دموکرات ها امیدوارند پیش نویس نظر سقط جنین باعث تزلزل انتخابات میان دوره ای شود

سیاسی
0 0
Read Time:5 Minute, 28 Second

پتی موری، سناتور واشنگتن، دموکرات شماره 3 اتاق و رهبر کمیته بهداشت آن، گفت: «این نوع نتیجه دقیقاً همان چیزی است که من زنگ خطر را به صدا درآورده ام – و این یک آتش سوزی پنجگانه است.

«رای ابطال قاضی منصوب جمهوری خواهان گزارش شده است رو در مقابل وید نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، اواخر روز دوشنبه در بیانیه‌ای مشترک گفتند که این تصمیم به عنوان یک نفرت، یکی از بدترین و مضرترین تصمیمات در تاریخ مدرن شناخته می‌شود. آنها گفتند که این تصمیم “بزرگترین محدودیت حقوق در پنجاه سال گذشته” خواهد بود.

نماینده شان پاتریک مالونی (DN.Y) که رهبری کمیته مبارزات انتخاباتی دموکرات مجلس نمایندگان را بر عهده دارد، آن را “گزینه مرکزی در انتخابات 2022” خواند.

با این حال، به طور خصوصی، چندین دموکرات اذعان کردند که مبارزات انتخاباتی در مورد رد احتمالی حقوق سقط جنین از سوی دادگاه احتمالاً آنها را ملزم به انجام کاری می کند که معمولاً در سال های انتخابات با آن دست و پنجه نرم می کردند – به چالش کشیدن حزب جمهوری خواه در مورد موضوعی که پایه آن را تقویت می کند.

دیوان عالی کشور هنوز تصمیم نهایی خود را در مورد یک پرونده معلق صادر نکرده است رو در مقابل وید. با این حال، تهدید قریب‌الوقوع حکم حقوق سقط جنین در سال 1973 در پیام میان‌دوره‌ای دموکرات‌ها نفوذ کرده است، و رهبران بازوی ستاد انتخاباتی مجلس نمایندگان و سنا بیانیه‌هایی را منتشر کردند که اعلامیه دادگاه را محکوم کردند.

کریستی رابرتز، مدیر اجرایی ستاد انتخاباتی سنای دموکرات، شامگاه دوشنبه گفت که پیش نویس گزارش گزارش شده خطرات انتخابات 2022 را به طرز چشمگیری تشدید کرده است. او خواستار افزایش اکثریت دموکرات مجلس برای تایید یا رد قضات دادگاه عالی شد.

چشم انداز Roe’s مرگ همچنین باعث درخواست‌های جدیدی از سوی نامزدهای سنا دموکرات در ایالت‌های میدان نبرد، از جمله جان فترمن در پنسیلوانیا، ماندلا بارنز در ویسکانسین و تیم رایان در اوهایو، برای پایان دادن به قانون‌گذاری به منظور تصویب حقوق سقط جنین به عنوان قانون شد. اما تقریباً هیچ شانسی وجود ندارد که مجلس سنا که به طور مساوی تقسیم شده است، آستانه 60 رای لازم برای تصویب اکثر لوایح را از بین ببرد.

ده‌ها تن از دموکرات‌ها، از جمله آسیب‌پذیرترین قانون‌گذاران و فرماندارانی که در پاییز مجدداً انتخاب می‌شوند، نیز در توییتر درباره عواقب آن در صورت لغو قانون هشدار دادند.

“کار ما مهمتر از همیشه است. گرچن ویتمر، فرماندار دموکرات میشیگان در توییتی نوشت: من مثل جهنم برای محافظت از دسترسی به سقط جنین در میشیگان خواهم جنگید. با اشاره به شکایتی که از آن حمایت می کند با هدف حفظ حقوق سقط جنین در هر ایالت.

الیسا اسلاتکین، نماینده دیگر دموکرات میشیگان که از نظر سیاسی در معرض خطر است زنگ بلندتری به صدا در آورد: “اگر اخبار امشب درست باشد، قانون ایالتی میشیگان در سال 1931 مبنی بر ممنوعیت سقط جنین دوباره اجرایی می شود و هر گونه سقط جنین را در ایالت ما غیرقانونی می کند – حتی اگر مادر بمیرد، یا اگر یکی از اعضای خانواده به او تجاوز کرده باشد. بدون استثنا،» او در توییتر خود نوشت. “مادر بیچاره من در قبرش می چرخد.”

