دستمزدهای منطقه یورو که برای مدت طولانی راکد مانده بود، با افزایش هزینه های زندگی شروع به افزایش می کند

اقتصادی
0 0
Read Time:5 Minute, 9 Second

از آنجایی که بزرگترین اتحادیه آلمان، IG Metall، بحث در مورد درخواست افزایش دستمزد 8.2 درصدی برای 85000 کارگر فولاد کشور را در هفته‌های آتی آغاز می‌کند، بیرگیت دیتزه انتظار دارد طنین‌اندازی برای کارگران در سراسر اروپا داشته باشد.

دیتزه، مذاکره کننده ارشد IG Metall در صنعت فولاد آلمان شرقی، پیش از این به فایننشال تایمز گفت: «وقتی شرکت‌ها سود بالایی دارند، همانطور که در حال حاضر هستند، می‌توان و باید برای افزایش شدید قیمت‌ها برای کارکنان جبران شود. رأی گیری توسط هیئت مدیره اتحادیه در روز یکشنبه، زمانی که اعضا از افزایش پیشنهادی حمایت کردند.

بحث‌های IG Metall که قرار است تا تابستان به پایان برسد، انتظار می‌رود معیاری برای دورهای مذاکره در سایر صنایع باشد که در اواخر سال 2022 برگزار می‌شود. «هرکسی که در مورد دستمزدها چانه‌زنی می‌کند، با دقت به این مذاکرات در صنعت آلمان نگاه می‌کند. در حال انجام. استر لینچ، معاون دبیرکل کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری اروپا گفت.

یک قرارداد دستمزد سنگین برای کارگران فولاد آلمان همچنین باعث ایجاد نگرانی در میان سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا خواهد شد که به طور فزاینده ای مایل به افزایش نرخ بهره در ماه جولای برای مقابله با تورم 7.5 درصدی منطقه یورو در آوریل هستند. مقامات بیم آن دارند که رشد مارپیچی دستمزدها به معنای تثبیت فشارهای قیمتی باشد و خطر «مارپیچ قیمت دستمزد» به سبک دهه 1970 را به دنبال داشته باشد.

با این حال، با توجه به بحران هزینه های زندگی و کاهش بیکاری در بلوک 19 کشوری به پایین ترین سطح 6.8 درصدی در ماه مارس، تقاضا برای دستمزدهای بهتر قوی است. لینچ گفت: «اکنون تقریباً از هر نماینده نمونه‌هایی می‌شنوم که چگونه کارگران کم‌دستمزد حتی نمی‌توانند اصول اولیه پرداخت هزینه غذا و برق را برآورده کنند و اکنون می‌خواهند اقدام کنند.

اتحادیه ها در سراسر منطقه یورو برای بدترین شرایط منطقه خواستار افزایش قیمت شده اند. FNV، بزرگترین اتحادیه هلند، که تقریباً یک میلیون عضو دارد، از دولت می‌خواهد حداقل دستمزد را از 10 یورو به 14 یورو در ساعت افزایش دهد و همه شرکت‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد تا حقوق کارگران را 100 یورو در ماه افزایش دهند تا هزینه‌های فزاینده را جبران کند. از زندگی کردن

دولت آلمان قبلاً متعهد شده است که حداقل دستمزد کشور را از کمتر از 10 یورو در ساعت به 12 یورو در ساعت در ماه اکتبر افزایش دهد. اداره آمار این کشور گفت که این امر بر 7 میلیون کارگر، عمدتاً زن، تأثیر می گذارد که برابر با حدود یک ششم نیروی کار است.

حداقل دستمزد فرانسه در سال گذشته سه بار افزایش یافته و در مجموع 5.9 درصد افزایش یافته است، اما اتحادیه‌ها از جمله CGT چپ‌گرا که بیش از 700000 کارگر را نمایندگی می‌کند، خواهان افزایش 20 درصدی آن به 2000 یورو در ماه هستند.

