هیچ محدودیتی برای صحبت با شاهدان وجود ندارد. هیچ محدودیتی برای دریافت اطلاعات اضافی وجود ندارد.»

نیکلاس وو در این گزارش مشارکت داشت.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.