نماینده کاترین کلارک (دولت ماساچوست)، یکی از اعضای رهبری حزب، گفت که پیش نویس نظر اکثریت دادگاه “وحشت نابسامان بارداری اجباری را به واقعیت تبدیل می کند.” نماینده پارلمان پرامیلا جایپال (D-Wash.) که رهبری گروه پیشرو کنگره را بر عهده دارد، در توییتی نوشت: «به عنوان یکی از 1 زن از هر 4 زن در این کشور که سقط جنین را انتخاب کرده اند، از پیش نویس گزارش شده SCOTUS خشمگین و منزجر هستم. نظر. ”

بسیاری از قانونگذاران جمهوری خواه دوشنبه شب از اظهارنظر عمومی خودداری کردند. کسانی که این کار را کردند، مانند سناتور جاش هاولی (R-Mo.)، بر “نقض محرمانه بی سابقه” تمرکز کردند.

در خارج از دادگاه عالی، صدها تظاهرکننده طرفدار حقوق سقط جنین در ساعت 10:30 شب گرد هم آمدند قفسه های دوچرخه به عنوان سنگرهای موقت در مقابل پله های دادگاه قرار داده شده بود.

جمعیت در شعارهای مختلف، از جمله “دربار را بسته”، “حقوق زنان” و توهین های مختلف به قاضی ساموئل آلیتو، نویسنده پیش نویس عقاید اکثریت، سر دادند. جو آرام ناگهان متشنج شد زمانی که تعدادی معترض ضدحقوق سقط جنین به صحنه آمدند و شعار می دادند: «هی هی، هو هو، رو در مقابل وید باید برود.»

جمعیت طرفدار حقوق سقط جنین سعی کردند آنها را با شعار “هی، هو هو، فاشیست های جنسیتی باید بروند” غرق کنند و هنگامی که آنها وارد جمعیت شدند تا در مقابل بایستند، شروع به فریاد زدن بر سر تظاهرکنندگان ضدحقوق سقط جنین کردند. از دادگاه با این حال، دو گروه در ساعت 11 شب بدون خشونت باقی ماندند

اگر تصمیم دیوان عالی نهایی شود – انتظار می‌رود حکمی در ژوئن منتشر شود – فشار برای حقوق سقط جنین به کنگره منتقل می‌شود. اما با توجه به اینکه دموکرات‌ها فقط مسئولیت سنا را بر عهده دارند، این حزب به 10 جمهوری‌خواه برای حمایت از هر قانونی برای رساندن آن به میز رئیس جمهور جو بایدن نیاز دارد.

چند دموکرات پیش‌بینی کردند که هر دو مجلس می‌خواهند پس از پوشش POLITICO از پیش‌نویس رای، به تدوین حقوق سقط جنین رأی دهند. این حرکت، که دموکرات‌های آسیب‌پذیری مانند اسلاتکین انجام داد و سناتور مگی حسن (DN.H.) همچنین با حمایت دوشنبه شب، جمهوری خواهان را وادار به انتخاب سمت خواهد کرد، حتی اگر رأی گیری در نهایت به جایی در سنا نرسد.

مجلس قبلاً قانونی را در پاییز تصویب کرده بود که مدون شده بود رو در مقابل وید و ایالت ها را از اعمال محدودیت های سقط جنین چه در اواخر و چه در اوایل بارداری منع کرده است. اما این لایحه در ماه فوریه در سنا متوقف شد.

این رای 46 بر 48، چالش سخت در سنا را نشان داد که حتی اکثریت ساده در قانون برای تدوین قانون را به دست آورد. قلیه شادی آور جو مانچین (DW.Va.) با سقط جنین مخالف است و با جمهوریخواهان رای داد. در همین حال، سناتور سوزان کالینز (رئیس جمهور مین) و لیزا مورکوفسکی (آلاسکا) که از حقوق سقط جنین حمایت می کنند نیز به این قانون رای منفی دادند.

کیت ایربی در این گزارش مشارکت داشت.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.