در کشورهای دیگر مانند بلژیک، قبرس و لوکزامبورگ، کارگران هنگام افزایش تورم دستمزد خود را افزایش می‌دهند.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


بانک تسویه بین‌المللی، بانک مرکزی بانک‌های مرکزی، گفت هفته گذشته در حالی که افزایش شاخص و حداقل دستمزد احتمال مارپیچ دستمزد-قیمت را افزایش داد، سهم کارگران تحت پوشش این قراردادها نسبت به گذشته کمتر بود. این گزارش گفت که پوشش از 24 درصد در سال 2008 به 16 درصد در سال گذشته کاهش یافته است. در همین حال، بر اساس گزارش OECD، عضویت اتحادیه در آلمان از 36 درصد پس از اتحاد مجدد این کشور در سال 1990 به 16 درصد در سال 2019 کاهش یافته است.

با این حال، یک پیروزی برای کارگران فولاد IG Metall می تواند به پایان بیش از یک دهه رشد کند دستمزد منطقه یورو کمک کند. تا به حال، افزایش دستمزدها در این منطقه ناچیز بوده است و در سه ماهه چهارم نسبت به سال گذشته کمی کمتر از 2 درصد بوده است. این یک تضاد بزرگ با ایالات متحده است، جایی که رشد متوسط ​​درآمد ساعتی به نرخ سالانه 5.6 درصد در ماه مارس افزایش یافت.

نمودار خطی سود ساعتی در بخش خصوصی (بر اساس مجدد، 2015 = 100) که نشان می دهد دستمزدهای منطقه یورو از سایر اقتصادهای پیشرفته عقب مانده است.

اما فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا گفت روز پنجشنبه، ردیاب جدید دستمزد بانک مرکزی، که بزرگترین اقتصادهای منطقه را پوشش می‌دهد، نشان داد که قراردادهای پرداختی که از ژانویه به توافق رسیده‌اند نشان می‌دهد قرار است دستمزدها در سال جاری حدود 3 درصد افزایش یابد – سطحی که برای یک دهه مشاهده نشده است.

رشد دستمزد در حال حاضر در هلند که یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری با 3.3 درصد و یکی از بالاترین نرخ های تورم با 11.2 درصد را دارد، در حال افزایش است.

بر اساس گزارش سازمان کارفرمایان AWVN، در ماه آوریل، شرکت ها و اتحادیه های هلندی توافق کردند که دستمزد را به طور متوسط ​​3.3 درصد افزایش دهند که بزرگترین افزایش از زمان بحران مالی سال 2008 است. Annika Heerekop از FNV گفت: “دستمزدها واقعاً در حال افزایش است و به نظر می رسد آنچه توافق شده است بالاتر از حد معمول است.” غیرقابل تصور نیست که تورم امسال از 10 درصد فراتر رود. این هنوز به معنای از دست دادن قدرت خرید برای بسیاری از مردم است، بنابراین تا آنجا که به ما مربوط می شود، دستمزدها باید بسیار بیشتر شود. “

با این حال، بدتر شدن چشم‌انداز اقتصادی می‌تواند شامل پرداخت‌ها شود. حمله روسیه به اوکراین قبلاً بر برخی بخش‌ها تأثیر گذاشته است. اتحادیه های کارگری در صنایع شیمیایی آلمان – بخشی که به دلیل اتکا به گاز طبیعی به شدت در معرض درگیری قرار گرفته است – مذاکرات را در ازای پرداخت یکباره 1400 یورو برای هر کارگر به تعویق انداختند.

دیتز گفت که IG Metall “وضعیت اقتصادی را بسیار دقیق زیر نظر دارد و هنگام طرح خواسته های چانه زنی جمعی آن را در نظر می گیرد”. با این حال، وی خاطرنشان کرد که در حالی که فولادسازان با هزینه های بالای انرژی دست و پنجه نرم می کنند، از افزایش قیمت کالاها نیز سود می برند. او گفت: «صنعت فولاد با سرعت تمام در حال کار است. “کارکنان کاملاً به درستی اصرار دارند که شامل شوند.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.